Страница 208 от 354 ПърваПърва ... 158198206207208209210218258 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,106 до 3,120 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3106

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Отиваш горе вдясно в Настройки. После ще видиш някъде в ляво Редактирай подпис.
    ala-bala одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    77
    #3107

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря , получи се

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3108

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Да, от Добрич съм, за това помолих за препоръки от някой от тези два магазина: Магазин1, Магазин2

    В допълнение, да разбирам ли че за това помещение и условия, ми трябва климатик BTU: 14000 и е добре да е с КОП около 6?
    За абсолютно всяко помещение е добре КОП да е около 6. А 14000 BTU откъде и как ги измислихте/сметнахте?

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3109

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За добрич си требе сериозни и истински машини,щот има истинска зима.
    hawai76, ruuni9 и mncazzaro харесват това.

  6. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3110

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За колегата от линка Пловдив гарантирам ,че е профи и няма проблем да се свържеш с него нищо ,че си от Добрич. Аз съм от Русе и съм заредил всичко от там от боклука направо и нямам прoблем.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от hawai76; 16-11-16 в 20:32.

  7. Junior Member Аватара на nikolowkz
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    41
    #3111

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, някой да знае на какви минимуми слиза Fuji Elektric- RSA09LCC ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3112

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    12ката ми слизаше на около 300 вата ,засичал съм го много рядко на 250 при определени условия .. с еднакви компресори са така че очаквай подобни минимуми .. това е много корава машинка ако е в добро състояние очаквай да бълва жега яко
    ccankov73 и nikolowkz харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #3113

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    За абсолютно всяко помещение е добре КОП да е около 6. А 14000 BTU откъде и как ги измислихте/сметнахте?
    Не знам, това предложиха като вариант.

    Няма ли някой запознат да ги погледне и да предложи вариант?
    Този пост е редактиран от avenger; 18-11-16 в 15:15.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3114

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Снощи Фуджицуто май направи първият дефрост? Беше -1гр. Беше кратък и почти нищо не се разбра. Интересното за мен бе, че четох във форума, че при дефрост се вдигат клапите нагоре и духа студено докато трае дефроста. А при Фуджицуто, клапите се обърнаха максимално надолу и нищо не духаше. Мигаше и една червена лампичка през това време. Чу се едно като изпускане на въздух, после фреона се разбушува за 3-4 секунди. След това включи външното, вдигна обороти, вдигнаха се и клапите в зададеното им положение, консумацията се вдигна около 700W, веднага задуха топличко. Постепенно свали консумацията на обичайните 240-300W и така.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3115

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    [QUOTE=checho_85;794322]Незнам, това предложиха като вариант.

    Няма ли някой запознат да ги погледне и да предложи вариант?[/QUOTE

    Подозирам, че се опитват да те "преплакнат" с някоя 22-ка / 7000 BTU / с максимум на отопление 14000 BTU. После ще се чудиш защо климатикът ти работи на максимум и много духа и/или стоиш на студено. Кажи им, че японците с Британски Топлинни Единици - BTU не работят и да ти предложат машина с номинал на отопление поне 3,5-3,6 kW.
    Това с поглеждането в сайта може да не ти свърши работа. Доста често машините, които ги има в сайта реално ги няма. Най-добре иди на място в магазина или първо се обади по телефона да разбереш имат ли нещо подходящо за теб.
    checho_85 одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на nikolowkz
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    41
    #3116

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, по-повод моя проект с климатизацията на малък хранителен магазин от 32кв2 или 70кв3, искам да споделя тук и за други с подобен казус, а и за тези на които им е интересно, че за общата сума от 2020лв с монтажите, изпълних целта си-като монтирах Toshiba ras 402jdr в търговската част и Fuji rsa09lcc в задното помещение. До тук мога да кажа, че Тошибата е невероятна от към консумация-следене на температура и най-вече като потенциал на развъртане-може да работи и като малък и голям климатик- пак казвам, Невероятна е! Фуджи-то от друга страна го ползвам от 1-ден, но такова животно няма-чак пари-изкарва струя малко над 50градуса-смея да кажа, че и то ще е икономично, но минимумът както Alexi сподели е 300вата и малко ме дразни, защото много често е он/офф, но не е болка за умиралка! Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат!
    Този пост е редактиран от nikolowkz; 18-11-16 в 18:43.
    jako6iba одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3117

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Честито! Добри машини и на добра цена.За минимума на фуджито Алекси ти е писал, но като позастуди няма да работи on/off. Сложиха ли траф на "Тошиба" - та?
    nikolowkz одобрява това.

  16. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3118

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от nikolowkz Виж публикацията
    Здравейте, по-повод моя проект с климатизацията на малък хранителен магазин от 32кв2 или 70кв3, искам да споделя тук и за други с подобен казус, а и за тези на които им е интересно, че за общата сума от 2020лв с монтажите, изпълних целта си-като монтирах Toshiba ras 402jdr в търговската част и Fuji rsa09lcc в задното помещение. До тук мога да кажа, че Тошибата е невероятна от към консумация-следене на температура и най-вече като потенциал на развъртане-може да работи и като малък и голям климатик- пак казвам, Невероятна е! Фуджи-то от друга страна го ползвам от 1-ден, но такова животно няма-чак пари-изкарва струя малко над 50градуса-смея да кажа, че и то ще е икономично, но минимумът както SPSt сподели е 300вата и малко ме дразни, защото много често е он/офф, но не е болка за умиралка! Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат!
    Честито със здраве да ги ползваш


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nikolowkz одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #3119

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от nikolowkz Виж публикацията
    но такова животно няма-чак пари-изкарва струя малко над 50градуса
    На колко градуса е настроен за да ги изкара тези 50 градуса?Искам да сравня с моя от подписа.

  18. Junior Member Аватара на nikolowkz
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    41
    #3120

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Честито! Добри машини и на добра цена.За минимума на фуджито Алекси ти е писал, но като позастуди няма да работи on/off. Сложиха ли траф на "Тошиба" - та?
    Без траф го сложиха-нямат практика за 200 волтови да слагат траф, ако държа +80лв -за сега се чудя, но май ще ги накарам да сложат един за всеки случай.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    На колко градуса е настроен за да ги изкара тези 50 градуса?Искам да сравня с моя от подписа.
    Зададени 30гр в помещението 18гр вънка 7гр на Ауто вентилатор- 50гр ги изкара след като включи 3-та степен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе