Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

какъв климатик да избера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #1

    какъв климатик да избера

    Здравейте . Изправен съм пред дилемата с избора на подходящ климатик за спалня 24 квадрата височина 2.70, ПВЦ дограма , 4К стъклопакет троен , има вътрешна изолация на външната стена . изложението на стаята е- прозорците са на юг ,външната стена е на изток, намира се на втория етаж като над мен и под мен се отоплява , строежа е тухла. Климатикът ще се ползва както за охлаждане така и за отопление , бюджета е около 1600 лв Разни познати ,,специалисти,, ме съветват да гледам Дайкин ,Мицубиши , Фуджи-това били качествени марки , но много ще ми помогне едно по-компетентно мнение.
    Този пост е редактиран от avenger; 25-08-15 в 19:20.

  2.  
     
  3. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #2

    Отговор: какъв климатик да избера

    Две страхотни машини за страхотни пари, покриващи твоите изисквания.
    Климатик Toshiba RAS137SKV-E3/RAS137SAV-E3 AvAnt


    Климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S 2014

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Отговор: какъв климатик да избера

    малко слабички са тия машинки ,стаята не е малка .. една 12ка етерия на Панасоник ми се види най доброто в тоя бюджет

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #4

    Отговор: какъв климатик да избера

    .......

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Отговор: какъв климатик да избера

    пандов, един въпрос - тази тема от Вас ли е създадена?

  7. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #6

    Отговор: какъв климатик да избера

    Смятам че 137SKV Е3 си пасва перфектно за това помещение. Може да помисли и за 167SKV E3 Avant , безотказни машини зимата и пак в бюджета.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #7

    Отговор: какъв климатик да избера

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    пандов, един въпрос - тази тема от Вас ли е създадена?
    Да , но после прочетох за този форум , че е по-специализиран в областта и, че тук бих получил по- адекватни отговори от специалисти и затова я пуснах и тук темата .
    Проблем ли е ?
    Този пост е редактиран от avenger; 25-08-15 в 19:20.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: какъв климатик да избера

    Цитат Първоначално публикувано от пандов Виж публикацията
    Проблем ли е ?
    Разбира се, че не е проблем. Просто исках да се уверя, за да не пиша и в тази тема. Все пак, там съм изразил мнение по въпроса.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #9

    Отговор: какъв климатик да избера

    Само още един въпрос, по който не се бях замислял много . Къде ще сложа външното тяло? Стаята ми е с южна тераса и си мисля да го сложа някъде на терасата , но няма много удачни варианти . Давам скица на терасата , вариант 2 е най-удобен , но тялото се пада да духа по дължината на терасата и четох, че е неприятно заради ледената струя зимата и горещата лятото , макар че тялото ще е доста нависоко не знам дали ще се усеща . Вариант 3 ме притеснява, че много ще се запуши тялото, защото външната част на терасата е плътна в смисъл, че не е някой парапет или нещо подобно. Вариант 1 пък е добре, че ще духа навън и няма да ми пречи , но пък ще скрие част от прозореца. Вие как мислите ????
    ПС климатика ще е 12ка
    Untitled.png
    eeee.png
    Този пост е редактиран от avenger; 25-08-15 в 19:17.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #10

    Отговор: какъв климатик да избера

    скоро видях на някаква тераса монтирано външно тяло под ъгъл /стойките бяха закрепени на двете стени / Вероятно и там са имали подобни ситуации, защото външното тяло беше приближено максимално до дограмата, без да я застъпва. Малко станно изглеждаше, но не беше грозно. Но вероятно някой е извършил този монтаж, така,че вентилатора да духа свободно напред /под ъответния ъгъл/ .Не знам как точно са изпълнили /монтирали стойките, възможно е да са били коригирани предварително.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Отговор: какъв климатик да избера

    Аз бих заложил на вариант 2. Въздуха който излиза от машината няма да го усещате, но тя трябва така да бъде монтирана, че да може да се обслужва тялото, т.е. да бъде възможно да се разглобява (защото съм виждал тъпанарски "монтажи" - всичко залепено до тавана и стените, няма отваряне). Единствения недостатък при подобен монтаж, е че след време, тавана на терасата ще почернее от мръсния въздух който издухва тялото. Този ефект ще го има при вариант 1. Независимо кой вариант ще изберете, тялото ще се замърси по еднакъв начин, защото няма да има достъп до директна вода (от дъждове и сняг). Трябва и да предвидите, че при 1 и 2 ще е необходимо отвеждане на зимния конденз, за да не капе от високо в терасата приз зимата.

  14.  
     
  15. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #12

    Отговор: какъв климатик да избера

    Аз бих заложил монтаж на подови стойки вариант 3, нито ще те боли главата ако трябва нещо да му се прави , хем ще си го ползваш за масички за пепелник , кафе или вечеря. Но най хубавото е че ще имаш визуален контакт към външното тяло, което винаги целя когато продавам климатик. Все пак идеята на монтажа не е да скрием машината и да не я виждаме, а да имаме винаги визуален контакт с нея, за да може да подадеш сигнал ако има проблем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #13

    Отговор: какъв климатик да избера

    Отвеждането на конденза не е проблем . Значи се спирам на вариант 2 или 3 като при 3 единствено ме притесява , че на 60 см. Пред тялото ще има плътна преграда и няма ли издуханият въздух да се удря в стената и да се връща пак в тялото ? И по тоэи начин да не си върши работата както трябва . Иначе спор няма че вариант 3 ще е най - лесен эа почистване.
    Този пост е редактиран от avenger; 25-08-15 в 21:18.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #14

    Отговор: какъв климатик да избера

    Аз не бих избрал вариант 3, защото по този начин ще загубиш част от пространството на терасата. Обслужването за мен не е водещо, затова си има фирми, те да си го мислят. Може би вариант 2 е най-добър.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #15

    Отговор: какъв климатик да избера

    ОК остава вариант 2 , най - къс тръбен път , няма да пречи на никой и щом няма да се усеща много струята от перката , там му е мястото .Там също ми е достъпно така че като се замърси, нищо не ми пречи да му пусна един маркуч. Благодаря ви . А има ли нещо вярно, че ако външното тяло било на по- високо от вътрешното, маслото се събирало във вътрешното тяло и затова трябвало да се правят некви маслени трапове?
    Този пост е редактиран от avenger; 26-08-15 в 00:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спешно: Какъв климатик да избера????
    От nikibol във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 26-10-13, 15:32
  2. Какъв климатик да избера?
    От Macabre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-10-13, 23:00
  3. Какъв климатик да избера
    От vicdj във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-13, 23:38
  4. Моля за съвет какъв климатик да избера!
    От kristalov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 15-03-12, 21:19
  5. Какъв LED ТВ да избера
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-11-11, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе