Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 75 от общо 75

Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #61

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Тези от магазина поне вдигнаха ли си задниците да минат на оглед преди да "мислят"?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #62

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Голяма част от висящите като сополи по разни магазини, където се предлага климатична техника си нямат и бегла представа аджеба за какво става въпрос...

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #63

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Голяма част от висящите като сополи по разни магазини, където се предлага климатична техника си нямат и бегла представа аджеба за какво става въпрос...
    Потребителската култура на 90% от потребителите е толкова ниска, че ако "висящия сопол" си позволи да се осланя на тактиката "право куме в очи" с такива екземпляри, може да му се наложи в последствие да прибегне до услугите на добър стоматолог или пластичен хирург. Затова не ме изненадва вече шкартото по магазините.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #64

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Потребителската култура на 90% от потребителите е толкова ниска
    Много си прав.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #65

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Тези от магазина поне вдигнаха ли си задниците да минат на оглед преди да "мислят"?

    Не, но половин час ми обясняваха за Митсубиши Хеви с части правени в Япония и само сглобено в - къде беше? -
    и колко могъща фирма е, че плазма има само на Слънцето, че SRK ZJ-S 35 е почти хипер и т.н. ...и Аз, пак четох!
    Този пост е редактиран от vascos; 25-08-13 в 22:15.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #66

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ти, пък, им кажи, че Хитачи правят кораби. Попитай ги дали не са по-големи от Мицубиши, след като корабите са с доста внушителен външен вид. Напомни им, че Мицубиши правят самолетни двигатели и изрази съмнение, че климатиците им са шумни като тях, да видим какъв спор ще се заформи, та да се посмеем и ние

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #67

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    vascos, истината е, че ZJ-S не е лоша машина, но има и по-добри. Всички Мицубишита, било Хеви, или Електрик, имат сконност към обледеняване - при определени условия. За това има решение, но трябва някой да знае за тези неща и да не ти ги спести. Работата на търговеца е да ти каже с коя машина, какво ще получиш и какво ще загубиш. Обаче, за да стане това, трябва човека срещу теб да познава машините добре. Ако седи зад бюрото няма как да стане. Истината е, че трябва да ти бъде обяснено подробно за плюсовете и минусите на дадена машина. След това да можеш да направиш информиран избор. Другото е несериозно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #68

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Все още нямам Тошиба(планувам Даисекай 5 за всекидневната),но мога да изброя какво не ми харесва в ZJX-S:леко пукащи пластмаси,няма индикация за моментна температура,няма възможност за избиране на по-ниска температура от +18градуса при режим отопление(поддържане на малко по-ниска температура,например при напускане на жилището за седмица или уикенд),много дразнеща неоново светеща лампа на вътрешното тяло при включване на слийп режим,при която всъщност не може да се спи,грозновато дистанционно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #69

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    vascos, истината е, че ZJ-S не е лоша машина, но има и по-добри. Всички Мицубишита, било Хеви, или Електрик, имат сконност към обледеняване - при определени условия. За това има решение, но трябва някой да знае за тези неща и да не ти ги спести.
    Все още нямам Тошиба(планувам Даисекай 5 за всекидневната),но мога да изброя какво не ми харесва в ZJX-S:леко пукащи пластмаси,няма индикация за моментна температура,няма възможност за избиране на по-ниска температура от +18градуса при режим отопление(поддържане на малко по-ниска температура,например при напускане на жилището за седмица или уикенд),много дразнеща неоново светеща лампа на вътрешното тяло при включване на слийп режим,при която всъщност не може да се спи,грозновато дистанционно.
    Ето това е част от информацията, която търся, а също и при коя от двете машини Тошиба Дайсейкай 5 или Митсубиши ZJX-S въздушния поток се контролира по-прецизно. По мое усмотрение е при ZJX-S и при Сузумитата /Тошиба/ не е зле. Както вече писах стаята е 21-22 кв. /хол с кухня бокс/, а климатика ще е над канапето т. е. над главата ми.

    То и вечното съмнение, че търговеца иска да продаде, това което не върви много все витае.

    Аз имам два еднакви двустайни апартамента един върху друг. До сега живеех в долният в него се топлех с климатик FUJI RSA12LGC монтиран преди почти 3г. за около 1600лв. /с монтажа/. Върши си работата през тези години, но има много малък ход на жалузите в хоризонтална посока /там климатика е срещу канапето т. е. срещу мене/ и шумно външно тяло /монтирано на балкона/.
    Заведението е в двора на къща /на 200м от апартаментите/, където живеят родителите ми и аз често оставам да спя, съм монтирал SHARP AY-XP12HR, преди почти 2г. за около 1500лв. /с монтажа/ - стая 18 кв. без изолация стара дървена дограма, север, а в другата идентична стая MITSUBISHI MSZ SV258-W японски на старо /850лв./1070лв. с монтажа това лято. Между Шарпа COP < 4 и Фуджито COP > 4, Шарпа по ме удовлетворява въпреки, че неудобството с жалузите остава, ама през зимата определено работи по добре. Фуджито при -15/-18 се задъхваше, но пък най-голямата сметка за ток в апартамента ми беше 138 лв. като в спалнята и банята се отоплявам с конвектори на Адакс с електронни датчици. Сметките при Шарпа са по 200 лв. +/- но в къщата като цяло се ползват повече консуматори. - А за старото Митсубиши не мога да кажа много, защото съм го ползвал само за студено и за сега си върши работа /само ме в магазина от където го взех май, май, ме врътнаха с мощността му на него пише отдаване топло макс. 4,4 кВ, а те го даваха повече - за стая 20-25 кв, а японците го дават за 13 "татами" западно строителство, ама свирено.
    Може и да съм казал нещо полезно за някой "Екземпляр"!?!
    Този пост е редактиран от vascos; 26-08-13 в 17:52.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #70

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Според мен, която и да е машина от високия клас да избереш за помещение хол няма да има проблеми(Fujitsu ltc, daiseikai 5 , daiseikai 6, ZJX, FH). Ако имаш пари за Дайсейкай 5 го вземай, защото след месец ще го търсиш, но няма да има. Все пак правен ли е оглед на място на помещението и ако да какво точно са ти казали, че ти трябва като мощност и модел?
    Този пост е редактиран от Pr_br; 26-08-13 в 16:45.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #71

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Правиха оглед от друга фирма, както и преди 2-3 г. на долния апартамент, климатика, който препоръчаха да е за 80-90 кубика 12-ка, 13-ка или 35 -ца там както се водят. Благодаря за отговора. До две седмици ще взема един от двата, просто чакам да ми монтират кухня, а климатика след прахта.
    Този пост е редактиран от vascos; 26-08-13 в 17:53.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #72

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Тошиба!?! ...Митсубиши?!? ...Тошиба!?! ...Митсубиши?!?...

    А на лево, а на десно и право на едно Митсубиши Хипер Хеви пресно!
    и...
    Този пост е редактиран от vascos; 04-09-13 в 22:37.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #73

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Да се върна от забвение, че един колега ми е писал на лични.
    Та мнението ми за
    SRK/SRC 35 ZJX:
    Много съм доволен от климатика, но след това си купих и SRK 35 ZM S/B /-400лв./ по-ниския клас, а и беше с 5 г. гаранция и не виждам особена разлика, като усещане за отопление с климатик. Може би харчи повече и е с по-некачествени материали, и му липсва някоя и друга екстра... на знам! Ползата е еднаква. Доколкото си спомням и компресорите са еднакви. И двата работят в режим 3D - причината поради която избрах тази марка и модел, за да не ми вее на главата.
    Видях и че новите модели
    хипер вече са SRK/SRC 25 ZMX-S.
    Този пост е редактиран от vascos; 28-01-16 в 20:08.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    10
    #74

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от vascos Виж публикацията
    Да се върна от забвение, че един колега ми е писал на лични.
    Та мнението ми за
    SRK/SRC 35 ZJX:
    Много съм доволен от климатика, но след това си купих и SRK 35 ZM S/B /-400лв./ по-ниския клас, а и беше с 5 г. гаранция и не виждам особена разлика, като усещане за отопление с климатик. Може би харчи повече и е с по-некачествени материали, и му липсва някоя и друга екстра... на знам! Ползата е еднаква. Доколкото си спомням и компресорите са еднакви. И двата работят в режим 3D - причината поради която избрах тази марка и модел, за да не ми вее на главата.
    Видях и че новите модели
    хипер вече са SRK/SRC 25 ZMX-S.
    Благодаря за отговора

    При теб как е с пукания, кипене, шуртене, дефрости? Колко ти е тръбния път? Аз гледам ZMX-S, но не намирам някаква разлика със ZJX-S. И аз се чудя струва ли си +400лв за ZMX пред ZM, но ми казаха че за 25-26 м2 с вътрешна изолация съм на ръба.
    Как се държа твоя през последния месец?

    Ако някой знае разликата между ZMX и ZJX нека да я сподели.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #75

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Малко късно отговарям, ама сега се сещам да погледна форума. Има си всичко, особено при мъгла и големи студове - дефрости, пукане, поточета, ама не е болка за умиране. Това е при хиперинверторният климатик, може би защото корубата му е от по-твърда пластмаса, ама лъскава, готина... а аз и често проветрявам. А тръбният път е над 3 метра.
    Този пост е редактиран от vascos; 03-03-16 в 11:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 22:23
  2. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 17:47
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S или toshiba RAS-2213D NEW DAISEIKAI
    От mjoyy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-14, 11:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе