Страница 213 от 354 ПърваПърва ... 163203211212213214215223263 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,181 до 3,195 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #3181

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Бях пропуснал. За София става въпрос, добри температури са 23-25 градуса.

  2.  
     
  3. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3182

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Така за 16 м2 ти трябва 25 ца. за 18 м2 ти трябва 28 ца. за 32м2 ти трябва добра 40 ка с поне 5 кв. номинал и добър запас за желаните 23 --24 градуси .
    И вече е важно коя стая е спалня там да е по тих климатика а кой ще ти ги предложи ще се намери някой.
    Но нека все пак някой спец да се изкаже .Моите препоръки за мощност може и да се различават от действителните , които са нужни на конкретните стаи.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3183

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    daco, в зависимост от помещенията, машините се подбират по-номинални параметри, като се съобразяват с Вашите изисквания за комфорт и други екстри. Огледа е най-доброто решение за оптимален избор.

  5. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3184

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ето на този човек може да му се вярва послушай го

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3185

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,

    Имам SHARP U22SC монтиран в 15м2 спалня север - северозапад. След като последните температурите паднаха ми прави впечатление, че машината не работи много адекватно.
    Когато е оставен на автоматичен вентилатор и зададена температура 23 градуса температурата в стаята не достига повече от 19,5 градуса, а същевременно вентилатора работи само на първа степен.
    Чета, че най комфортно е да се остави в режим AUTO на вентилацията, но на практика така климатика не успява да достигне зададената му температура.
    Този пост е редактиран от avenger; 05-12-16 в 21:22.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #3186

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    След като на авт. режим на вентилатора не успява да Ви стопли въздуха в помещението го превключете на втора или трета степен на турбината. При мен също такъв ефект забелязвам с понижаване на температурите и то при различни марки климатици /Дайкин, Тошиба/. А също така от особено значение е какви топлозагуби има. стаята

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3187

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    След като на авт. режим на вентилатора не успява да Ви стопли въздуха в помещението го превключете на втора или трета степен на турбината. При мен също такъв ефект забелязвам с понижаване на температурите и то при различни марки климатици /Дайкин, Тошиба/. А също така от особено значение е какви топлозагуби има. стаята
    Какви са топлозагубите не се наемам да кажа т.к. за първа зима съм в жилището. ПВЦ, 5 см. EPS и мазилка, първи етаж над гаражи, еркер 70, 80 см. Във всекидневната (изток - североизток) 30м2 една 28-ца се справя повече от добре и при зададени температури в диапазона 22-24 си ги достига без никакъв проблем, че и с 0,5-1,0 градус повече, и си пада на минимална консумация. Като цяло считам че въпреки първия етаж топлозагубите са приемливи.

    Според мен при по големи топлозагуби ефекта ще е повишена консумация на климатика поради работата му в по-натоварен режим, но би следвало да се очаква да си достига зададената температура дори и за по-голям период от време. Естествено при положение че машината съответства като параметри на помещението в което е монтирана. При мен това обаче не се случва, а считам че модела би следвало да се справи в помещение от 15 м2.

    Като цяло считате ли че това е нормален начин на работа или да се възползвам от дадената ми гаранция?!?
    Този пост е редактиран от kristian111; 05-12-16 в 16:53.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3188

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Моя Sharp го държа постоянно на 1-ва степен, тя е и най ниската май? На нея работи най тихо и най добре! Работи on/off и като включва няма форсиране а тръгва плавно и почти не се усеща. На Аuto нещо не ми харесва. Каквото задам на дистанционното, това и поддържа в стаята, която е също 15кв. Като си достигне градусите - спира.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3189
    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Моя Sharp го държа постоянно на 1-ва степен, тя е и най ниската май? На нея работи най тихо и най добре! Работи on/off и като включва няма форсиране а тръгва плавно и почти не се усеща. На Аuto нещо не ми харесва. Каквото задам на дистанционното, това и поддържа в стаята, която е също 15кв. Като си достигне градусите - спира.
    Каква температура задаваш на дистанционното и каква се подържа в твоята спалня?
    В режим ауто минималната степен на вентилация не е ли равна на първа степен или е по-слабо?

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3190

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да ти кажа, на жената все и е студено и на по малко от 25гр не се слага. Даже сега като застудя тези дни на 26-27 стои и не се диша. Ужас! А, като го сложа на Auto, духа малко по силно отколкото на една чертичка/1 степен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3191
    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Да ти кажа, на жената все и е студено и на по малко от 25гр не се слага. Даже сега като застудя тези дни на 26-27 стои и не се диша. Ужас! А, като го сложа на Auto, духа малко по силно отколкото на една чертичка/1 степен.
    Кой модел ти е Sharp-a?

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3192

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В подписа ми отдолу го пише.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3193

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Имам един въпрос? Има ли нещо като '' сух'' дефрост, без да капе вода?

  17. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #3194

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Имам един въпрос? Има ли нещо като '' сух'' дефрост, без да капе вода?
    Има.Нормално е.

  18. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3195

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Мерси! Защото, Хитачито прави такива от време на време, за другите два не съм забелязал, може и те да правят. Но, след като е нормално, добре!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе