Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree6Одобрявам

Въпрос и съвет за стара Мидея

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #1

    Въпрос и съвет за стара Мидея

    Здравейте колеги и честита 2016 г.

    Става въпрос за доста стара Мидея /поне така пише на него и се води като марка/ но може би е нещо друго като изпълнение. Самата машина е 24-ка и като модел се води KFR-61 C .
    Като кажа модела в сервизите, никой не го разпознава, а го свързват евентуално като модел на Чиго, защото те били с това обозначение - KFR.
    Та след близо 13-14 г. безпроблемна работа / супер доволен съм/, климатика изглежда се опитва да се предаде, но аз все още не искам да го пенсионирам. Знам ,че ще ме посъветвате да не се занимавам да го правя, но въпреки всичко ако някой може да помогне със съвет насока или мнение, ще съм много благодарен.

    Реално проблема е следния:
    Климатика си стартира, започва да духа доста топло, но въздушната струя от турбината е доста слаба. Не мога да променя скоростта на турбината от дистанционното, въпреки че приема командата издавайки звуков сигнал. След няколко минути работа, турбината спира да се върти , а външното тяло изключва, като на дисплея си свети само зелената светлина /OPERATION/, че все едно климатика работи.
    Изглежда се включва някаква защита и след около 15 минути отново тръгва, но за около 5 минути, пак духа слабо и изключва отново. Червената светлина за дефроста /PRE.DEF./ въобще не светва, също нищо не мига за да се види евентуална грешка за проблема. Ако пусна климатика само на вентилатор, не тръгва и това ме кара да го смятам за главен виновник.
    Вчера след поредното спиране, свалих предния панел на вътрешното тяло и установих, че мотора на турбината е доста горещ /буквално пари/, което ме навежда на мисълта, че евентуално проблема е от него - но какво може да му е?
    Дали пък проблема му не идва, от трите релета за оборотите , /бавна, средна, бърза скорост/ на самата платка?
    Само за информация, преди 10 дни пак направи този проблем, но тогава след няколко включвания, изключвания и промяна на режимите на работа /топло,студено...и различни скорости на вентилатора/, се оправи тръгна да си работи съвсем нормално.
    Ако някой има информация какъв е вътрешния мотор на турбината, от каква машина може да се замени евентуално и от къде да се намери, базирайки се на този модел който е при мен - KFR-61 C / или по номера на вътрешната платка CE-KFR53GW / Y-C.D.1.1 / , ще съм много благодарен.
    Ще съм благодарен също и за насока и евентуално координати, на човек/сервиз от София, който може да го види, провери и ремонтира.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Малко глупав въпрос, но.... Завъртяхте ли турбината на ръка? Греенето на мотора може да е от доста неща, включително лагери.
    Profi_cooler одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    О да, това го направих първо и турбината си се върти прекрасно, леко без никакви задържания или шумове.

    Между другото, разговарях с човек който разбира от климатици /това работи/ ,обясних му проблема, същевременно се сети и за конфигурацията на модела.Даде ми съвет, да сменя първо пусковия кондензатор на вътрешния мотор, и според него на 95% е сигурен ,че климатика ще тръгне.Утре ще взема такъв кондензатор за проба и ще пиша.
    Иначе кондензатора е от тези квадратните, с големината на кутия кибрит, със стойност 2,5 мф.400V, неполярен.
    И един въпрос:
    Ако случайно не намеря кондензатор с такива стойности, колко по-голям е допустимо да сложа и ако няма от този вид, ще е проблем ли да сложа от тези кръглите с електролита?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Не може с електролит, те са полярни. Гърмят. Ако капацитета на новия кондензатор е по-голям, може да изгори мотора. +/- 20% отклонение не би трябвало да е проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #5

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Ок, благодаря за информацията.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #6

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Аз мисля че имам, ако не намериш ще ти го изпратя.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #7

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Благодаря , но днес намерих и го смених.
    Проблема обаче остана за мое съжаление.
    Забелязах обаче, че като пусна климатика, след 5 минути работа вентилатора на външното тяло спира, компресора продължава да работи още минута две и изключва, след което спира и вентилатора на вътрешното тяло.
    Струята обаче която дава вътрешното тяло е доста топла / преди не съм забелязал да дава чак такъв горещ въздух/ и нямам обяснение защо е така. Също, поради това че в помещението е доста топло в момента, възможно ли е термо двойката да е променила стойностите си /да е прецакана нещо/ и да се лъже и изключва климатика, все едно е достигнал необходимата температура?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Термодвойка няма, но има тръбен NTC сензор във вътрешното...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #9

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Да него имам в предвид .
    Просто така съм свикнал да казвам на този тръбен сензор и другия който е за въздуха /не знам и неговото точно наименование/.
    Иначе утре имам уговорена среща с техник, който се съгласи да провери климатика, да провери и платката / която според него може да е виновна/ и ако може да открие евентуално проблема , та ще пиша след това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #10

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Тръбния ако е заминал мига постоянно Пре-деф и няма да тръгне въобще климатика,още като го включиш в контакта и замигва.Ако искаш примери ги 10 килоома трябва да са двата .И като правиш тест му задай 30гр. и му отвори някой прозорец.Датчика за оборотите му е заминал сигурно в мотора.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Като си му написал 10 ком, що не му написа при колко градуса? Или няма значение.
    dodo_pv и Aleksandars харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #12

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Като си му написал 10 ком, що не му написа при колко градуса? Или няма значение.
    То се предполага,че трябва да знае ,че при 20гр.щом си прави сам ремонта,Да му обясня и че при затопляне на датчкика стойностите се повишават и обратно при охлаждане.Ама даже и тъпата Мидея си казва ако има проблемен датчик.Така по-добре ли е?

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Да по-добре е. Колкото до предположенията.ще са валидни ако познаваш човека. Човекът явно е технически грамотен, без да е специалист в областта. Иначе щеше да знае, че датчиците /за които е прав,че са термодвойки/, трябва да са с еднакво съпротивление, да ги премери и да ги сравни. Не ме разбирай криво, оценявам, че се опитваш да помогнеш-нали това е целта на форума.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Question Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    То се предполага,че трябва да знае ,че при 20гр.щом си прави сам ремонта,Да му обясня и че при затопляне на датчкика стойностите се повишават и обратно при охлаждане.Ама даже и тъпата Мидея си казва ако има проблемен датчик.Така по-добре ли е?
    Сигурен ли си?
    Aleksandars одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #15

    Отговор: Въпрос и съвет за стара Мидея

    Споко, той говори за PTC

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Мидея MSG-12HR
    От ATT във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-12, 14:04
  2. Предложете 12-ка Мидея
    От joro_tt във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 27-12-11, 00:03
  3. Препоръчайте ми Мидея до 750-800 лв.
    От petz във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-11, 23:02
  4. Дистанционно на Мидея
    От ops5 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-11, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе