Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 120 от 178 ПърваПърва ... 70110118119120121122130170 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1786

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... Дайсейкай 8 на Тошиба е един много хубав климатизатор, предлагащ същия комфорт и икономичност, каквато предлага РКЕ серията на Панасоник. Те са от един клас, като разликата им отново е в цената на дребно у нас

    Поредните глупости. Машините нямат нищо общо - ама нищо! Ти кога видя 8-ма серия работеща? Хайде да пишеш неща, които разбираш? Пореднaта година в опит на Panasonic да продават среден клас машини на цената на лукс и поредна година провал. За това паднаха драстично и цените. За сегашната си цена са добри машини, нищо повече. Като качество на материалите с всяка година пропадат надолу, което е в противоречие с по-добрите им данни. Насочи си енергията да оправяш пробити кондензи с пяна, вместо да заблуждаваш потребителите.
    Този пост е редактиран от Mega; 03-09-14 в 22:57.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1787

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Компресорите са им също по-специални, в сравнение с обикновените скрол. При VЕ- серията на Панасоник, пък, ползват топлинен акумулатор, гарантиращ комфорта при дефрост.
    Четох ти бисерите за турбо-компресорите, ама тоя акумулатор не пада ли през зимата...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ти кога видя 8-ма серия работеща? Хайде да пишеш неща, които разбираш?
    Шамааан! Но пък вече сме сигурни, че топли като PKE!

    Насочи си енергията да оправяш пробити кондензи с пяна, вместо да заблуждаваш потребителите.
    Това му е странична дейност - по-горе пише, че е специалист по гризачи. Но май е по всичко.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1788

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Поредните глупости. Машините нямат нищо общо - ама нищо! Ти кога видя 8-ма серия работеща? Хайде да пишеш неща, които разбираш? Пореднита година в опит на Panasonic да продават среден клас машини на цената на лукс и поредна година провал. За това паднаха драстично и цените. За сегашната си цена са добри машини, нищо повече. Като качество на материалите с всяка година пропадат надолу, което е в противоречие с по-добрите им данни. Насочи си енергията да оправяш пробити кондензи с пяна, вместо да заблуждаваш потребителите.
    Виж, съгласен съм, че двете машини нямат нищо общо и, че додо го перат лимките последните няколко дни, но:

    1) Е серията в никой случай не е среден клас машина с коп от порядъка на 4.75 и добри параметри при ниски температури
    2) RE серията е среден клас машина, а цената й е много добра - по-ниска от конкурентите
    3) Не виждам как може да твърдиш, че им пада качеството на материалите - колко такива машини си монтирал тази година, а миналата или преди това? Качеството се е запазило през годините, а това, че спряха китайските машини допълнително подобри нещата неимоверно.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1789

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Това казвам и аз, за цената си машината е добра. На третия въпрос отговора е - достатъчно за да имам мнение. При все, че имам огромна база за сравнение с другите марки. Ако навлезнем в полемика по темата мисля, че няма да е добре за марката!? Предлагам да оставим това за профи срещите.


    p.s. - Разминаването в класовете, вероято се дължи на това, че имам по-високи изисквания. Това, което за повечето колеги е нисък клас, за мен изобщо не е климатик (Midea и производни).
    Този пост е редактиран от Mega; 03-09-14 в 11:34.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1790

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    А аз си мислех, че приоритет във форума имат потребителите, а не марките. Ако бях прочел обратното в правилата, нямаше изобщо да го чета, камо ли да пиша! Марките, за мен, са само етикет на стоката. И БМВ не съм карал, ама знам, че вози по-добре от фиата. Темата за мен е изчерпана.
    Успех на теб и подгласниците ти в забавно-рекламното поприще на Тошиба.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1791

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Приоритет във форума има обективната и точна информация за потребителите. Не кой, каква машина има на стената вкъщи. Можеш да говориш за машините, когато имаш база (богата) за сравнение, когато имаш значителен feedback от клиенти, а не когато имаш две машини на стената и си ги харесваш тях. Тук съм обвиняван за рекламно лице на General, Toshiba, MHI и какво ли още не. Повечето потребители знаят, че не робувам на марки, само на добрите машини. Нито продавам само Toshiba, нито предлагам само тях. Други са тук рекламните агенти, известни са на всички. Натоварвал съм нови модели с очаквания и съм се разочаровал, но не съм спестил нищо от критиките си. Това не е тайна за никой, темите са свободни за четене във форума. Но няма да позволя изключително некомпетентни хора да бълват глупости, само защото имат нужда от изява.
    Този пост е редактиран от Mega; 03-09-14 в 22:37.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1792

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    за цената си машината е добра
    Всъщност, цената е последното нещо, по което можеш да съдиш дали една машина е добра. Да ти продам едно трабанче за 1лв

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1793

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Всъщност, цената е последното нещо, по което можеш да съдиш дали една машина е добра. Да ти продам едно трабанче за 1лв

    Зависи, доста често, клиента търси най-доброто за парите, които е отделил. Дори винаги е така, това е нормално и разумно. Това имам предвид. Конкретно за Panasonic, не съм казвал, че е лоша машина. Просто имах по-големи очаквания от тях.

    p.s. Относно трабанчето за едни лев, давай го. Взимам го от раз, карах такова пет години. Перфектно е
    Този пост е редактиран от Mega; 03-09-14 в 22:44.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    1
    #1794

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Привет,

    След известно ровене из форума реших и аз да се регна и да попитам тук за отоплението с климатици.

    Имам две спални 10 и 15 кв. Апартамент, София, тухла, първи етаж, по една външна стена, ПВЦ дограма със стъклопакет, няма изолация, но обмислям да направя или тази есен или другата. Основно се интересувам от машини за отопление.

    Та понеже няма много кеш се загледах по евтините машини... В момента има некъв хепи викенд в едното техно и гледах следните модели:

    SAMSUNG AR-09HSFS 782 лв.
    SAMSUNG AR-12HSFS 870 лв.
    LG E09EL 747 лв.
    LG E12EL 835 лв.

    Цените са с включен монтаж. В описанието ги дават за отопление до -10. Самсунга даже пише че имал некъв Wi-Fi контрол през интернет... за тая цена незнам дали не е някой кьорфишек. LG-то май има 5г. гаранция. Самсунга 2 и 5 на компресора. Има и некви други HISENSE и DAEWOO дето са даже към 500-600 лв ама тях мисля да ги прескоча.

    Та след четене из форума не видях мнение за отопление с тези модели и се чудя ще свършат ли някаква работа за моя случай и съответно дали ще е по-ефективно от един маслен радиатор или конвектор. Т.е. да не се окаже, че при -10 харчат повече от него?

    П.С. Гледам тук вадите разни таблици, които показват различните модели при -5 или -7 колко консумират/отдават. От къде мога да намеря тази информация за гореупоменатите модели?
    Този пост е редактиран от kpopov10; 07-09-14 в 11:39.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #1795

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Помещението е хол с бокс в 3 етажна къща в село Огняново Софийско. Малко е по-студено от София в рамките на 1-2 градуса
    Квадратура 17+6кв.м
    Отдолу е мазе неотопляемо, къщата е строена с тухли единични, външна изолация 10см ЕПС, вътре е с гипсокартон и вата 5см на външни стени и таван, подова замазка тивит(лепило с ЕПС топчета) 10см което уж отговаря на 5см ЕПС. Ако е студено ще се слага нещо на таван на мазето като се прави - 5-10см вата/ЕПС.
    Дограма - 5 камерна профилинк с 3-ен стъклопакет - Ка-б-4сезона

    Колебая се между 2 климатика:
    1) Панасоник 12-ка - сега има промоция на PANASONIC E12QKE 3,5/4kw при разход на ток 0,84кв за 1500 лв.
    Това е тънкия(евтиния) вариант - пък и съм фен на марката
    2) Фуджитсу нокрия 14-ка - 4,2/6 разход 1/1,35 - тука много го хвалите (май има защо).

    Ще мога ли да мина с Панасоника,като желаната температура е 21-22гр. Трябва да може да я поддържа климатика без проблеми до -5, ако е по-студено има камина на дърва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 09-09-14 в 20:31.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #1796

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    kpopov10
    Моя съвет е да пропуснеш тези машини и да се насочиш към нещо което наистина ще те топли под 0-та
    но с нисък бюджет от 700-800 лв. незнам какво да ти предложа.
    Ето ти едно предложение от мен което е на добра цена :
    продавам Инверторен климатик Panasonic Cs-re12pke-3 - 55874050 | Електроника, битова техника - Климатици, отоплителни уреди, бойлери

    Ето ти и за малката стая:
    http://olx.bg/klimatik-lg-cs-09afnh0...fuh0-i40752139

    С малко пазарлък може да свалиш още малко цената.
    Успех!!!


    alfa156

    PANASONIC E12QKE ще се справи без проблем
    Ако искаш може да вземеш Fujitsu 12 LMCA
    Nocria e излишна в случая.
    Този пост е редактиран от bobovo; 07-09-14 в 18:44.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #1797

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията

    alfa156

    PANASONIC E12QKE ще се справи без проблем
    Ако искаш може да вземеш Fujitsu 12 LMCA
    Nocria e излишна в случая.
    Само като види външните тела на Панасоника и LMCA-то сам ще си избере E12QKE.
    Пък и с тези изолации Панасоника ще пее вътре Изолацията на пода отдолу ще повиши комфорта на живущите! Тея изолации с топчета /тивит, перлит и т.н./ нямат чак такива качества като 50% от изолация с плочи ЕПС.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1798

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Само като види външните тела на Панасоника и LMCA-то сам ще си избере E12QKE.
    А като види вътрешните вътрешните...?

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #1799

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте!Имам въпрос за мощноста на климатик.
    Една стая от къща 35 куб.м, 2 външни стени без изолация,таван и под без изолация.Голяма двойна врата към терасата,дървена дограма.В стаята има телевизор,хладилник и всякакви домакински ел.уреди.Там си живеят родителите ми.Град Карнобат.Желаната температура,през зимата да не пада под 21 градуса,лятото да не скача над 26-27.В къщата има парно,в стаята са 18 ребра,но вече заради възраста ги затруднява да го поддържат.Ще се пали само при наистина студено време.
    12-ка достатъчна ли ще е?

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1800

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Препоръчвам:

    RE12QKE
    или
    E9QKE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе