Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #1

    Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Здравейте, виждал съм подобен модул в стаите миналата годна на един хотел в Гърция. Имам къща за гости и ми е омръзнало да правя забележки на наемателите да си затварят прозорците при включване на климатика в стаята. Има ли нашенска фирма която да предлага такива устройства и с всяка марка инверторни климатици ли са съвместими

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Това чете ли го: "Изключване на климатик при отворена врата" . Мисля, че имаше някакво предложение из темата.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    сигурно е това Климамаркет Hotel Management Module
    Фактът че няма цена, ме навежда на мисълта, че тя не е приятна и поставя под въпрос целият смисъл от инсталиране на платката. Бих потърсил и на други места.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Какви са климатиците като марка/модел? За всяко решение различно от спирането на тока ще трябва малко или много разглобяване на климатика, и някой квалифициран да го извърши. /За да няма потрошване на някоя пласмария и т.н./. Вземи една "Hama 47770" или нещо подобно и пробвай ей така в жегата колко ще изхарчи климатика при отворен прозорец. Той прозореца няма да е отворен 24 часа. Ако климатика консумира 500W то за 10 часа е изхарчил 1лв. Пък и няма всичките ти гости да разтворят врати и прозорци.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Може да се процедира уж "Еко", с една бележка до прозореца от рода на "Моля изключвайте климатика, когато отваряте прозореца, за да спасим няколко дървета.(може вместо няколко - няколко стотин, за по-голямо въздействие ) Нека пазим природата - тя е наша майка! " Може пък и да хване дикиш и при българите. Хотелчетата на запад така процедират от към пестене на хавлии, щото и те са голям разход - избелване, пране, гладене, амортизиране...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #6

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Тъй като туристите може да са интернационални, може да се сложи на вратата една картинка на климатик и бухалка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Цитат Първоначално публикувано от mitkogdzzz Виж публикацията
    Здравейте, виждал съм подобен модул в стаите миналата годна на един хотел в Гърция. Имам къща за гости и ми е омръзнало да правя забележки на наемателите да си затварят прозорците при включване на климатика в стаята. Има ли нашенска фирма която да предлага такива устройства и с всяка марка инверторни климатици ли са съвместими
    Примири се и престани да правиш забележки за разходи несъизмерими с приходите. И аз съм на твоя хал един вид и отдавна не ми правят впечатление подобни неща. Обърни внимание на това да са ти доволни гостите и да уплътниш сезона. Това са важните неща, другото са дреболии и повероятно е да си прецакаш машините отколкото да ти донесе икономия.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    3 дена празна стая е колкото тока на климатика за цял сезон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #9

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Блaгoдapя зa oтгoвopитe, щe питaм въпpocнaтa фиpмa oт тoзи линĸ "Kлимaмapĸeт Ноtеl Маnаgеmеnt Моdulе" зa мoдyлa им и дaли щe ми cвъpши paбoтa. Kлимaтицитe ca Xитaчитa 9-ки и 12-ки и Mидeи 9-ки и 12-ки. Toчнитe мoдeли в мoмeнтa нe мoгa дa дaм. Идeятa "Eĸo" бeлeжĸa cъм я peaлизиpaл, нo нямa нyжния eфeĸт. Koлĸoтo дo дa нe ми пpaви впeчaтлeниe, чe блъcĸa нoн-cтoп ĸлимaтиĸa нa oтвopeн пpoзopец бeз дa ce изĸлючвa ĸoмпpecopa миcля, чe e бeзмиcлeнo дa ĸoмeнтиpaм изoбщo пoдoбeн пocт. He cмятaм, чe тaĸъв peжим нa ĸлимaтиĸa e нopмaлeн зa нeгoвaтa eĸcплoaтaция и със сигурност така се скъсява живота на компресора.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Нямаш ли изградена такава инсталация, че като трябва да заключиш и да вземеш ключа със себеси да извадиш карта/жак или др. и така да се спре тока на всичко без хладилника.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Колко са общо климатиците и всеки от своята стая ли се захранва или от някакво табо на етажа или от главното табло?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Примири се и престани да правиш забележки за разходи несъизмерими с приходите. И аз съм на твоя хал един вид и отдавна не ми правят впечатление подобни неща. Обърни внимание на това да са ти доволни гостите и да уплътниш сезона. Това са важните неща, другото са дреболии и повероятно е да си прецакаш машините отколкото да ти донесе икономия.
    И от какво са доволни гостите в БГ и как да се уплътни сезон? - С ниски цени. Що? Щото българинът няма $$ или има, ама е скръндзлив и ако не е евтино ще отиде в Гърция и Турция. И като се смъкнат цените за да е плътен сезона какво се прави? Спастря се от други работи - водица(затоплянето да е евтино - слънчеви панелчета, др.), точец (да се гасят ламбите и климите сами, когато не са нужни), където и както може, иначе нещата отиват на нула или загуба. За съжаление в България нещата са направени така, че човек да няма сметка да инвестира в енергоефективни технологии и сложна автоматика, т.к. му излиза по-къпо, отколкото да си кара по стария неекологичен и неикономичен начин.
    Познах ли?
    Пролетта трябваше да пренощувам в едно от последните до границата селца в Родопите. Като разбра ханджията от една къща за гости, по телефона, че ще съм само за 3 дена(цената тънка - 15 лв/ден), отказа да ме вземе от автогарата от областното градче, срещу заплащане. Имал си работа на полето Щях да артисам на него каманак и да изпукам от студ през нощта.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #13

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    И от какво са доволни гостите в БГ и как да се уплътни сезон? - С ниски цени. Що? Щото българинът няма $$ или има, ама е скръндзлив и ако не е евтино ще отиде в Гърция и Турция. И като се смъкнат цените за да е плътен сезона какво се прави? Спастря се от други работи - водица(затоплянето да е евтино - слънчеви панелчета, др.), точец (да се гасят ламбите и климите сами, когато не са нужни), където и както може, иначе нещата отиват на нула или загуба. За съжаление в България нещата са направени така, че човек да няма сметка да инвестира в енергоефективни технологии и сложна автоматика, т.к. му излиза по-къпо, отколкото да си кара по стария неекологичен и неикономичен начин.
    Познах ли?
    Нищо не си познал, защото гледаш от друга камбанария. Имаш ли добър продукт няма нужда да сваляш цената, нужно е само да го популяризираш. Кой въобще ти говори за ниски цени? Става дума за отношение към хората, и адекватно обслужване срещу парите им. Мисля, че ясно го написах "забележки за разходи несъизмерими с приходите". Цената за тока на два климатика работещи на 50% денонощно са 5-6лв. Оставили хората за час, два отворен прозорец да се попроветри - голям праз. А знаеш ли колко процента от гостите пък въобще не ползват климатик - поне 30. И колко пък не спят на климатик - поне 50%.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mitkogdzzz Виж публикацията
    Koлĸoтo дo дa нe ми пpaви впeчaтлeниe, чe блъcĸa нoн-cтoп ĸлимaтиĸa нa oтвopeн пpoзopец бeз дa ce изĸлючвa ĸoмпpecopa миcля, чe e бeзмиcлeнo дa ĸoмeнтиpaм изoбщo пoдoбeн пocт. He cмятaм, чe тaĸъв peжим нa ĸлимaтиĸa e нopмaлeн зa нeгoвaтa eĸcплoaтaция и със сигурност така се скъсява живота на компресора.
    Като си искал да ти изключват компресорите да си беше взел обикновени клими, не инвертори. Защото за тях точно това е нормалния режим, дори при затворени прозорци.
    Този пост е редактиран от espace; 27-07-16 в 06:55.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #14

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Българинът си е селяндур. Едно приятелче има къща-хотел в Приморско и климатиците работят нон-стоп. Но наш Бай Ганьо като излезе сутрин на плаж отвива всички кранове за студена вода в банята и кухнята до откат, за да охлажда както си охлажда двора на село. За това нещо със сигурност още не са измислили модул.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #15

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Доста силно казано. По-скоро липсата на хладилници в една къща / хотел, квалифицира собствениците като селяндури. Както пишеш, така охлаждат те. Не всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изключване на климатик при отворена врата
    От georgeo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 20-02-16, 20:03
  2. IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)
    От 860201 във форум Климатици Haier
    Отговори: 10
    Последно: 12-01-14, 14:25
  3. LG LW4500 БЕЗ ОТВОРЕН БРАУЗЪР?!
    От ibramdd във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 14-10-11, 17:57
  4. Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци
    От spiritfolio във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 31
    Последно: 19-04-11, 17:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе