Здравейте колеги,

Отдавна следя форума за всичко свързано с домашните уреди. Дойде ми време да копувам климатик, надявам се някой да може да даде адекватно мнение, кой модел да избера. Освен двата който давам по-долу, приемам и други предложения.

Апартамента е на първи етаж, външен юг-запад(слънцето огрява целодневно). Изолация 8см/ПВЦ дограма 5 камерна двоен стъклопакет + КА Стъкла. Помещението е спалня 13кв+кухня 10кв.м. Идеята е да работи в спалнята и през отворената врата поне малко да работи към кухнята. Тази зима печка съм ползвал един два пъти - вкъщи е топло около 17-18 градуса без допълнително утопление. Зимата искам да поддържа 20-21 примерно, а лятото 24-26(в колата карам на толкова). Бюджета е макс 2000лв, евентуално мога да кача на 2200 ако има смисъл. Приоритета е консумацията и здравината. Бих дал повече пари, но да харчи малко, да не се разваля и да е по-тих.

Моделите които съм харесал са тези:
Хиперинверторен климатик Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E, DAISEIKAI 8, 10000 BTU, Клас A+++
Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE, 9000 BTU, Клас A+++
Интересувам се и от Дайкин, но не се ориентирам между моделите.

Благодаря предварително.
Прощавайте ако има такава тема, четох, но ми е трудно да се ориентирам заразлика от другите електроуреди.
Климатика е мистерия за мен.

Поздрави!