Страница 6 от 334 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #76

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да знам, просто ги оставих ако има отзиви за конкретния модел на марката. Подредил съм ги по това кой според мен е най-подходящ. Голямото чудене е между 1 и 2


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #77

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Разбирам. А ще спира често, защото бързо ще затопля, така ли? Идеята е да върви постоянно на най-ниски обороти ли?
    Съседните стаи не са вариант, защото е коридор. Няма да отоплявам коридора и банята. :D
    На 12-ката минимума е същия като на Фуджитсу-то - 0.90kW. Ако за същия минимум става въпрос.

    А 12-ката я гледам единствено с идеята за 90% сигурно местене на климатика в близките години в друго помещение, което може да дойде и по-голямо. Иначе ще трябва да си го слагам в кухнята, пък 2000лв за климатик за кухня... :D Забравих да отбележа, че не спя на климатик.
    Предпочитам да взема нещо ново, защото го взимам дългосрочно. А и за климатиците втора употреба ще трябва да започвам проучването от начало. Също много държа и на нивата на шум, които не знам как ще са на климатик втора ръка. Сегашния се справя задоволително със затопляне и охлаждане, но е стар, грозен и шумен.
    За да се ориентираш ето, може да видиш как работи FH25VE в помещение подобно на твоето:
    680 вата консумация при -13° и ниски нива на шум, така че сам си преценявай дали този модел ще ти свърши работа.


  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #78

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от hawai76 Виж публикацията
    На стария ще му дрънкат ламарините щото са изгнили ама с малко нитове и кит ще го постегнеш да изкара една две години
    Сега сериозно има страхотни климатизатори японски нови и употребявани и всичко ,което си чувал и мислиш за тях са митове и предубеденост всичките ми вкъщи са втора употреба и не се чуват за разлика от новите на комшиите ми -толкова от мен избора си е твой.

    - - - - - - - - - -

    .....( Ако магазинът ти се намира някъде около центъра, нищо не ми пречи да мина да погледна).........
    Хората от Цяла българия отиват до Пловдив човека само ако е близо до център може да намине
    Колеги как го правите номера с цитата някой туториалче?
    Най-вероятно е предубеденост, наистина. Само като ги видя по витрините какви са жълти пластмасите, направо подминавам.
    Аз не разбирам, какви са тия климатици втора ръка, които не се предлагат нови, а и колко са по-добри, при положение, че 12-ка над цената на Mitsubishi FH25, освен Тошиба Дайсекай, не мога да намеря.

    Факта, че не искам да се занимавам особено с разхождане за климатик втора ръка, сам по себе си трябва да говори до колко съм ги обмислял преди да ги споменете тук.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    За да се ориентираш ето, може да видиш как работи FH25VE в помещение подобно на твоето:
    680 вата консумация при -13° и ниски нива на шум, така че сам си преценявай дали този модел ще ти свърши работа
    Мхм. Мерси. Полезно видео.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #79

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Всеки вид машина си има предназначение и предимства.В къщи съм с европейци, но на вилата, където е 285-ицата, на цената на която го взех, нито един европеец и преди и сега, а и в бъдеще, не може да се справи с това, което искам от него.Там нещата са други - отивам на вилата и след 30 минути трябва да е топло в 32 квадрата обитаем таван.На 31.12 бях с приятели на вилата за Нова година.Пуснах го към 11.30 часа и след 30-40 минути в тези 32 квадрата, където е монтиран беше нормално топло /около 19-20 градуса/, при условие, че от 14 дена там не беше топлено с нищо.После си работеше яваш, яваш, а тези дето спаха вечерта там изреваха от жега ,та се наложи да сложа машината на 19 градуса да не се обезводнят.Та, така, за всяко помещение и ролята, която трябва да изпълнява си се подбира съответната машина - било втора употреба, било нова машина, въпрос на преценка.
    Aleksandars и hawai76 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #80

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Най-вероятно е предубеденост, наистина. Само като ги видя по витрините какви са жълти пластмасите, направо подминавам.
    Аз не разбирам, какви са тия климатици втора ръка, които не се предлагат нови, а и колко са по-добри, при положение, че 12-ка над цената на Mitsubishi FH25, освен Тошиба Дайсекай, не мога да намеря.

    Факта, че не искам да се занимавам особено с разхождане за климатик втора ръка, сам по себе си трябва да говори до колко съм ги обмислял преди да ги споменете тук.
    Струва ми се, че не си наясно с някои понятия, като например, какво се предлага като втора употреба и в какъв вид. Ето тук има нови, като тези, които се предлагат втора употреба. Тези са за употреба в Япония. Колко са по-добри, прецени сам по параметрите и по тишината в темите за машини на 100 и 200V. Четене и разпитване му е майката.
    hawai76 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #81

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Sivanov Виж публикацията
    Сега след малко консултации и анализи, моля за мнение за избор между :

    - Fuјіtѕu Gеnеrаl-ASHG12LTCA 12000btu
    - Mitsubishi Heavy SRK / SRC 50 ZM-S
    - Fuji RSG-14LUCA
    - Fuјі RЅG-12LТСА

    Цената за всички модели е идентична 2 000лв. +/- 100лв с монтаж.

    Ще съм блгодарен на всякакви съвети,понеже това са си доста пари за мен и е важна дългсрочна инвестиция
    12LTCA си е много хубаво - с двойнороторен компресор Sanyo 750W, 1200 грама фреон, тежко външно тяло и тн. Но все пак си е 12-ка Не че няма да се справи, но...
    50 ZM-S си е 18-ка и мисля, че е по-добро за голямо помещение, също и заради по-високия минимум на топлоотдаване 1.6 kW. Компресорът за сравнение е Matshushita 1500 W. Фреонът също е повечко - 1350 грама. Външното тяло пак е 40 кг.

    И двете ще топлят еднакво. Просто едното ще се пъне повечко, а другото ще работи с лекота. Говорим за 32 m2 с цяла стена с френски прозорци все пак.
    Този пост е редактиран от babati; 05-01-17 в 11:55.
    Jack Krauser, kokovox, Sivanov и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #82

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Струва ми се, че не си наясно с някои понятия, като например, какво се предлага като втора употреба и в какъв вид. Ето тук има нови, като тези, които се предлагат втора употреба. Тези са за употреба в Япония. Колко са по-добри, прецени сам по параметрите и по тишината в темите за машини на 100 и 200V. Четене и разпитване му е майката.
    Ами аз и сам съм го заявил, та няма място за спекулация. Не знам какво се предлага втора употреба и в какъв вид, затова и дори не съм поглеждал цените.
    SPSt одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    34
    #83

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, моля да ми предложите климатик за стая 24кв.южно изложение. Има дограма и вътрешна изолация. Бюджет 2500-2700. Благодаря Ви.



    п.с.Стаята ще се прави детска .

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #84

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Подов?

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #85

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Оглед на място от доверена фирма и мислене. За този бюджет има топ машини.


    Цитат Първоначално публикувано от vesselino Виж публикацията
    Здравейте, моля да ми предложите климатик за стая 24кв.южно изложение. Има дограма и вътрешна изолация. Бюджет 2500-2700. Благодаря Ви.

    п.с.Стаята ще се прави детска .
    Aleksandars одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    34
    #86

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако е по-добре да е подов съм съгласен.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Оглед на място от доверена фирма и мислене. За този бюджет има топ машини.

    Може ли да ми предложите?Благодаря Ви много.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #87

    Отговор: Избор на климатик 2017

    AGHG12LVCA/AOHG12LVCA
    mkukas одобрява това.

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #88

    Отговор: Избор на климатик 2017

    С две ръце "за"

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #89

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не всяко помещение е подходящо за подова машина. Подовата машина на триото трябваше да е с външен агрегат от LTC. Сега с този, не впечатлява с нищо. Доста стар агрегат, на висока цена. За съжаление и конкуренцията не блести с нищо авангардно. Подовите конзоли е редно да идват с външни агрегати от топ моделите, не от средния клас. Само на MHI идва с външно от високия клас, но то също е старо като модел. Сега ще видим с новите модели, какво ще изкарат.
    Този пост е редактиран от Mega; 05-01-17 в 16:41.
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #90

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колеги какво ви е мнението за Gree? Как се справя на отопление,здрав ли е има ли някакви проблеми тази марка? В един магазин ми казаха,че били висок клас Китайски.
    Този пост е редактиран от nikolai4ooo; 05-01-17 в 16:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 334 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе