Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 75
Like Tree18Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #31

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6


    1. По нисък минимум - за това OK!
    2. По висок максимум - това също - на хартия е по-мощен. Обаче кой климатик запазва по-добре мощността си при ниски температури?
    3. По висок COP - това как го изчисли? имаш двата и засичаш или? Единият е 12-ка все пак По-нисък COP, но номинал над 4, не 3.2
    4. По тежко външно тяло с цели 3кг. - MHI компенсира с по-голямо вътрешно тяло - 15 кила vs 9
    5. Компресора на Тошиба е по добър - И това къде го прочете не знам?!? MHI-то се чупи, шумно е, или?
    6. По ниска цена - факт!
    satanasov и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #32

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    По голяма топлообменна външна площ( а не вътрешна) = на по висок СОР
    По голямото вътрешно тяло обяснява по ниският шум на Мицубишито.
    По инфо от сайтове Тошибата е с двойно роторен компресор, а Мицубишито с роторен.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    По голяма топлообменна външна площ( а не вътрешна) = на по висок СОР
    По голямото вътрешно тяло обяснява по ниският шум на Мицубишито.
    По инфо от сайтове Тошибата е с двойно роторен компресор, а Мицубишито с роторен.
    Така е, двойнороторен е компресорът - осигурява малко по-добър контрол над мoщността.
    COP на MHI-то е по-висок обаче - погледни SRK / SRC 25 ZJX-S - има COP 5.26
    На TOSHIBA Ras 10 SKVP2-E Super Daiseikai6 - COP е 5.10
    Виж V-та серия вече има малко по-висок COP - 5.36 - а тя е точно като MHI-то - по-малко външно тяло и по-голямо вътрешно

    Eто и тестове в реални полеви условия:

    http://www.scanoffice.fi/fi/tietoa-l...testiraportit/

    На -10 -15 и двете машини имат output 2.5kW, независимо че Тошибата е по-мощна. Това са Нордик модели обаче - Тошиба 5-та серия 10-ка и MHI 25 ZJX-S. Без значение как са по книга параметрите, в реални полеви условия нещата изглеждат съвсем различни. Таблицата с червеното е COP-а, а на другата - в розово е отдаваната мощност, а в синьо консумираната ел енергия.

    Както се вижда COP-а си се движи около 3 като стане по-студено. Тия неща за COP над 5 са само на +7.

    Тошибата явно е доста по-устойчива на "як" студ (под -15). За BG това няма никакво значение обаче. -10 и -15 при нас става само за 1-2 часа в денонощието и то доста рядко в годината.
    rosswen одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #34

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Бабати
    Защо ми се струва, че вярваш безрезервно на тези тестове
    Въпреки, че отдавна съм се отказал да гледам сервизни, тестове, графики.... Реших този път да погледна и веднага забелязах нещо, което ме озадачи та, ще те помоля да удариш едно рамо за да стигна до истината.
    Става въпрос за моделите: Fujitsu ASYB09LDC и Panasonic CS-CU- NE9MKE
    Вгледай се внимателно в графиките - консумирана/отдадена мощност при t.+7гр на двата модела. Почти са идентични.
    След това погледни коефициентите им на трансформация при същата t.! Разликата е цяла единица!
    Аз ли нещо не разбирам или има нещо сбъркано в цялата работа?? Как се стига до този резултат??

  6. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #35

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    И аз не им вярвам много на тестовете. Някой пък са коректни...например Дайкин

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #36

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Здрасти,

    Не вярвам чак безрезервно, и аз имам едно наум

    Все пак вярвам повече на тестове правени от скандинавци, отколкото на сервизните напоследък

    Графиките според мен са си верни и си отговарят (а дали са реални вече е друг въпрос.

    Аз ги виждам така - 9LDC - input около 250-300 output около 1100-1200 - COP около 3.6 - 3.7

    ne9mke - input около 200 output около 1000 - COP по графика около 4.5 - 4.6

    Различни са си стойностите, не са съвсем еднакви според мен.

    А и точна COP стойност никога няма. Аз затова не вярвам вече на сервизни. По-скоро всичко варира нон-стоп - input output... Наскоро си взех електромерче и си замервам климите и е доста трудно да се каже какъв е КОП, дори при on/off машини. На конвенционалката ми input-a варира с 200 и дори 300 вата! Говоря при една и съща външна t. Вдига консумацията, после сваля, после пак вдига, накрая вдига и изключва. А графиките по-горе са си точно така - една драсканица Според мен са доста по-близо до истината от данните от сервизните.

    COP винаги варира във всеки един даден момент Останалото е самовнушение, че климите ни работят по-икономично Няма как точно да се пресметне според мен - винаги данните са приблизителни.

    Най-точно си е според мен да закачиш едно електромерче и да си гледаш за месеца колко пари трябва да платиш COP-а e залъгалка Гледаш kW/h стойността и си пиеш бирата




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #37

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    колега babati,това че изполваш климатик на МИШО ли те кара да не признаеш ТОШО-то,или...наистина не мога да те разбера.от ясно по ясно е че в случая тошиба е по добрия вариант,но за какво ги увърташ нещата и се излагаш не мога да разбера.двойнороторен ,ама не е,по-висок коп,ама не е.....дрън.дрън дрън

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #38

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от oska
    колега babati,това че изполваш климатик на МИШО ли те кара да не признаеш ТОШО-то,или...наистина не мога да те разбера.от ясно по ясно е че в случая тошиба е по добрия вариант,но за какво ги увърташ нещата и се излагаш не мога да разбера.двойнороторен ,ама не е,по-висок коп,ама не е.....дрън.дрън дрън
    Колега, не увъртам нищо и не отричам Тошибата Казвал съм го и преди Чети

    COP наистина е по-висок на MHI-то
    http://www.**********************/klim...jx-s-153.html#
    http://www.**********************/klim...ai6-1078.html#

    Двойнороторен - по-ниски вибрации и шум. ZJX-S и FD сериите шумни ли са? Вибрират ли много? Хубаво, с двойнороторен можеш да ограничищ мощността на климата, което е по-голям комфорт и това не го отричам.

    Просто не мога да разбера как може да се отрече MHI !?! В това е смисълът на постовете ми - да има малко баланс и обективност в темата

    Аз имам и Sharp и Panasonic и General, но не е там работата...

    p.s. Не мисля, че се излагам с нещо. Не си ги измислям аз тия неща, вадя ги от графиките и от сервизните. По-обективен участник от мен в този форум надали има! С чиста съвест и вътрешна убеденост го заявявам!
    satanasov и rosswen харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #39

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Излиза че Toshiba са една идея по напред от Mitsubishi.
    Темата е за 6-та но ще дам малко инфо за 5-та тъй като е от сем.TOSHIBA:
    Изключително прецизно подържа температурата 5-та Дайсейкай, като отворя вратата към терасата и буквално след 5сек. се чува промяната в оборотите на вътрешната турбина и компресора, просто комфорта е невероятен, защото всяка малка промяна в температурата климатика я отчита и коригира моментално така че да компенсира дисбаланса в температурата, а резултата е една постоянна, закована температура. Харесва ми също така следното, климата работи на 28гр. зададени, понеже има голями топлозагуби в стаята е 24-25гр. пускам го на 22гр. или на 20гр. и след 5 секунди турбината намаля оборотите, както и компресора, и започва да духа съвсем слабо топъл или даже леко горещ въздух колкото да подържа зададените гадуси и сега най-интересното след тази корекция работи часове без съществена промяна в оборотите/естествено ако не се отварят вратите на помещението/, все едно усеща в близките час, два колко топлина трябва в помещението още от самото начало на зададената температура това е нещо уникално просто. Другото което ми харесва, по външното има 1мм скреж/лед/ вътре духа горещ въздух но не започва дефрост докато леда не стане 2мм/приблизително/ и още нещо количеството лед не влияе по никакъв начин на температурата на издухвания въздух от вътрешното тяло. Два-три дни е от -2 до -9, при сух въздух, резултата е 0 дефроста през това време, няма контролни дефрости. Дефроста трае 6-8мин. до сухо. Също така дали ще е -2навън или -11 пак няма разлика в температурата на издухвания въздух - все така горещ. Deian за да изключи в Оф режим 5-та трябва да има друг отоплителен уред в стаята работещ силно, правил съм си опит от 28 на 17гр. зададени при -7външна и пак не изключва, духа леко горещ въздух и подържа. Това са наблюдения от първо лице.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    37
    #40

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    потвърждавам работата на шестнайската

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #41

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk
    Излиза че Toshiba са една идея по напред от Mitsubishi.
    Темата е за 6-та но ще дам малко инфо за 5-та тъй като е от сем.TOSHIBA:
    Изключително прецизно подържа температурата 5-та Дайсейкай, като отворя вратата към терасата и буквално след 5сек. се чува промяната в оборотите на вътрешната турбина и компресора, просто комфорта е невероятен, защото всяка малка промяна в температурата климатика я отчита и коригира моментално така че да компенсира дисбаланса в температурата, а резултата е една постоянна, закована температура. Харесва ми също така следното, климата работи на 28гр. зададени, понеже има голями топлозагуби в стаята е 24-25гр. пускам го на 22гр. или на 20гр. и след 5 секунди турбината намаля оборотите, както и компресора, и започва да духа съвсем слабо топъл или даже леко горещ въздух колкото да подържа зададените гадуси и сега най-интересното след тази корекция работи часове без съществена промяна в оборотите/естествено ако не се отварят вратите на помещението/, все едно усеща в близките час, два колко топлина трябва в помещението още от самото начало на зададената температура това е нещо уникално просто. Другото което ми харесва, по външното има 1мм скреж/лед/ вътре духа горещ въздух но не започва дефрост докато леда не стане 2мм/приблизително/ и още нещо количеството лед не влияе по никакъв начин на температурата на издухвания въздух от вътрешното тяло. Два-три дни е от -2 до -9, при сух въздух, резултата е 0 дефроста през това време, няма контролни дефрости. Дефроста трае 6-8мин. до сухо. Също така дали ще е -2навън или -11 пак няма разлика в температурата на издухвания въздух - все така горещ. Deian за да изключи в Оф режим 5-та трябва да има друг отоплителен уред в стаята работещ силно, правил съм си опит от 28 на 17гр. зададени при -7външна и пак не изключва, духа леко горещ въздух и подържа. Това са наблюдения от първо лице.
    Това с вратите и прозорците 10 от 10 пъти си става? Сигурен си ли, че не е съвпадение? Как ти е разположена климата точно, то и това е от значение? Това + ли е или - според теб? Да речем отварям за секунда да оставя нещо на балкона и климата почва да топли повече. Не е ли по-добре да минат 1-2 минути климата да прецени трябва ли, не трябва ли да се форсира, и чак тогава да почне да бълва и то като постепенно и плавно вдига оборотите колкото е необходимо, ако изобщо е необходимо, щото за тия 5 секунди няма да изстине помещението... А не да вдигне двойно и тройно изведнъж и после пак рязко да падат оборотите. Това за мен е извършване на излишна работа и не е плюс (е не е и минус, де... не ме бърка и така да ми работят климите...).

    Всичко останало описано от теб е нещо съвсем нормално според мен. Повечето качествени клими на пазара вероятно работят по този начин. Моя Sharp за 1000 лева работи така!

    Бъдещите клими според мен ще могат да се къстомизират (нЕма такава дума в БГ език:P) - от customize :P
    Колко му е да се направи, едно USB или сериен порт на климата, една програмка с графичен интерфейс или CLI, и да могат да се задават параметрите и таймерите, точно както потребителят ги иска Вероятно това ще струва кинти обаче Всичко е support в днешно време - услугите и поддръжката са по-скъпи от самите продукти. Фирмите продават продукта на една цена, а поддръжката му струва двойно! С тези темпове на развитие на електрониката, компютрите и софтуерът, няма да се учудя, ако наистина един ден и с климите стане така


  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    И подовият дайкин 50-ка е така, да кажем, че трябват 30 секунди.Фуджицуто "мисли" три минути и тогава действа-"три пъти мери/мисли един път режи..." , но като като се задейства е фурия ...

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #43

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Това с вратите и прозорците 10 от 10 пъти си става? Сигурен си ли, че не е съвпадение? Как ти е разположена климата точно, то и това е от значение? Това + ли е или - според теб? Да речем отварям за секунда да оставя нещо на балкона и климата почва да топли повече. Не е ли по-добре да минат 1-2 минути климата да прецени трябва ли, не трябва ли да се форсира, и чак тогава да почне да бълва и то като постепенно и плавно вдига оборотите колкото е необходимо, ако изобщо е необходимо, щото за тия 5 секунди няма да изстине помещението... А не да вдигне двойно и тройно изведнъж и после пак рязко да падат оборотите. Това за мен е извършване на излишна работа и не е плюс (е не е и минус, де... не ме бърка и така да ми работят климите...).

    Всичко останало описано от теб е нещо съвсем нормално според мен. Повечето качествени клими на пазара вероятно работят по този начин. Моя Sharp за 1000 лева работи така!

    Бъдещите клими според мен ще могат да се къстомизират (нЕма такава дума в БГ език:P) - от customize :P
    Колко му е да се направи, едно USB или сериен порт на климата, една програмка с графичен интерфейс или CLI, и да могат да се задават параметрите и таймерите, точно както потребителят ги иска Вероятно това ще струва кинти обаче Всичко е support в днешно време - услугите и поддръжката са по-скъпи от самите продукти. Фирмите продават продукта на една цена, а поддръжката му струва двойно! С тези темпове на развитие на електрониката, компютрите и софтуерът, няма да се учудя, ако наистина един ден и с климите стане така

    За Невярващите винаги ще има съмнение, всичко е така както съм го написал, оборотите не ги вдига двойно или тройно както мислиш а с 1/3 или 1/4 от нормалната му работа за момента и не не е никакъв минус а един голям + . Ако вратата е отворена 5 сек. корекцията е много малка, а не в пъти!

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #44

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Пъргав Тошо

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #45

    Отговор: Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Здравейте, може ли някой да сподели впечатления за 24 часовата йонизация генерирана от турмалина при Mitsubishi-то, да ли се усеща и как е спрямо йонизатора на Toshiba или това си е маркетингова разработка...)))).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 16:47
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S или toshiba RAS-2213D NEW DAISEIKAI
    От mjoyy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-14, 10:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе