Страница 217 от 354 ПърваПърва ... 167207215216217218219227267 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,241 до 3,255 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3241

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Може и да стане, ако помещението е добре изолирано, зависи и какви температури се търсят, но си е на кантар.Моя ЛДС с подобни параметри топли подобна квадратура и то от две помещения, но обикновено се поддържа 18-19 градуса.На проби е поддържал 22 без проблеми.Все пак бих погледнал 285 дали нямат.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3242

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цената няма да е коментирам, но да се опитват да ти го продават за подобно помещение, без оглед е кощунство.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #3243

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Кощунство едва ли, сега за оглед няма възможност... Пак питам, какво по-точно трябва да се търси, ако това не е добро решение? По висок COP? По висока отдавана мощност? Номинална ли, максимална? Дайте някаква насока, моля.
    edi1, благодаря ти за конкретен и точен отговор.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3244

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Търси нещо с номинал 4кв. КОП-а не топли.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3245

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И 3,6 kW също може...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3246

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Някой да има информация за дефрост режима на Sharp U22SC ? Колко често трябва да е? При -10 градуса примерно?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #3247

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами аз пък си мисля ,че щом с климатик на 220в. по нисък клас с параметри 1-4-6.6 кв,топля 26 много студени квадрата,то тошибата няма да има проблеми.С уговорката ,че при под минус 10 гр,повече от 23 г. не го насилвам.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3248

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Малко впечатления от моите машини, като ползвател отскоро и за първи път на това отопление.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Почвам от Фуджицуто! Монтиран в северна стая, първи етаж над гаражи. За мен перфектен модел, много тиха работа на двете тела. Топлещ яко, колкото му зададеш, толкова прави в стаята без да се мъчи, дори с лекота си достига заданието. Дефрости при нужда и най-важното - кратки/3-4мин./ и незабележими! Преди да го купя бях чел, че били шумни - нищо подобно, поне този е тих. И е най економичен от трите след замерване! Заключение - Супер доволен!
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Втори монтирахме Шарпа! Монтиран в северна стая над гаражи. Също отличен модел, много тиха работа и на двете тела. Топли моного добре, с лекота си достига заданието. Дефрости при нужда и отново - незабележими! Като си спомня само, когато отидох в магазина в момента имаше 2 Хитачита и Шарпа, които отговаряха на стаята. И аз изобщо Шарпа не го отразих, просто не съм си и мислил за тази марка. Обаче, големи Благодарности на Цецо Божков, че ме "светна" да не го отписвам и ще съм много доволен от работата на марката! Оказа се точно така! Заключение - Супер доволен!
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Трети монтирахме Хитачито! Монтиран в южна стая над гаражи. В началото останах с много добри впечатления, обаче.....Вече не съм! Доскоро беше добре, но от 2 дена като дойде този студ и нещо не успява да отопли стаята. А е с номинал 2.5kW! Духа една хладна струя и е некомфортно в стаята. Отделно е шумно вътрешното тяло, външното работи тихо. Като размразява, а то е често, всеки път има едно пуфтене и фреона бая "бълбука". И на пролет ще го сменям с друг, казаха ми от фирмата, че може, ако не съм доволен. Смятам да се възползвам от тази опция! Заключение - Не съм доволен!
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Това е общо взето. Стана малко дълго, но няма как, като пиша за 3 машини.

  11. Junior Member Аватара на mncazzaro
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #3249

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравеите и за много години.Имам една питанка за 285jdr .Нормално ли е дефроста да е съпроводен от силничка,но кратка въздишка ?

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3250

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да, нормално е. Това е така нареченото пуфтене при климатиците по време на размразяване.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #3251

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Разтоварва

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3252

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ruuni9, почти съм сигурен, че машината ти (хитачито) не е с точното количество хладилен агент. Колкото до шума на вътрешното тяло - тези модели наистина са по шумни. Шума при дефрост се дължи на къс тръбен път и както споменах - евентуално не достатъчно хладилен агент. Машината е добър модел, макар и базов и не би трябвало да има проблем в твоето помещение, ако всичко е наред с нея. Хитачито има най-голяма по диаметър турбина от трите които имаш.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3253

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря Сашо! На пролет ще видя какво ще го правя. Но, най вероятно ще го сменя с по тих, че е детска стая.

    - - - - - - - - - -

    В друга тема прочетох за замръзнал датчик на външно тяло. Възможно ли е да имам някакъв подобен проблем и затова да не отоплява добре? Гледам че на външното тяло има сняг 2-3см. отгоре. За Хитачито става въпрос?
    Този пост е редактиран от ruuni9; 08-01-17 в 04:20.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #3254

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, включвам се с пожелание за дълга и безаварийна употреба на машините ни втора употреба Исках да чуя вашите мнения за PAM контрола и дали/ работи ли правилно/ когато се ползва траф. Предполагам сте говорили вече за това, но поради кратката дума търсачката не ми връща отговор. На машината която имам - Hitachi RAS 2210LX при натискане на бутона има две позиции с различно разположение на клапите. Първоначално се увеличава консумацията (предполагам и отдава повече топлина), но нямах време да сравня за 24 часа каква е разликата. Ако някой е правил експерименти и има наблюдение - да ми даде съвет дали трябва да е включена тази опция, както и ако някой все още ползва този модел "на възраст" - да сподели впечатления. Благодаря предварително

  18. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3255

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от bvenkov Виж публикацията
    Здравейте, включвам се с пожелание за дълга и безаварийна употреба на машините ни втора употреба Исках да чуя вашите мнения за PAM контрола и дали/ работи ли правилно/ когато се ползва траф. Предполагам сте говорили вече за това, но поради кратката дума търсачката не ми връща отговор. На машината която имам - Hitachi RAS 2210LX при натискане на бутона има две позиции с различно разположение на клапите. Първоначално се увеличава консумацията (предполагам и отдава повече топлина), но нямах време да сравня за 24 часа каква е разликата. Ако някой е правил експерименти и има наблюдение - да ми даде съвет дали трябва да е включена тази опция, както и ако някой все още ползва този модел "на възраст" - да сподели впечатления. Благодаря предварително
    Въпросът какъв е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе