Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 17 от общо 17

Въпрос и съвет за стара Мидея

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #16

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    То се предполага,че трябва да знае ,че при 20гр.щом си прави сам ремонта,...
    За жалост съм принуден да се боря сам с проблема, защото на колкото и сервизи се обадих, всички отказаха - буквално казано в прав текст, предпочитат да вземат 200 лв за монтаж на климатик за един ден, вместо да се заровят и изгубят няколко дни в евентуален проблем по платка ,мотор или каквото там излезе, за около 50-60 лв. , колкото би евентуално струвал ремонта, според тях.

    ...... Чoвeĸът явнo e тexничecĸи гpaмoтeн, бeз дa e cпeциaлиcт в oблacттa.....
    Точно казано и благодаря.
    Естествено, за доста години в които ползвам климатици / и благодарение на приятел който ми ги поддържаше, но който за жалост не е вече между нас/ съм понаучил това-онова, но като цяло пипам по тази техника само по неволя. Предпочитам да си платя на човек който наистина се занимава и разбира от това.
    Намерих все пак човек, който се съгласи да дойде тази вечер, и ако успее да открие проблема, задължително ще пиша.

    - - - - - - - - - -

    Обещах да пиша какво е станало, но вчера отложихме работата за днес.
    Климатика се намира в заведение, а вчера беше Иванов ден и не беше удобно да се занимаваме с него.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #17

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Странна работа с моя климатик.
    Дойде техника /много точно и разбиращо момче/ и провери всичко.
    Замери всичко по платката - релетата си работеха, тръбния датчик и въздушния бяха окей, мотора също бе здрав, , кондензатора който бях сменил беше заминал, а новия който бях сложил беше с точни стойности. Почистихме самата турбина ,че по лопатките имаше малко насъбрал се налеп, гресира една втулка на самата турбина ,че беше останала без смазка, закачихме всичко на мястото си и климатика си тръгна нормално.
    Въпреки че турбината се върти леко и без шумове от мотора, изрази само предположение, че след време може да се наложи евентуална смяна на самите лагерчета на мотора, но ако се стигне до това ще го направи.
    Като цяло според него, електрически всичко е наред с климатика и не знам дали той се уплаши от него , или просто от разкачването на буксите по платката и другите кабеляци, нещо се намести, но климатика си заработи както нормално е работел досега - естествено ще видим как ще се държи занапред и ако има проблем пак ще пиша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатик Мидея MSG-12HR
    От ATT във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-12, 15:04
  2. Предложете 12-ка Мидея
    От joro_tt във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 27-12-11, 01:03
  3. Препоръчайте ми Мидея до 750-800 лв.
    От petz във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-11, 00:02
  4. Дистанционно на Мидея
    От ops5 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-11, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе