Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #1

    Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Здр,
    наскоро се нанесох в нов апартамент в центъра на София ,но проблемът е ,че той е на 3тия етаж и буквално под прозореца ми има оживена улица и въздухът е ужасен с мн тежка миризма на изгорели газове и търся решение при което външният въздух да се пречиства и да се вкарва в спалнята пречистен от всичко вредно,и никога да не отварям прозореца. Единственото,което намерих с подобна функция е Даикин сарара уруру,но ми се струва,че при него дебита на доставеният въздух ще е прекалено малък за моите цели и не може да замени изцяло проветряването на стаята,а и филтърът не е HEPA и не съм сигурен че ще се справи с толкова мръсен въздух. Имах идея да сложа външно тяло(с размерите на тяло за климатик) с HEPA филтър и активен въглен и въздуховод, които да влиза в стаята(както е във всички фармацевтични заводи),но никъде не открих подобна система , която да не е за индустриални цели. Стаята е 20 квадрата.
    В случая аз не търся задължително система за отопляване или изстудяване на стаята,а такава ,която ще пречисти на външният въздух и ще замени проветряването.
    10х предварително и извинете ако не съм постнал темата в правилният раздел.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Чукни в Гугъл на "въздухопречистватели" и ще ти излязат, но мисля че това са машини които въртят въздуха в помещението, а не вкарват външен. Това не ти ли върши работа?

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Да разглеждал съм ги ама това ни най малко не решава проблема ми аз не искам в апартамента ми като цяло да навлиза непречистен въздух тоест системата трябва да е поставена на фасадата и да има въздуховод към стаята, а тези си се слагат в стаята и уж ти го чистят ароматизират ама въобще не са сериозни,защото за тях пак трябва да е отворен прозореца тоест "чистият им въздух" ще се смесва с пак гаден отвън.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Според мен прозореца ти трябва да бъде затворен, а не отворен!
    Аз говоря за нещо такова: http://www.sharpbg.com/index.php?item=239&group=6
    и си е много сериозно!

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Добре а тогава откъде ще идва свеж въздух по принцип аз имам 1 прозорец и той е към улицата само от там идва кислород\свеж въздух! Аз искам система с която НИКОГА да не трябва да го отварям,а тези пречистватели надали имат система като на подводница за опресняване на кислорода.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Ми проветрявай си веднъж дневно за около 5мин. На най ниската скорост тази машина првърта 48м3/час.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #7

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Явно не разбираш колко зле е положението,мислил съм го това с пречиствателите и не искам такова .Попитах по горе специфично за климатик или система която да засмуква външният въздух ,да го пречиства във външното тяло и да го вкарва в стаята след това,защото аз искам да имам постоянен поток на пречистен свеж въздух в нея.
    Ако някои има идея за подобна система ще съм му много благодарен.
    10х се пак и за твоето предложението.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    "Пречистването" на външен въздух от климатик не е ефективно, дори на Уруру Сарара, тъй като по мнения на потребители "филтрите" са някакви текстилни или целулозно мембрани, като освен това нямат и дебит на въздух достатъчен обнови вътрешния въздух.Трябва да търсите уред който да е с водно пречистване или с някакъв вид течност.Всички останали филтри които улавят мръсен въздух от силно замърсената улица, пречистват го и вкарват в стаята ще издържат 2 до 7 дни ...
    Досега аз такъв уред за бита не съм срещал.Може да има промишлени или за военни цели.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Да и аз съм си мислил за такъв вариант,но наистина май не се намират. Иначе това за филтрите не е така HEPA фитрите в най-лошия случаи държат 6 месеца въпросът е че не намирам битова система с ХЕПА за външно пречистване.
    Ако някои се сети или има идея да пише ще съм му благодарен.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Отговор: Помощ трябва ми система/климатик за пречистване на външния въздух

    Те ХЕПА филтрите са за улавяне на твърди частици, не за пречистване на въздуха от газове.С хепа филтър ще си "дишате на воля" въздуха от улицата.Дори въпреки, че пише, че улавя бацили и вируси, нищо чудно да след 2-3 месечно ползване лятото да стане развъдник на болести.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пречистване на въздуха
    От pitagor във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 37
    Последно: 26-02-15, 17:34
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  3. Fujitsu ASY12USB - каква трябва да е температурата на издухваният въздух?
    От vankata81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 18-01-10, 13:53
  4. Температура на изходящият въздух от климатик
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-08, 20:54
  5. Каква трябва да е температурата на изходящият въздух?
    От farkash във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 15-09-08, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе