Резултати от 1 до 1 от общо 1

Съвет за избор на евтин климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    1
    #1

    Question Помогнете за Съвет за избор на евтин климатик

    Здравейте, започвам с това ,че не разбирам нищо от климатици. Искам съвет за покупка на евтин климатик.
    Историята е следната. Живея на квартира под наем с жена ми и малката ми дъщеря (на 9месеца). Допреди да се роди бебето издържахме на адските жеги лятото , като спим на отворено и на вентилатор ,,, и навес на терасата, но вече не се идържа особено с детето. Искам да слажа от най-евтините климатици, защото до 1 година предполагам ще се изнасям, а не е сигурно дали хазяина ще ми плати климатика накрая. Ако го плати сега още сега ще ми вдигне наема и в зависимост кога точно ще се местим нищо чудно да платя накрая 2-3 климатика от наеми. Пък и не ми се занимава после с местене на климатици и на половин цена да ми го купи пак добре. Осъзнавам ,че ще купя някой боклук,но поне да е най-добрия сред тях

    Характеристики:
    1.Ще се ползва за апартамент от две стаи(дневен тракт и малка спалня) предимно, може би и само за охлаждане.(Зимата се топля с 2 Адаксчета и са ми достатъчни).
    2. Ще се слага в дневния тракт. От време на време ще охлаждам и спалнята за кратко през деня. Дневният тракт е с приблизителна квадртатура 23 кв.м с форма на неправилен трапец.
    3. Дограмата е обикновенна ПВЦ двоен стъкло-пакет с бриблизителни размери 2,9-3 кв.м(врато-прозорец)
    4. Апартамента е в голяма тухлена сграда гр. Варна близо до обръщача на автобусите на гарата. На 4-ти етаж с изложение изток югоизток. Апартамента е малък вътрешен. И двете стаи са една до друга сварзани с обща тераса и с горе-споменатото изложение. Има някаква външна топлоизолация. Има всички нормални уреди за дневен тракт без миалня.

    Ще поддържам нормална температура през лятото 24-25-26 градуса.

    Прочетох някои теми за избор на фирма качествен монтаж. Видях ,че модератора Aleksandars е препорачал Вулкан 2002 и V-klima или Climamaerket май нещо беше. Посъветвайте ме за евтини модели климатици, които да не ми съсдават проблеми поне 1 година като разни ремонти и т.н. ,макар че незнам дали има такива. Незнам дори дали си струва да е инверторен или да е конвенционален.

    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от Beyonder; 20-06-16 в 19:29.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От Асен Асенов във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 25-07-15, 23:19
  2. Избор на евтин климатик
    От badsector във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 28
    Последно: 23-07-15, 22:44
  3. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Съвет за избор на климатик?!?
    От dmitry във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 17-11-04, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе