Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57
Like Tree26Одобрявам

Неравномерно заскрежено външно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1

    Неравномерно заскрежено външно тяло

    Здравейте ,тази сутрин забелязах нещо което ме притеснява.Климатика е Samsung AQV-09VBC.Топли вътрешна спалня ,около 13 кв ,отворил съм и врата към коридор 7 кв ,през който г-образно е отворена и врата към друга спалня която е 16 кв .Пуснал съм го на 24 гр ,навън в момента на терасата е 0 гр ,духа силен вятър и е влажно.Забелязах че като се понатовари компресора и външното тяло се заскрежава неравномерно на ивици ,съответно като навакса температурата и се успокои компресора и скрежта се маха.Въпроса ми е това липса на фреон ли означава.Иначе според 2 термометъра на различни места в стаята ,темп. е между 22 и 23 гр и струята ми се струва нормално топла ,няма с какво да я измеря ,не е много топла но дисплея на вътрешното тяло показва 24 гр колкото съм задал и явно компресора е намалил оборотите.Прилагам и няколко снимки за какво говоря.Преди малко явно се натовари и се заскрежи яко цялото тяло с изключение на една ивица във средата,направи един дефрост за около 5 мин ,с който махна всичко и потече като лейка и сега реши че е темперирал вътре и си духа марно,компресора отвън едва мърка и няма скреж вече.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ^Rokera^; 26-10-14 в 09:38.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Климатика е слаб за тези кубатури, с които го натоварваш. Пробвай да отвориш и прозореца току виж стоил снега отвън.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-09-15 в 20:57.
    bobovo и mirandi харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #3

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Това,че е слаб за тази кубатура е ясно,въпроса е тази лента,която остава в средата не е нормална нали?И възможно ли е от липса на фреон да се заскрежава по-бързо?Във хола, който е 24 кв ,северен и студен ,пуснах 12 ката Samsung ,при старта нейния датчик показваше 16 гр ,настройх го на 25гр и поне 30-40 мин компресора работеше на максимум ,като вътре духаше жега, но по външното тяло няма грам скреж.Сега се успокои навън ,вътре датчика на климатика показва 24 като пак духа доста топло.Вярно е, че климатика е доста по-мощен но ,няма никаква скреж засега ,докато другия за около час и половина и се заскрежава.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-09-15 в 20:59.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Заскрежава много защото има недостиг на хладилна мощност това за фреона може да се провери само със точене и ново зареждане. Нямам наблюдение към самсуга дали така заскрежава.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #5

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Пробвах да направя замерване на изходящия въздух.Навън беше 0 гр.В стаята ,22 по единия и 23 по другия термометър.Зададох му 30 гр и турбо режим+максимална степен на вентилатора.На дисплея му показваше 24 гр.След няколко мин.компресора се форсира и 10-15 мин след това вътре показваше 28 гр на дисплея на климатика като духаше със 52,5 гр.Не знам доколко е верен термометъра но струята се усещаще доста топла.Поработи така около 30 мин,на пълни обороти през което време навън не натрупа изобщо скреж.След това обаче го намалих на 22 гр и най ниска степен на вентилатора и духаше направо студено,измерих изходящ въздух на струята 29,4 гр ,като във стаята беше 22-23 гр.Навън компресора се усещаще че работи само при пипане на тялото.При това положение дали има фреон или най добре да го източа и да го заредя със 900 гр по везна.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #6

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Не забваряй, че машината в хола е висок клас и е много корава. Велев е прав, че товариш 9ката прекалено. Ивицата незаскрежено вероятно се получава, защото по памет на този модел топлообменика е двукръгов и там са изходите, но не съм 100% сигурен.

    След последното ти мнение бих казал, че на климатикът му няма нищо и си е в норма.
    bobovo, VeleV.Klima и justify харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #7

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Да топлообменника на 9 ката е двуредов.Това значи ли че няма проблем и да не се занимавам да го източват и пълнят наново.Иначе мислих че и 9 ката е корава,все пак е с външното тяло на 12 ката от серията.Двуредов топлообменник,електронно трв,850 в компресор,900 гр фреон и 32 кг външно тяло и мислех че при темп.от около 0 гр няма да има проблеми с тези помещения но явно съм я надценил.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Не се вкарвайте излишно във филми...
    tweeg, avast3 и AC_From_Hell харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Според мен зъл дух е обладал самсуняка щом даже и топли ..
    estqwerty, bobovo, Mega и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #10

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Забелязвам нещо странно днеска.Сутринта на терасата показваше 0 гр ,в стаята е 20 гр.Пуснах климатика на 24 гр ,като датчика му на дисплея показваше 22 .Вратата на стаята (13 кв) ,беше затворена.Почна да духа средно топло без да напъва компресора и след няколко мин забелязах че отвън питата почна леко да се заскрежава.След което му дадох turbo режим и отворих вратата към коридора и другата стая.След 5-6 мин духаше яко топло,компресора се напъваше на високи обороти и по питата изчезна всичката скреж.Крана отвън не можех да си държа пръста така пареше.И почвам да се чудя къде е логиката като се напъне на макс да заскрежава по малко,защото циркулира по горещ фреон ли ?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #11

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Не, просто вентилаторът на външното тяло също е с променливи обороти в звисимост от натоварването.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #12

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Вътрешното тяло не успява да усвои топлината и фреона се връща топъл във външното.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #13

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Колкото компресора е по-натоварен, толкова външното е по-студено. Както ти казаха, външния вентилатор е тръгнал на макс, стоплил е външното и скрежа е изчезнал. Отговора на biro, че фреона се връщал топъл и топли външното.... не ми се коментира....
    ^Rokera^ одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Като се качиш до нивото на biro, го коментирай. Има време.
    ATM одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #15

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Искам да се извиня на biro, по повод коментара ми към него в предния ми пост. Грешката е моя. Наистина колкото е по-натоварен компресора, толкова е по-топло външното.
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неравномерно заскрежаване на външното тяло national cs-x255a
    От fear321 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-14, 21:33
  2. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 11:09
  3. Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.
    От ivanov_km във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-12, 22:35
  4. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 16:02
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе