Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Помощ при избор на климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #1

    Помощ при избор на климатик.

    Здравейте колеги моля за помощ при избора ми на климатик.Помещението е 20кв южно изложение в момента правя изолации на външна стена 5см фибран на вътрешна стена 3см фибран на тавана 5см стирупор височина 2.60.Панелен апартамент 4ти етаж в Разград ако е от значение.Външна изолация е невъзможна.Климата ще е основно отопление ще има и газово котле.В спалнята ми която е 10кв имам фуджи 9ка и съм доволен от нея имам много малък разход на ток.Моделите на които се спрях са daikin f40ltgrp new ururu sarara daikin f28mtev plasma streamer-25 mitsubishimsz-zw280 toshiba ras221jdr super daisekai12 .Отбелязал съм си и други модели.Общо взето от горния клас ще ползвам кредит за енг. ефективност.Моля за вашия съвет не съм много наясно с климите.Благодаря предварително.Поздрави.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Не съм убеден, че с посочените модели ще можеш да ползваш кредит Енергийна ефективност. До колкото виждам, това са климатици втора употреба, или нови, но за Япония. За тях няма кредит ЕЕ.
    Този пост е редактиран от Mega; 08-02-13 в 23:20.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Колега благодаря за бързия отговор.Някои ги гледах на сайта на термоклима варна.Добре ако е моя грешката били посочил някой модели.Да не се задъхват през зимата на минус 20 да са икономични там с всичките им филтри плазми с сензори за наличието на хора в стаята да следят влажността и др щуротии. Както съм написал от горния клас лимита е между 2 и 3х лв.Има на митсубуши зубадан серията.Благодаря.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Точно аз не съм най-подходящия човек да давам акъл за климатици за японския пазар, защото не ги познавам. Предполагам са много добри машини, но за тях не можеш да ползваш кредит ЕЕ. Машините трябва да са направени за нашия пазар. Добре е да викнеш фирма на оглед. От тук мога да ти кажа да погледнеш ТОП моделите на марките:

    1. Toshiba Daiseikai 5 или 6 / 10-ки
    2. Мицубиши Хеви ZJX-S / 25-ца или 35-ца
    3. Мицубиши Електрик FD серията / 25-ца или 35-ца
    4. General-Fujitsu LTC серията / 12-ка
    5. Panasonic NE/QE серията / 12-ка (ако не е за спалня)
    Този пост е редактиран от Mega; 08-02-13 в 23:52.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Колега Гого, като начало си изясни приоритетите и изискванията. Една много голяма част от себестойността на машината, може да се формира от екстри и функции, които не са ти необходими.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Колега Мега мерси за съвета но нищо не казваш за дайкин уруро сарарата.За викането на фирма ще викам но друг е въпроса до колко може да им се довери човек особенно в малкия град.Поздрави.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    ... Ами, ... предполагам някой друг има какво да каже. Аз казах доста. За фирмата не знам, предполагам има коректни колеги от региона ... Русе да речем?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Така като гледам малко хаотично си ги нащракал моделите: 40, 28, 22..? Гледай номинал 3.2-3.6 на топло. Прочети и поста на Касап относно екстрите, дали знаеш какъв е ефекта от тях?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #9

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Здравей колега касап както съм написал през зимата да не ме остави разните му филтри сензори за движение и наличие на хора в стаята регулация на влажността сензор за да не ми духа във врата като съм седнал под него.Бях написал от горния клас на дайкин митсубиши или тошиба.Само не знаех че тия които съм посочил са втора ръка.Нов все пак.И не на последно място икономичност.Поздрави.

    - - - Обновено - - -

    Колега Мега може в Русе да са коректни фирмите но през зимата ако изпуши климата не вярвам веднага да хукнат на 60км.Нали затова е този форум да помагат специалистите на такива като нас.Естествено ще викам фирма от разград на оглед но желая да съм подготвен предварително.Все пак нашите търговци си ги знаем.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    А, съмнявам се да са втора ръка. Щото ако са, няма да останат дълго в магазина...

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    За съжаление от тук едва ли мога да съм ти по-полезен. Ако са коректни е редно да дойдат, да огледат, да ти видят нуждите, да препоръчат машина, да ти кажат, защо именно нея. Да определите заедно мястото за монтаж на двете тела. Това горе са добрите машини на пазара. Ти си избери. Монтажа е редно да е прецизен и по правилата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #12

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Колега пилот дай все пак някой модел смятам че съм написал ясно все пак какво търся.Разбирам отегчеността на колегите професионалисти от форума чета ги от доста време и им е дошло до гуша от едни и същи въпроси.Така че чакам предложения.Поздрави.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #13

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    От посочените за японският пазар: Toshiba, но 281jdr и Mitsubishi ZW280 са страхотни машини, подходящи за помещението. От европейските, посочените от Мега, но предложения 1, 2 и 3. Но както ти каза Мега хубаво е да търсиш и конкретен съвет за оразмеряване от фирма.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от gogo.s Виж публикацията
    Така че чакам предложения.Поздрави.
    Здравей и добре дошъл във форума!
    Остави тези датчици и всякакви търговски/рекламни зарибявки.
    Не знам в Разград коя фирма е читава, но на МЕ дилърите там са "Братя Ганчеви" и "Антонов Клима". За твоята стая това МЕ би трябвало да се справи, но не си споменал какви температури търсиш при -20.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #15

    Отговор: Помощ при избор на климатик.

    Благодаря колега gnf бях написал няколко модела в началото но колегите писаха че били втора ръка сега пак прегледах сайта на термо клима там са си моделите нови.Естествено че ще ги търся специалистите които си написал но исках да съм поне малко подготвен.Какво би казал за нещо такова daikin s28mthxs new super promo cop.6.7 или mitsubishi msz-zw280 cop 6.7.Дали ги предлагат наистина или е само реклама в сайта им.Благодаря поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик
    От bogi25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 02-07-14, 00:03
  2. Помощ при избор на климатик
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 04-05-11, 20:17
  3. Помощ за избор на климатик
    От sarti във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 31-01-11, 23:32
  4. Помощ за избор на климатик
    От Sunny във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 18:10
  5. Помощ при избор на климатик
    От nero във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-05, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе