Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41

какъв климатик да избера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #31

    Отговор: какъв климатик да избера

    няма вариант външното тяло да ти е до прозореца/стената на 1-2-3 м от леглото ( примерно ) и да не се чува поне от време на време като се форсира .. който го твърди е глух .. ето примерно Хитачито ми ,климатик за 2000 и кусур лв ,скрол ,по принцип е като мъртво външното тяло когато работи на 200-300-500 вата , но като ревне на 2000 вата и го чувам в стаята все пак е до прозореца ..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #32

    Отговор: какъв климатик да избера

    Може би имаш право , наистина е близко и май няма начин да не го чувам
    Този пост е редактиран от avenger; 03-11-15 в 16:38.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #33

    Отговор: какъв климатик да избера

    АЛЕКСИ,явно аз съм от глухите...

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #34

    Отговор: какъв климатик да избера

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма вариант външното тяло да ти е до прозореца/стената на 1-2-3 м от леглото ( примерно ) и да не се чува поне от време на време като се форсира .. който го твърди е глух .. ето примерно Хитачито ми ,климатик за 2000 и кусур лв ,скрол ,по принцип е като мъртво външното тяло когато работи на 200-300-500 вата , но като ревне на 2000 вата и го чувам в стаята все пак е до прозореца ..
    А дали поставянето на тампони на външното тяло ще намали шума при първоначалното форсиране докато вдигне налягането? Също съм с климатик във високия ценови клас,от който съм много доволен като отопление,комфорт и консумация, но при първоначалното тръгване компресора се чува леко вътре /външното е под прозореца/.
    Именно заради това форсиране имам чувството, че външното тяло на скъпият климатик в по-големите студове ще е по-тихо, защото се закрепва на или около минимума и не изключва постоянно като сега.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Отговор: какъв климатик да избера

    Нито ТОШИБИТЕ нито ХИТАЧИ-то се чува, независимо на какви мощности работят.LDC-то се чува понякога, като набира, но не много и не дълго, като време..Тампоните няма да решат нещата, ако шума си е от самата машина.

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #36

    Отговор: какъв климатик да избера

    Може да пробваш с изолационна гумена лента между стойките и стената. Това тухлена къща ли е или ЕПК?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #37

    Отговор: какъв климатик да избера

    Колеги не обърквайте човека,всеки климатик при тишина през ноща се чува малко или много при тръгване.Наслушах се във форума на определения не се чува и незабележим.При мене външното тяло е на около 4 м. от леглото до прозорец.Естествено при пълната тишина през ноща го чувам за 4-5сек. отначало като тръгва. А иначе в пълната тишина вечер всичко чувам,даже и харда на лаптопа,намиращ се на 3-4 м. от леглото ми.,а какво остава за климатик духащ с 27 дб,но за някои хора той е незабележим,там е разликата.Иначе тампони ще помогнат за вибрации ,но не и за шум

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Отговор: какъв климатик да избера

    Никой не го заблуждава, ТОШИБА и ХИТАЧИ не се набират при старт като побъркани.III e на 2 метра от главата на сина ми, до прозорец.Външното за 8 години ни веднъж не съм го чул.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #39

    Отговор: какъв климатик да избера

    Слуховите възприятия на всеки са различни, там е ключът за бараката!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Отговор: какъв климатик да избера

    Това е ясно, но LDC-то си го чувам както се полага, макар да е на 4 метра от спалнята, а III и ХТАЧИ-то не реват и не се чуват, макар да са на два пъти по-близко разстояние.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #41

    Отговор: какъв климатик да избера

    Независимо какъв е климатика и каква цена, и мощност е,климатици цени вечер става много тихо - особено ако сте в къща, и се чува леко бучене от външното тяло- нормално е.
    Този пост е редактиран от petqkslav; 18-01-16 в 12:58.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Спешно: Какъв климатик да избера????
    От nikibol във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 26-10-13, 15:32
  2. Какъв климатик да избера?
    От Macabre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-10-13, 23:00
  3. Какъв климатик да избера
    От vicdj във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-13, 23:38
  4. Моля за съвет какъв климатик да избера!
    От kristalov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 15-03-12, 21:19
  5. Какъв LED ТВ да избера
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-11-11, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе