Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree37Одобрявам

отопление с един климатик на цялото жилище

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    5. Дали ще е проблем, да постнете снимка на патента?
    6. Каква е гаранцията на... хм, това което продавате?

  2.  
     
  3. Novice Аватара на Анатомичен Коректор
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #17

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    В патентното ведомство си имат библиотека, в която всеки желаещ може да направи проверка за всеки издаден патент и да го разгледа подробно.
    Аз не давам гаранцията , а фирмата производител която е две години сервиз и обслужване - за подробности въпросите към инженерите на фирмата.
    Моята задача приключи с създаването на системата и след това предадохме реализацията на хора които по добре разбират от това -инженери и климатични техници.
    Те вече имат достатъчен опит в изготвянето на изделието ,монтажите и сработването на всичко при конкретните жилища и клиенти.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    Днес нещо бавно вдявам. Едва сега ми светна, че ми продавате патентован(?!) топлообменник за 1400лв. без монтажа.
    Благодаря!
    estqwerty и Mega харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #19

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    Цитат Първоначално публикувано от Анатомичен Коректор Виж публикацията
    Здравейте
    а коридорите се затоплят от тръбния път под плочките
    Те хубаво се затоплят от тръбния път под плочките, ама това значи, че до радиаторите достига по-малко топло.

    А дали не може и един бойлер 120 литра да се върже към системата?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    може .. и той ще се стопля с 9ка както и цялото жилище

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    то цялото нещо ключа за палатката е в рекламата с "патента", а и в рекламата като цяло тук.
    наистина добре се справя човека : няма линкове, няма инфо, няма номер на "патента" , дава се минимално количество информация, както се казваше в един еврейски филм - "всичко е презентация"
    и се справиха добре. предполагам има хитове сайта. партизански рекламни тактики. браво!
    mirandi и rosen77 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #22

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище



    Вчера дадоха по новините това клипче най-долу ....

    Ако реши някой да експериментира може да пише - да зная дали да поръчвам саксии...

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #23

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    това много се върти в нета. мисля че работи, обаче източника не ми харесва.
    парафина не ми харесва как мирише, а и кой знае какви гадории има вътре, може да пробвам с малка горелка на гас и туристическа бутилка - за да видя колко ще изкара.
    тая гадина къде снима клипа обаче не казва дали няма прибран в някое чекмедже някой забравен сертификат за пасивно строителство. то и норвежци, скандинавци така правят - слагат една 9-ка и топлят цялото жилище, и са доволни, но такъв им е стандарта за строителство.
    да слагаш климатици е лесно - лесно се хвърлят 3-5-8 бона няма проблем. а е по-лесно, а и евтино да си кихнеш за изолация веднъж. вярно че и трябва да е направено както трябва, а тук в бг това не се прави.
    тоя чичака - киловатите които аз горя за месец сигурно ги гори за година че може и повече време.
    preparatos одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #24

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията


    Вчера дадоха по новините това клипче най-долу ....

    Ако реши някой да експериментира може да пише - да зная дали да поръчвам саксии...
    А евтини свещи от къде да поръчаме?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    в църквата ги раздават
    estqwerty, raziel66, preparatos и 1 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #26

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    А евтини свещи от къде да поръчаме?
    Аз не съм купувал все още, но предложенията които излизат през гогле са около 5-7 лв за стек от 100бр.....най-евтини аз ги гледам в Икеа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #27

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    Eeee за 8-10 лв се вземат 1 000 бр., стига да знаете къде да търсите . Те и братчедите им повдигнаха цените вече, а и намаляха катуните, където ходят по селата из цяла България. Ще подаря на роднините по 1 стек и даже и саксии, и да ме благославят цяла година
    П.С. В църквите не раздава, а продават и то доста дебела може да излезе тогава сметката.
    estqwerty и preparatos харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #28

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    [QUOTE. цялата система е с амперметри, манометри, термометри и т.н.. Най - накрая тествахме системата с Митсубиши климатик /те са със сложно управление/[/QUOTE]

    Цялата работа е нещо гнила. Климатик 5,8 кв. При минус 10 му остават 3,4 кв с тях можеш да затоплиш 18-те квадрата. Имам вкъщи и парно и климатици, освен това работят заедно и съм наясно колко мощност трябва. Тези радиатори които си изброил им трябва мощност от 7,4 кв, 37 ребра по 200 вата ако водата е на 60 градуса.Ако постъпва вода с под 40 градуса почти нищо не отдават, щото от половината надолу са студени.
    И за какво са ти тези изброени измервателни уреди.
    ампермера мери сила на тока - за къде и кой го интересува колко е
    манометъра мери налягане- с тези 50 градуса на водата (ако има въобще толкоз) пак никой не го интересува налягането
    термометрите- с тях сигурно се мери колко е студена водата в радиаторите.
    Аз от всичкото изброено нямам нищо на парното, щото няма смисъл.
    Много обичам като се говорят глупости да се изясняват нещата. 23-26 градуса, разликата е огромна от 3 градуса да се слага тире. Тези температури ги постигам с много по големи мощности.
    На климатика какво има да му се управлява очевидно е, че компресора ще работи без да спира никога. т.е докато изгори.
    estqwerty, Shmi, VeleV.Klima и 4 други харесват това.

  17. Novice Аватара на Анатомичен Коректор
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #29

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    На предишните постове преди последния отговор не и нужен
    -момчета оженете се, че да има кой да ви слуша безсмислиците и да вика " да любов моя, точно така"

    ivan1
    Моля първо си изолирайте апартамента с добра изолация ,а ако ли не, то тогава ще влагате много мощности.
    Второ Митсубишито при -20 градуса пада с 15 %и по замерване работи при употреба на тази система на 5 Kw.
    А 23-26 градуса е в различните части на апартамента . При радиатора всяко ребро има данни за различните температури- различна мощност - тези при 50-55 градуса са 100W.
    Но щом ти знаеш колко е температурата на водата и знаеш какви са показанията ,ЗНАЧИ другото ти име е Ванга.
    И ако искаш да узнаеш неща за климатичната техника първо ще прочетеш как работи компресора на инверторите , след това ще опознаеш понятия като студен старт за всеки компресор какво означава и след това ще обсъждаш как изгаря един компресор и причини за това.


    ОБСЪЖДАНЕТО С ХОРА НЕРАЗБИРАЩИ Е ОБРЕЧЕНО НА ПРОВАЛ И БЕЗМИСЛЕНО -за това си има училища и курсове за обучение
    .
    А тук откривам само професори в тази област.

    МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #30

    Отговор: отопление с един климатик на цялото жилище

    Спокойно женен съм
    Знам как работи компресора на инверторния климатик, както и този на неинверторния. И двата работят като им се подаде напрежение само че единият винаги на 50Hz a другият с променлива честота (променена от инвертора), като от промяната на честотата се променят оборотите.В твоя случай се чудя каква роля може да има инвертора след като очевидно няма да се налага да се намалят оборотите на компресора , тъй като мощността ти е недостатъчна. По тази причина компресора може да изгори щото ще работи цяла зима без да изключи.
    Не ми обясни за какво са ти измервателните уреди. Ако искаш да има отзвук изобретението ти , трябва да отговаряш конкретно а не с "това първо прочети и после"
    Чудно къв е тоя климатик да му пада мощността с 15 % при минус 20 градуса. Досега от всички производители съм видял че пада с над 60 %. При Зубадана имаме запазване на мощността за сметка на консумацията на ток, и там няма чудеса. Ти си писал че ти консумира 1.6 кв и сега писа че отдава 5кв. Прекрасен COP. Сега ти прочети как пада консумираната мощност при –20, и после какъв е COP-a и колко ще ти отдава. Сега остава да ми обясниш как измери отдадената мощност.
    И един друг въпрос, на колко време размразява климатика?
    Shmi и George Petkov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  2. Избор на климатик за отопление в панелно жилище
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 11-11-12, 08:09
  3. Помогнете за избор на климатици за цялото жилище
    От dimitrovgresto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-12, 07:39
  4. Климатик за отопление
    От denslav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 11-10-11, 22:46
  5. Отговори: 8
    Последно: 26-06-11, 22:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе