Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree5Одобрявам

Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    12
    #1

    Question Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Здравейте,
    Искам да си сложа климатик.
    Помещението е голямо 10х3.2 височина 2.55м. Като има още 2 малки стаи без врати към него от около 3 по 3.50 на 2.55. Има и стълби и малко коридорче на долният етаж. Около 2 метра от тези 10 са тераса (присвоена). Всичко това с 1 климатик трябва да стане. Като вече е имало някакъв климатик (не ефективен) и са останали тръбите, 6.7мм и 9.8мм, а самите тръби са дълги поне 4 метра.
    Добрите новини: саниран е, макар да не зная колко е дебела изолацията, гледа на югоизток, само 3.20 са прозорци, другото е вътрешни стени и дори има вътрешна изолация на едната (това не съм сигурен колко е добре).
    Изтраях лятото на жега, но температурите вече паднаха (София) и се надявам фирмите да са доста по-свободни и да могат да предложат качествен монтаж, от кадърни и опитни работници.
    Много бих се радвал освен съвет какъв климатик да взема, и на препоръка за фирма която да го монтира (ако не е против правилата - тук на видимо за всички място). Нямам претенции за марка, ясно ми е че трябва да е голям, надявам се само да е енерго ефективен.
    Този пост е редактиран от kamikadzzze; 14-08-16 в 16:49.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Аз не виждам начин, доста сложна задача, пък и с 1 климатик. Ти си за парно...

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Аз не виждам начин, доста сложна задача, пък и с 1 климатик. Ти си за парно...
    Мъдър съвет!
    И ако блока не е свързан с "Топлофикация", а София по принцип не е газифицирана, как да го направи? На кюмюр ли?
    Aleksandars одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #4

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Климатика не се е справял защото е бил някоя 12-ка, а на теб ти трябва по-голям и съответно да се смени тръбния път.Предполагам че бюджета е ограничен?

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #5

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Предвид поста на човека, става ясно че с 1 патрон иска да удари (чакай малко сега) 3 заека. Е да, ама не. 55кв обща площ с 1 клима и вероятно ограничен бюджет, недостатъчен дори и за една прилична 18ка.. Пари на вятъра.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Без да съм специалист по климатиците, от опита ми в собствения апартамент знам, че в такива дълги помещения трудно се постига равномерна температура с едно тяло. За това, ако не му е съвсем ограничен бюджета, бих препоръчал слагане на една мултисплит система с две вътрешни тела. Ако имаше и една скица на помещенията с разположение на другите стаи, прозорците и терасата, щеше да е по-лесно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    12
    #7

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Здравейте и много благодаря за бързите отговори!
    Бюджета не е ограничен: колкото трябва - толкова.
    Имам парно (нямам възможност обаче да сложа мощни радиатори), тъй като всичко е на заварено положение.
    Проблемите са основно, че държа да няма къртене. А смяна на тръбите ми звучи точно като къртене. Самите тръби имат изолация, която ще поема малко по-дебели при евентуално изтегляне (ако изобщо е възможно такова нещо, но се съмнявам да може да минат тръби с двойно по-голям диаметър. Та колко е най-голмия климатик който може да ползва такива тръби и то ефективно?
    Поздрави и МНОГО БЛАГОДАРЯ!

    Ето една що годе адекватна скица:
    Всичко, освен терасата (със синьо) е вътрешни стени, само най-долната част (късата) на стърчащата стая е калкан.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kamikadzzze; 14-08-16 в 13:22.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    ------
    Mitsubishi Heavy SRK63ZR-S
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 14-08-16 в 14:00.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Със старите тръби климатик за японския пазар- има такива тошиби и мисля(но не съм сигурен) мицубиши илектрик.

    При всички положения сте за някоя 40-ка за японския пазар с върхова мощност в режим отопление поне 9.5, но и това може да е малко, а най-добре 11.5-11.9 киловата,

    И такива 40-ки има.

    Сега виждам, че и Шарп има с такава мощност: SHARP AY-E40SX2

    Другите са:

    Fujitsu AS-Z40D2

    Toshiba RAS-402GDR

    За дебелината на тръбите не съм гледал.


    Мултисплита също е добър вариант.
    Rumb@ta одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #10

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    И трите 40-ки на Justify трябва да са с десятка и шестица тръби. Но едно обаждане по телефона на фирмата спестява питанките, а и не виждам защо трябва да се ползват старите тръби. Подмяната им с нови не е свързана с къртене, освен ако не са вкопани. И ако наистина се търси енергоефективен климатик трите япончета са перфектни за това помещение и като мощност.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    12
    #11

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Много Благодаря за отговорите!
    И двата климатика (Fujitsu AS-Z40D2, Toshiba RAS-402GDR) много ме впечатляват с възможностите си. Съвет кой да избера?
    И също така от къде да си го закупя? На пръв поглед в интернет намирам доста различни цени, като на една от фирмите предлагащи изрично пише, че това е цена без ДДС, и на снимката дистанционното е с надписи на японски ... С това фирмата изобщо не ме привлича, та се чудя дали ще сбъркам ако го закупя от друго място. Ако е забранено да се дават съвети за конкретни търговци може и на ЛС.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #12

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Това са модели за японският пазар и за това дистанционните са на японски. При ежедневно ползване се ползват малко бутони и се научават лесно. Но за сметка на това са истински високоефективни климатици, а не бледи техни копия за европейския пазар. За фирма и цена ти си прецени коя. Аз поне нямам наблюдение върху софийските.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #13

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Ако си от Пловдив всичко се получава много лесно. За GDR-a съм аз! Безпогрешен избор.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Още един глас в подкрепа на 402GDR

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #15

    Отговор: Моля препоръчайте за голямо и криво помещение

    Който и да избере все ще е доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатици за голямо помещение
    От Malkia във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 07-03-15, 14:57
  2. Климатик за ГОЛЯМО помещение
    От Hollyshit във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 19
    Последно: 21-02-12, 23:42
  3. Препоръчайте хиперинвертор на Mitsubishi за помещение 50 м3
    От mutleybg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-11-11, 08:31
  4. Препоръчайте модели за помещение 20.5 m² и 15 m² ?
    От kutinchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 03-02-10, 10:50
  5. Климатик за голямо помещение
    От ico-bs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-07, 12:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе