Страница 5 от 354 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #61

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз си мисля, че една 40ка К2У ще свърши идеална работа. За човешките операционни изискванията относно климатизацията са жестоки и не могат да бъдат постигани с обикновени климатици, но тук случая е друг и Джъсти е много прав. В т.н. операционна и без това не е нужна висока поддържана температура, така че, ако вратата м/у 1 и 2 в обшия случай стои отворена, ще е напълно достатъчно за темп около 18-19С. При тези дебели стени машината ше затопля малко по бавно, но след това ще поддържа лесно и няма да се товари излишно.

    ПС - Не го нападаме Diksanal, просто не разбрах, че поста е редактиран и реших че се е объркал в квадратури и кубатури.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #62

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Развитие при мен: ходих на едно място за климатици. Втората употреба като цяло не я уважавам, но заради парите се насочих към такъв климатик. Обаче като гледам какво добронещо може да се купи... май ще додам още малко и ще взема нов японски. Предложиха ми стар модел на шарп AY/AE-XPC12JR за 1500лв. с монтажа (което било отстъпка за мен.. дрън дрън) на всичкото отгоре и ме излъгаха, че е с плазмен филтър и гаранция 3г., след като официално шарп е с 5г. Намерих AY-XP12GHR. 1600лв. с монтажа. Офертата за нов японски "хиперинвертор" (каквото и да значи това) ми се струва перфектна. Доста над бюджета ми е, но ако си заслужава ще си стисна задника и ще похарча още 500лв. Какво ще кажете? И какво е това "хиперинвертор" ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #63

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    минал е маааааааааалко покрай японски ма карай.http://frescor-bg.com/manifacture/sharp/ay-xp12ghr/.ако видиш как работи ИСТИНСКИ ЯПОНСКИ шарп-веднага ще го купиш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    12
    #64

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Кажете ми, моля ви -за жилищно помещение от 240 куб.м.(тухлено и много студено),състоящо се от 4 стаи и чиито врати не се затварят-ще свършат ли работа-4броя дванадесетки или 2 броя 10-ки 2 броя 12-ки?От къде мога да си ги закупя,какви марки и модели препоръчвате,какви са цените???Защото изчетох и първа ,и втора тема...сега ми е тотална каша и вече съвсем не знам какво да търсим и къде.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #65

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте!Бихте ли ми препоръчали климатик за следната стая.Става въпрос за всекидневна,в която се и спи.Намира се на втори етаж в къща с размер от 14 кв.м(36 куб.м) с една външна стена със западно изложение.Стената е без изолация,обикновен тухлен зид с прозорец от 2 кв.м, три-камерна ПВЦ дограма.Останалите стени за вътрешни-към други стаи и коридори.Климатикът ще се ползва предимно за отопление през зимата на нормални температури 20-25 градуса,лятно време-ще се пуска но не постоянно.В стаята има много мебели-компютърно бюро,диван,малка секция,гардероб,ракла.
    От Свети Влас,област Бургаска съм и последните зими имаше по няколко седмици студено време с температури през деня от -10 и през нощта до към -20 градуса.
    Ходих в офисът на една от варненските фирми и имаше изложени някои модели,които според човекът в офиса би трябвало да ми свършат работа- National CS 225A,Y282A и Z250A,Sharp W 22SC,Panasonic 220CF,Sanyo ca22u,Toshiba 225EAD,225ND,2283AD.Кои от посочените модели е най-добър и ще върши работа?Или предложете някой друг климатик,гледах сайтовете на варненските фирми-има много и различни модели,някои с данни други без данни.По принцип се разбрахме-ако не ми харесват посочените модели да потърся и пратя марката на този,който на мен ми харесва- а пък те ще проверят за наличност в склад или предложат алтернативен модел.Ако имате и други оферти с марки и цени-пратете на лично.Откъдето и да го поръчам транспортните разходи са за моя сметка.Благодаря предварително.Не е спешно-просто трябва да сложа климатик преди да хванат големите студове.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #66

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Слънчогледчо/ке няма да е зле да кажеш нещо по https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    12
    #67

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    4 стаи-обща площ 92 кв.м,петкамернна пвц дограма,тухла с вътрешна изолация(гипсокартон с вата),последен етаж-не ни топлят от никъде с изключение на една обща стена със съседите.Апартаментът представлява половин етаж на жилищна кооперация.
    Ще се използват предимно за отопление.Желана температура 20-25.Ще се използват и в най-студеното време.
    Сума-4000 лв.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #68

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ако живеете в маями-4 мидеи,ма стаи около 22кв.м.,4 бр. клими за4 илядо лева-малко трудничко.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #69

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от sunflower Виж публикацията
    4 стаи-обща площ 92 кв.м,петкамернна пвц дограма,тухла с вътрешна изолация(гипсокартон с вата),последен етаж-не ни топлят от никъде с изключение на една обща стена със съседите.Апартаментът представлява половин етаж на жилищна кооперация.
    Ще се използват предимно за отопление.Желана температура 20-25.Ще се използват и в най-студеното време.
    Сума-4000 лв.
    Наистина е ниска сумата, а очаванията високи. Ако сложиш още 800-900 лв отгоре ще ти дадем добри варианти за лими втора употреба.
    Иначе 4 стаи-4 климатиа-по 1000 лв.-25 гр. е невъзможно уравнение. Прочети повече да се ориентираш в цени, харатеристии, изисвания, възможности.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    12
    #70

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ако живеете в маями-4 мидеи,ма стаи около 22кв.м.,4 бр. клими за4 илядо лева-малко трудничко.
    А колко ми трябват?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #71

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от sunflower Виж публикацията
    4 стаи-обща площ 92 кв.м,петкамернна пвц дограма,тухла с вътрешна изолация(гипсокартон с вата),последен етаж-не ни топлят от никъде с изключение на една обща стена със съседите.Апартаментът представлява половин етаж на жилищна кооперация.
    Ще се използват предимно за отопление.Желана температура 20-25.Ще се използват и в най-студеното време.
    Сума-4000 лв.
    Наистина е ниска сумата, а очаванията високи. Ако сложиш още 800-900 лв отгоре ще ти дадем добри варианти за клими втора употреба.
    Иначе 4 стаи-4 климатиа-по 1000 лв.-25 гр. е невъзможно уравнение. Прочети повече да се ориентираш в цени, харатеристии, изисквания, възможности.
    Този пост е редактиран от nako-bako; 04-11-12 в 14:55.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    12
    #72

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Добре-ще вдигнем бюджета с 800-900.Ориентираите ни от къде и какво.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #73

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сегаа, стаите еднави ли са всичките и каква е височината им?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    12
    #74

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Различна квадратура е на стаите-20,15,13 и 17-останалото е коридор,баня ,тоалетна.Височина 2,60.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #75

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Съвета ми е, като начало да се насочите към конкретна фирма. А климите, които ще ви свършат работа са с означения 28(36), 22(25), 22 и 25. Успех в избора!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 354 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе