Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 125 от 178 ПърваПърва ... 75115123124125126127135175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,861 до 1,875 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1861

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Перфектни монтажи. За кухнята ми се струва, че 10-ка идва доста мощна. Но ще мисля по въпроса. Така или иначе, климатиците ще ги сменям напролет, така че имам време.
    Не забравяй, че при мулти-то външното определя кое вътрешено какво да прави, та мощността (на вътрешните) е малко разтегливо понятие. Аз съм на принципа, по-добре да остане, отколкото да не стигне. Тоест при Тошиба няма по-слабо от 10-ка, а колко мощност се подава към него е работа на външното.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #1862

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    При Сузуми серията има и седмица вътрешно, което може да участва в мулти външно от 18-ка нагоре, друг е въпросът дали има смисъл при разликата в цената.
    Този пост е редактиран от Pr_br; 16-09-14 в 17:54.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    18
    #1863

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, мнение за този климатик Инверторен климатик Samsung AR09HSSFAWKNEU, 9000 BTU, Клас A+++, LCD дисплей, Smart Wi-Fi, Easy Filter, Самопочистване, Smart Check за 19 кв. сравнен с панасоник PANASONIC CS/CU-E9QKE.

  5. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1864

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз бих рискувал със Самсунга, на книга го дават доста тих и като параметри изглежда много добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #1865

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,

    Пред избор на климатик за хола съм (изцяло само за отопление). Бихте ли ми препоръчали добри опции при тези параметри на стаята:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? - Главно за отопление

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението; ~57 кв.м - 2.65 таван - 150 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); - алуминиев стъклопакет, 4 камери

    в) квадратура на прозорците; ~14.4 кв.м

    г) изложението на помещението; -юг + запад

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)? 2-ри етаж от 3-етажна тухлена кооперация

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; хол

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо - София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зима 20-23

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - изолация (12см), 2 въшни стени (юг и запад) апартамента над мен се отоплява, а под мене не.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик. - 3500-4000 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? - зимата до -15 (жилището е в ж.к. Младост в близост до Витоша и предполагам -15 е възможна регуларна температура)

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    apt.jpg

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #1866

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Panasonic CS/CU-E9GFE ПОДОВ

    Здравейте, дайте мнение за този климатик, нужен ми е подов тип за 14.5 кв.м. стая, 40 куб. м. обем. Търся ПОДОВ защото е за малка детска стая с двелегла и два прозореца и радиатор за парно. От към място за поставяне на климатика избора ми е малък. Единственото място където мога да поставя стандартен стенен климатик е над гардероб, а там конвекцията няма да е добра. Около тази цена срещнах само една МИДЕЯ и един York. Благодаря.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1867

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Модела ще Ви свърши работа. Може да погледнете и на други марки подовите модели.
    Toshiba RAS-B10UFV-E~RAS-10SAV2-E
    General Fujitsu AGHG09LVCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRF25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    Daikin FVXS25F~RXS25L Floor standing


  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1868

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Forrest , +1 за подовата машина (която е препоръчал Aleksandars) на Mitsubishi Heavy - SRF25ZMX-S.


    - - - - - - - - - -

    Светлин Стаев , добре е да се обмисли монтирането на две по-малки, но мощни машини. Така комфорта ще е много по-добър. Ако няма място за две, може една голяма, но ще ви отвее. Силно е препоръчително оглед на място и мислене.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #1869

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За жалост нямам опция за 2 климатика. В момента е инсталиран един от строителя, но първо че е монтиран преди 5 години и предполагам, че е някакво менте просто да го има. Отдаваната му мощност е 6KW, но не съм го изпробвал въобще достатъчно ли му е за това помещение. По-скоро си мисля за нещо от сорта 8-10Kw. Разположението на климатика както се вижда от схемата е с насоченост към коридора, така че предполагам че няма да вее директно в кухнята или при дивана ако това е проблема.

    И все пак можете ли а ми препоръчате нещо като параметри за това помещение?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1870

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    ... Това, което ми допада на мен в големи помещения е Mitsubishi Heavy, но за там не достига бюджета. Мисля си нещо за Mitsubishi Heavy SRK / SRC 80 ZM-S, но това е само идея. Без оглед на място не мога и не искам да бъда категоричен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #1871

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, моля за мнението на специалистите на пост 1843.
    Спрял съм се на модел "Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E Super Daiseikai 8" за всекидневна 42,5м3 и
    модел "Panasonic CS-E09QKEW/CU-E09QKE" за стая 31,5м3.
    Ще се справят ли посочените модели с отоплението на тези стаи.
    Приемам предложения.
    Благодаря Ви.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1872

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    На първо четене трябва да се справят. Добре е фирмата, която сте избрали да мине на оглед и да потвърди.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1873

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Pipoko Виж публикацията
    Ще се справят ли посочените модели с отоплението на тези стаи.
    Да...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #1874

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря Ви за отговорите!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1875

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy SRK / SRC 80 ZM-S
    Няма нужда от 80, 71-цата направо заспива и влиза в бюджета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе