Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree1Одобрявам

Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #1

    Question Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - Щилище;

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    - Отопление;

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    - 25 кв/м;
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    - 3 прозореца, 1 на стената и 2 дървени на тавана. ново строителство не мога да дам повече информация за прозорците .
    в) квадратура на прозорците;
    - 1 на стената - 1 кв/м и два на тавана 2 x 0,48 кв/м, приблизително 2 кв/м.;
    г) изложението на помещението;
    - Изток;
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    - Мансардно;
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    - Хол с кухненски бокс;
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - Апартамент;

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо
    - гр. Стара Загора

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - Зима от 21 до 23 C;

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - Да има изолация навсякъде, сградата е ново строителство 2010г./2011г., има съседи от всички страни;

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    - Да, TV, хладилник, микровълнова, готварска печка.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1 000 лв. + монтаж;

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Зима до -15 C;

    П.С.- Предварително се извинявам за лошата информация.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    С този нисък бюджет няма да намериш климатик който да те топли и да е икономичен.Вдигни бюджета и взимай това:
    http://www.**********************/klimatik/panasonic-cs/cu-e12mke-3---econavi-2011-1087.html#
    http://www.**********************/klim...2012-1428.html
    Иначе с този бюджет единствено този може да вземеш който не е лош:
    LG CS-12AF(NH0) / S-12AF(UH0) :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    Този пост е редактиран от bobovo; 31-10-12 в 17:29.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    "bobovo" Благодаря за бързият отговор, много бих се радвал да видя и други мнения по моят въпрос. Форумът е страхотен, моите поздравления !

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    ... Едва ли ще чуеш различни мнения с този бюджет, както казва колега Bobovo. Ако искаш да си на топло в студа коригирай бюджета или ползвай кредит Енергийна ефективност. Машините, които топлят в студа са скъпи.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    Ако нямаш възможност да повишиш бюджета взимай това:
    LG CS-12AF(NH0) / S-12AF(UH0) :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    В най-студентите дни ще му помагаш с духалка за някой час ако се наложи.
    Успех!!!

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    Ориентирай се към К2У.Например TOSHIBA 285YADR http://www.varnaklima.com/index.php?...product_id=213 .За друго бюджет не виждам .

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #7

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    Джъсти, този модел в сайта на тази фирма не е наличен...Иначе, примера е подходящ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    "justify" Благодаря ти за предложението, вече имам насока към два климатика и определено "TOSHIBA" е по - добрия, но до каква степен може да се вярва на климатици 2-ра употреба и имат ли някаква гаранция. Вторият климатик които може да влезе в бюджета ми е - http://www.technomarket.bg/products/...nh0-s-12af-uh0 ; Искам да помоля за бърз отговор защото промоцията е до утре.
    Искам да Ви благодаря предварително за помоща и съветите ви !!!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    Въпроса не е доколко може да се "вярва" на К2У, защото те са неодушевени предмети.
    Точният въпрос е "Кой са правилните хора които да ме посъветват и изберат подходящият климатик?" .Ако не подбереш правилните хора които могат да дадат добър съвет, всичко останало става просто късмет ...

    На това LG което ще е в помещение поне 30% по голямо от възможностите му му давам 3 до 4 години живот.След това ще Ви е необходим нов климатик ...
    Това лято един познат "изрева" с Осака за която платил 950 лева и си спомням как се хвалеше, че БИЛА МНОГО ДОБРА и топлела колкото и световно известните марки климатици, тоест той е голям тарикат, умник и хитрец... но на второто лято компресора сдаде багажа, като за поправка му искаха +650 лева ... отказа се от поправката, но тока за 2 сезона му струваше разхода(около 400 лева) на климатика за отопление на една стая + цената на климатика от 950 лева =1350лева... 2 години след покупката на Осака-та се оказа, че не е толкова хитроумен за колкото се е мислел ...


    Да не се случи същото и с Вас ??? ....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    Моят проблем е че съм на квартира и имам договорка със собствениците аз да купя климатик за да ми е топло през зимата (тоест измиха си ръцете и сега грижата е на моя глава, бюджетът ми е ограничен, климатикът не е за мен, ако беше за мен знам купи скъпо и всичко е наред, а квартирата е страхотна и е на 300м от работата ми). Ако някои има други предложения варианти и да чуя мнения от вас за "LG CS-12AF(NH0) / S-12AF(UH0)" много бих се радвал.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    Ако ще го приспадат от наема купувай LG-то пък докогато изкара ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    Благодаря ти за бързият отговор "justify", бих искал д чуя още 1-2 мнения и ако те са положителни, още днес ще го поръчвам.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #13

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    По принцип квартирантите в България са на принципа "след мен и потоп". Миналата година имаше оплаквания от замръзнали тави на всички марки климатици, освен Хитачи и LG. Според мен най-добрите климатици за квартиранти са Хитачи и LG до 1000-1100 лева.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    "Страхотно" или просто лош късмет, докато чаках днес да чуя още някое мнение по моят въпрос, LG - LG CS-12AF(NH0) / S-12AF(UH0) :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria е изчерпан и безплатният монтаж е отпаднал ... Welcome in Bulgaria!

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #15

    Отговор: Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!

    aruba несъм забелязал миналата зима на моя Шарп да му е замръзвала тавата ама щом си рекъл значи и при мен е замръзвала

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор lg42lb7... vs sony 42 w82.... моля помощ спешно
    От sanomanevson във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 10-01-15, 12:13
  2. помощ за избор на климатик, много спешно!
    От advokata25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 16-08-14, 00:22
  3. Спешно, съвет при избор на климатик
    От ninjar636 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 16-10-11, 20:30
  4. Помощ за избор на климатик
    От sarti във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 31-01-11, 22:32
  5. Помощ при избор на климатик MHI SRK 50 ZIX-S или ME FD-50 VE
    От Manov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 17-01-11, 17:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе