Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38
Like Tree5Одобрявам

Климатици + конвекторни радиатори или...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #31

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Цитат Първоначално публикувано от vesselino Виж публикацията
    Ще го пробваме как работи и ако ни хареса как топли ще се монтира на стената. Това ми хареса, че не е много голям, защото като ходих да гледам във VIMAX ми се сториха някой модели много големи. Всеки казва, че топлината в помещението става много приятна не е като на климатика.
    А за какво ти е "приятната топлина" в кухнята, а в хола "не такавата топлина" от климатика? Казват, че на определени модели климатици като не им се бара дистанционното не разбираш че ги има. /Но трябва да са подбрани според топлозагубите на помещението/

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    34
    #32

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А за какво ти е "приятната топлина" в кухнята, а в хола "не такавата топлина" от климатика? Казват, че на определени модели климатици като не им се бара дистанционното не разбираш че ги има. /Но трябва да са подбрани според топлозагубите на помещението/
    В хола си е супер.Не се усеща че работи климатика.В детската е същото.Търся в кухнята такава топлина,защото имаме малко дете на 1годинка и 5месеца и то ходи навсякъде. Най - много му харесва да си играе в кухнята, а там е некомфортно за него.За мен и жена ми си е супер.Свикнали сме с тази топлина зимата и досега не е отоплявана кухнята. Но сега така се налага - може и на нас да ни хареса и за напреде да си остане така с конвекторният радиатор.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #33

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    От 2 седмици съм с този конвектор ТЕСИ ООД / Продукти / Отоплителни уреди за дома / Панелни конвектори CN 03 с механичен терморегулатор / CN 03 150 MIS и за сега съм много доволен ! В две от стаите съм с климатици, но топлината от това нещо е много по-приятна. Понеже няма гардуси на терморегулатора ,а е на степени от 1 до 6 съм го сложил на степен 2 което пък отговаря на около 22-23 градуса измерени с термометър закачен на 130см от пода т.е. по средата на височината на стаята ! Помещението е 32м3 и конвекторчето за сега се справя много добре ! Сложил съм му и часовник така ,за да може да работи само когато искам ! Примерно сутрин се включва 1 час преди да станем и след обяд от 16до 20часа т.е. когато ползваме стаята ! Имам и локално парно ,ама с тези цени на дървата и хамалогията ми мина мерака да го използвам ! Само остава да видя каква ще ми е сметката за тока в края на месеца ! Климатиците харчат около 100лв.т.е. по 50лв на климатик . Ще пиша като платя сметката за тока !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #34

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    То какво излиза ,че използването на дърва за отопление е с неудовлетворителна цена, а използването на електричество за отопление е с удовлетворяваща цена. Май най-накрая все пак ще си купиш климатик за тази стая. Засега 1500 W се справят в 32 кв.м. защото все още е относително топло времето.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #35

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    32м3, Василев, не 32м2.....
    bobovo одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #36

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Извинявам се за грешката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #37
    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    От 2 седмици съм с този конвектор ТЕСИ ООД / Продукти / Отоплителни уреди за дома / Панелни конвектори CN 03 с механичен терморегулатор / CN 03 150 MIS и за сега съм много доволен ! В две от стаите съм с климатици, но топлината от това нещо е много по-приятна. Понеже няма гардуси на терморегулатора ,а е на степени от 1 до 6 съм го сложил на степен 2 което пък отговаря на около 22-23 градуса измерени с термометър закачен на 130см от пода т.е. по средата на височината на стаята ! Помещението е 32м3 и конвекторчето за сега се справя много добре ! Сложил съм му и часовник така ,за да може да работи само когато искам ! Примерно сутрин се включва 1 час преди да станем и след обяд от 16до 20часа т.е. когато ползваме стаята ! Имам и локално парно ,ама с тези цени на дървата и хамалогията ми мина мерака да го използвам ! Само остава да видя каква ще ми е сметката за тока в края на месеца ! Климатиците харчат около 100лв.т.е. по 50лв на климатик . Ще пиша като платя сметката за тока !
    Maxuel82, Може ли да споделиш инфо за въпросното ТЕСИ, доволен ли си. Как се държи в студа. Видях, че са на промоция в момента и се замислям.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #38

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    То какво излиза ,че използването на дърва за отопление е с неудовлетворителна цена, а използването на електричество за отопление е с удовлетворяваща цена. Май най-накрая все пак ще си купиш климатик за тази стая. .
    Да,подкрепям мнението напълно.Към момента е по изгодно да се отопляваш на ток отколкото на дърва и кимур.Дървата стигнаха в София до 100 лева за 0,8 кубика,а при нас са 85 пак за толкова.Донбаса е 11 лева чувал демек от 25 кила,а те половината вода,да не говорим че е фракция сурогат.Отделно хамалогията и мръсотията.Тотална селяния.Аз съм с парно ,и това ще е последната ми зима с него,ако все така продължават .
    нещата.Дървата са добри за байко от село,който си ги е докарал с каручката от гората,да ги нацепи на двора,а не да кънти между етажите,и напролет да си белоше с вар стените .
    Отоплявам се от 20 години с парно,но казвам най категорично - това трябва да се забрани в блоковете.Да не говорим какви поражения с разместени коминни тела,запушени комини и всевъзможни други мизерии следствие употребата на твърдо гориво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Кои са най-качествените конвекторни панели?
    От spainica във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 20-10-16, 22:11
  2. Обезвъздушаване на радиатори
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 29-05-15, 09:21
  3. Продавам няколко конвекторни печки Adax серия Neo
    От Samuil във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 02-04-12, 22:34
  4. Продавам 2бр. конвекторни радиатори
    От joro_bul във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-11, 11:12
  5. Конвекторни електрически радиатори "ADAX" - мнения
    От gligi във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-06, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе