Страница 2 от 354 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #16

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    еди,сашо ги дава два за лев,че така...........просто се научих да си ценя парите,а комфорта ми е много важен ..........а бе много си се кефя на БОКЛУЦИТЕ.докато ПРОГЛЕДНА бая кинти изсипах,ма човек се учи цял живот.не съжалявам за нито един даден лев,а на хора като ЩЕРЕВИ БРАДЪРС ги давам с още по-голям кеф.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ако знаеш шарпа какъв звяр е.........пък и много красив климатик.
    Знам, знам... Тоя Шаро го заглеждах, още като нов. Впрочем, и Тошо EDR го намирам за доста красив.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #18

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ...........еволюцията продължава.
    Е,пак честито!Понашари ги марките-тъкмо да видиш коя ще ти допадне най много,макар че има разлика от модел до модел.
    Сашо да го не нашишкате с рапани- често взе да отскача до морето - иначе старал се е в избора, и с монтажа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #19

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    рапаните бяха за изпроводяк,а днес се мъчихме с пържоли с три вида гъби в гювеч и калмари.смело мога да заявя,че японките за разлика от дайкина,поддържат много по-точно зададените градуси,а за екстрите и дума за сравнение не може да става.даже шарпа има функция специално за сушене на дрехи,като обира и влагата,а освен че си чисти и филтрите изхвърля праха от тях през аспирацията.сега следва да сваля от магазина FTX 71(гаранционен,който го иска да свирка за пазарлък) и да бодна 2 самурая,но там изискванията ще са за добро охлаждане.сигурно някой ме мисли за луд,че свалям клими на 1година и ги заменям за 5-6 годишни(преди и аз бих си го помислил),но само който има японки(избрани и сложени от щереви брадърс) би ме разбрал.

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #20

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от day Виж публикацията
    Имам и едно въпросче, което ме вълнува преди да избера климатик- как стоят нещата с гаранционното и следгаранционното обслужване на такива климатици- предвид старите модели и уникалността им на нашия пазар- при евентуална повреда възможно ли е да не може да се намерят резервни части, или пък се намират на високи цени ?
    Има втора употреба които са толкова нови колкото и тези за Европейския пазар, въпрос на избор и наличност. Един познат има втора ръка клима на 1 година, моят е на 3. От личен опит не знам как е с обслужването тъй като моят си работи, а и всяка фирма е за себе си, но познавам човек който стана луд с климата която взе от една фирма в Пловдив, всеки сезон е с проблеми. А и гаранцията която дават за втора ръка е малка и в повечето случай климите я изкарват без проблеми, после плащаш. Конкретно за моя познат казва че до сега е платил за ремонти половината от това което е дал за климата. Но огледай добре нещата преди да вадиш пари. Аз разсъждавам така, цените на климите втора ръка тук са нелогично високи на фона на новите, също и спрямо гаранцията която им дават. Моят например го взех за 800 лв а аналогичният нов после разбрах че струва 1300 лв. Първият е втора ръка пребоядисван с гаранция 1 г. вторият от кашона с 3.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #21

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    не е попаднал на човек.моите за 60лв. на година са с 3 г. гаранция и предварително са проверени и профилактирани.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #22

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Има втора употреба които са толкова нови колкото и тези за Европейския пазар, въпрос на избор и наличност. Един познат има втора ръка клима на 1 година, моят е на 3. От личен опит не знам как е с обслужването тъй като моят си работи, а и всяка фирма е за себе си, но познавам човек който стана луд с климата която взе от една фирма в Пловдив, всеки сезон е с проблеми. А и гаранцията която дават за втора ръка е малка и в повечето случай климите я изкарват без проблеми, после плащаш. Конкретно за моя познат казва че до сега е платил за ремонти половината от това което е дал за климата. Но огледай добре нещата преди да вадиш пари. Аз разсъждавам така, цените на климите втора ръка тук са нелогично високи на фона на новите, също и спрямо гаранцията която им дават. Моят например го взех за 800 лв а аналогичният нов после разбрах че струва 1300 лв. Първият е втора ръка пребоядисван с гаранция 1 г. вторият от кашона с 3.

    blekota сравнението ти не е коректно. Трябва да си взел базов японски модел на доста години за да го сравняваш с нов климатик за 1300 лева. Преди 6~7 години взех моят LDR за около 850 лева в момента новият му еквивалент за европейският пазар струва над 2000 лева, а за PDR даже не ми се сравнява цената ....

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #23

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Базовия японски сигурно е бил с COP над 5, а тези новите в кашон за 1300 не могат да стигнат даже и 4....

  11. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #24

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не го знам базов ли е какъв е, модела е AN22 LESK, нов го продават за 1300, аз го взех втора ръка от вносител за 820 без монтажа, гаранция 1 г. За мен цената му е необосновано висока, колегата почти за същите пари взе 9ка Панасоник с нагревател, с гаранция 3 г. а и няма проблемите с разгадаването на дистанцията.
    Този пост е редактиран от blekota; 31-10-12 в 09:34.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #25

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Не го знам базов ли е какъв е, модела е AN22 LESK
    То по базов от този дайкин,трудно ще се намери.Коментиран е във форума.
    Интересно,какво и как топлиш с него Блекота?

  13. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #26

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    рапаните бяха за изпроводяк,а днес се мъчихме с пържоли с три вида гъби в гювеч и калмари.смело мога да заявя,че японките за разлика от дайкина,поддържат много по-точно зададените градуси,а за екстрите и дума за сравнение не може да става.даже шарпа има функция специално за сушене на дрехи,като обира и влагата,а освен че си чисти и филтрите изхвърля праха от тях през аспирацията.сега следва да сваля от магазина FTX 71(гаранционен,който го иска да свирка за пазарлък) и да бодна 2 самурая,но там изискванията ще са за добро охлаждане.сигурно някой ме мисли за луд,че свалям клими на 1година и ги заменям за 5-6 годишни(преди и аз бих си го помислил),но само който има японки(избрани и сложени от щереви брадърс) би ме разбрал.
    Честито градски със здраве да ги ползваш вече станахме двама с 406 ЕДР в Бургас а някой паламуд не хвърли ли багажника поне тази година има бол а на Сашо и другия път като идва в Бургас да се обажда

  14.  
     
  15. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #27

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Интересно,какво и как топлиш с него Блекота?
    Топля сега и охлаждах по горещините стая 11 м2. За работата забележки нямам, доволно, коментирах само цената спрямо нов такъв.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #28

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Не го знам базов ли е какъв е, модела е AN22 LESK, нов го продават за 1300, аз го взех втора ръка от вносител за 800 без монтажа, вътрешното е пребоядисвано. За мен цената му е необосновано висока....
    Аз също съм на това мнение, особенно в последно време цените на К2У стана съизмерима с нови машини, което за мен е неоправдано. Има изключения, които потвърждават правилото.
    п.п. Блекота, къде е Цекота и Мекота, да не са заформили някоя "тройка" с Арабелла

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #29

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    искам и аз два такива като на DUNDURMА

    и аз трябва да изхвърлям дайкина...

    Сашо ако ще идваш към северна българия звънкай.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    12
    #30

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте!
    Бихте ли ми препоръчали от къде да закупим японски климатици втора употреба.Ние сме от Монтана.Става въпрос за жилище -95 кв.,четири стаи,петкамерна дограма.Жилището е студено,защото от никъде не ни топлят и почти всичките стени са външни...Всяка насока към какво да се ориентираме(брой,марка,модел) и откъде- ще ни е от огромна полза.Предварително благодаря.
    Този пост е редактиран от sunflower; 30-10-12 в 19:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 354 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе