Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

какъв климатик да избера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #16

    Отговор: какъв климатик да избера

    в общи линии не е вярно но е добре тръбния път да е поне 2 а най добре 3+ метра - ако трябва се навива отзад

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #17

    Отговор: какъв климатик да избера

    пандов, ако фирмата която ще Ви монтира машината е читава и работещите в нея са кадърни хора, подобни въпроси относно дължина на тръбен път, маслени трапове и т.н. са излишни. Тоест, доверявате им се и след като свършат, се наслаждавате на работата на машината.
    Сега и да Ви се каже как трябва да бъде направен правилно монтажа, не Ви гарантира, че няма да си оставят ръцете, ако попаднете на глупци.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #18

    Отговор: какъв климатик да избера

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    пандов, ако фирмата която ще Ви монтира машината е читава и работещите в нея са кадърни хора, подобни въпроси относно дължина на тръбен път, маслени трапове и т.н. са излишни. Тоест, доверявате им се и след като свършат, се наслаждавате на работата на машината.
    Сега и да Ви се каже как трябва да бъде направен правилно монтажа, не Ви гарантира, че няма да си оставят ръцете, ако попаднете на глупци.
    Да прав сте. Фирмата си нямам и на идея коя е читава . Някоя пловдивска ще е , че мие най близко . Мислех да го взема от тук Климатици или климатик Daikin ® от Вимакс Клима ООД Имате ли идея дали е читава?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #19

    Отговор: какъв климатик да избера

    Всички големи фирми са читави, но имат проблем с персонала. Има голямо текучество. Велоятността да се попадне на не(достатъчно)компетентен и кадърен монтажник е 50 на 100. Лично изпитано.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #20

    Отговор: какъв климатик да избера

    Ами, като плащат на монтажниците, по 15лв. на монтаж, ще имат текучество....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #21

    Отговор: какъв климатик да избера

    здравеите отново.Климатика вече е факт Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S PREMIUM . За сега ми харесва като отопление , но ще видим зимата. Към вътрешното тяло нямам забележки, но външното ми идва нещо шумно , първо имаше едно дрънчене сякаш компресора има допир с ламарината на климатика . Обадих се на фирмата от която го купих (тя е същата от линка на климатика ) хората доидоха ,чуха го и те и казаха ,че е от тръбите , огънаха ги насам натам и наистина спря да дрънчи , но не за дълго , сега пак придрънква за момент когато си намаля оборотите и после спира . Единият от ,,маисторите" които идваха каза ,че при монтажа са оставили тръбите много опънати нямали аванс и затова дрънчал , Това възможно ли е ??? И вобще като цяло има едно такова ниско честотно бучене от външното тяло което го чувам в стаята ,а тя ми е спалня и е малко дразнещо вечер когато е тихо. Сега се чудя дали пак да ги викам или да си сваля сам ламарината и да погледна дали някоя траба или нещо друго не опира в компресора и от там да идва този шум. Също си мисля и да му монтирам някакви тампони , дали ще има подобрение ??? Климатика е монтиран във вариант 2 (на предишната страница бях дал схема за възможните монтажи в моя случай ) и външното тяло ми е на 10 см от прозореца и дефакто аз спя на разстояние два метра и нещо от външното тяло на климатика , до сега съм нямал климатик и немога да направя съпоставка , но имах очаквания че няма да го чувам

    - - - - - - - - - -

    абе с две думи, поредния китайски боклук
    Този пост е редактиран от пандов; 03-11-15 в 01:17.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #22

    Отговор: какъв климатик да избера

    При некадърен монтаж всяка машина излиза, че е боклук. Ако искаш постни снимки тук и знаещите могат да ти помогнат или поне да те насочат какво да правиш.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #23

    Отговор: какъв климатик да избера

    пандов, машината не е поредния китайски боклук... Просто Вие сте поредната жертва на непрокопсан монтаж от калпава фирма. Не търсете под вола теле - модела е много добър като изработка и като чета какви глупости са Ви наговорили, става ясно как са работили "майсторите".
    Цитат Първоначално публикувано от пандов Виж публикацията
    оставили тръбите много опънати нямали аванс и затова дрънчал
    Без думи!!!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #24

    Отговор: какъв климатик да избера

    Kолко измислен монтажник трябва да си, за да накараш MH да дрънчи и да боботи, че и тампони да му слагаш постфактум?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #25

    Отговор: какъв климатик да избера

    Не се коментира структурата на стената, както и мястото на закрепването на стойките на външното тяло. Може да се получава резонанс при определени обороти на компресора и от там да "боботи".

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: какъв климатик да избера

    Ами това пак не е ли работа и преценка на монтажниците? Ако са бумнали стойка върху колона или шайба, вероятността да боботи е почти 100%ва....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #27

    Отговор: какъв климатик да избера

    Аз съм със същото Хеви, само че 25-ца. Външното тяло ми е на тампони, и в началото имаше дрънкане от горния капак. Щом го докоснеш и спира. Отвих винтовете и след това ги навих и от тогава не се чува. Трябва да сложа ръка върху него за да разбера, че работи. Явно си е имало някакво усукване на ламарината отгоре. Може и от транспорта да е. Те тия кашони никой не ги пази

    На едно Mitsubishi Electric пък пак 35-ца имаше дрънчащи звуци като работи на отопление. Като го отворихме се разбра, че планката, на която се държи ел.мотора на вентилатора се опира в питата. И от там скърца и дрънчи. Вероятно пак транспортно хвърляне или блъскане е изкривило планката ...

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: какъв климатик да избера

    това с бученето е кофти и не зависи особено от качеството на климатика ,на мене FH ми бучеше така, нещо свързано с резонанс който се получава е .. и тампони не помогнаха ..

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #29

    Отговор: какъв климатик да избера

    Аз също съм с 25 - ца, и когато се включи компресора, първоначално наистина има боботене и след като си промени оборотите вече не се чува. Очаквах да е по - тихо външното тяло, но звука му е както го описва колегата по - горе. Сравнявам с Дженерал 12 LUC, който имам в другата стая, и въпреки всеобщото мнение, че са шумни, външното тяло лично за мен е в пъти по - тихо. Обратна е ситуацията при вътрешните тела. Като начин на работа Дженерала също по - ми харесва.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #30

    Отговор: какъв климатик да избера

    ето снимки

    - - - - - - - - - -

    Не разбирам от монтаж на климатици , но ми се струва ,че е що годе добре монтиран . Разстоянието от стената е 7 см а от таван а е 12 см с къса отверка може да се отвори спокойно.Хоризонтално стойките са нивелирани точно , имат някакъв наклон назад който незнам дали трябва да го има. Тавичката аз си я слагах , тя няма никакъв допир с климатика
    Ако взема да го отворя да го разгледам все пак да не опира нещо някъде вътре , дали ще разберат по някакъв начин че е отварян

    - - - - - - - - - -

    когато ги извиках за да видят дрънченето ги попитах и за това където се чува бубутене , отговора беше ; те производителите на климатика не са могли да го оправят нии ли да го оправим , просто така си е устроен климатика

    - - - - - - - - - -

    ии на мен ми клепнаха ушите ,силно разочарован ,че ще трябва да свикна с това бучене
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (160.5 KB, 873 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (136.2 KB, 760 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (102.6 KB, 552 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 4.jpg‎ (155.2 KB, 508 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 5.jpg‎ (135.7 KB, 515 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 7.jpg‎ (121.7 KB, 442 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 6.jpg‎ (124.0 KB, 476 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 8.jpg‎ (126.0 KB, 554 Прегледи)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спешно: Какъв климатик да избера????
    От nikibol във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 26-10-13, 15:32
  2. Какъв климатик да избера?
    От Macabre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-10-13, 23:00
  3. Какъв климатик да избера
    От vicdj във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-13, 23:38
  4. Моля за съвет какъв климатик да избера!
    От kristalov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 15-03-12, 21:19
  5. Какъв LED ТВ да избера
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-11-11, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе