Страница 1 от 334 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #1

    Exclamation Избор на климатик 2017

    SetCombG Форуми са най-доброто място, в което ще получите мнение и помощ при избора на Климатик както от потребители, така и от специалисти. Преди да питате какъв климатизатор Ви е необходим, трябва да си/ни отговорите на въпросите:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.



    Стари теми за избор на климатик:
    Избор на Климатик 2016
    Избор на климатик

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #2

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Здравейте, предстои ми закупуване на два климатика за среден етаж от къща с външна изолация 8см. Спрял сам се на 2 модела и искам вашето мнение кои модел е по добър,като поясня,че ще ги ползвам за отопление в София. Daikin FTXM 35 M/RXM 35 M BLUEVOLUTION илиFujitsu General ASYG12LTCA / AOYG12LTC


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Е, то няма база за сравнение дори. Не коментирам екстри, а основно предназначение - отопление/охлаждане.

  5. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #4

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Между тези двата аз бих взел фуджака .
    А иначе не бих взел нито единия

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #5

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    LTCA

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #6

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    hawai76 защо не би взел нито единия, tony34al да разбирам фуджака ли.

  8.  
     
  9. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #7

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Мен не ме гледай аз съм извратен а иначе да фуджака си струва спрямо дайкина
    НАЙ- важно е да прецениш за къде колко ти трябва а не 12 ка 9 ка и т.. н н
    Какво помещение за какво се използва колко м3 ,изложение , уреди в него дограма каква ,колко загуби през нея през тавана .
    Все едни такива важни неща и чак тогава марка модел големина и т.н,
    Аз обичам климатици с двойноротони компресори

    - - - - - - - - - -

    Сигурно много те замислих или обърках повярвай ми всичко това е важно също колкото изолацията, която си преценил ,че трябва да е поне 8 см.
    Дай да изясним за какви помещения първо ще се ползват и колко са големи тези помещения
    И ии забравих ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА на всички Форумци .
    Този пост е редактиран от hawai76; 01-01-17 в 17:37.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #8

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Среден етаж на къща с 8 см външна изолация и предстои в бъдеще и вътрешна на външните стени и таваните като в момента съседа над мен е сложил 5 см фибран на неговия под т.е. моя таван. Единия климатик е за 2 помещения кухня и хол общо около 35м2,а втория спалня и коридор около 30м2,като само спалнята я огрява слънце до около 10 сутринта,а всичко останало ги пече до залез. Дограмата навсякъде е ПВЦ.

    - - - - - - - - - -

    Температурата която искам е 21 градуса,а етажа е от тухли еденички.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolai4ooo Виж публикацията
    hawai76 защо не би взел нито единия, tony34al да разбирам фуджака ли.
    Да, LTC-то. А бе хора, защо правите вътрешни изолации и си създавате проблеми?

    ПС - Имайки предвид горния ти пост - хубаво е да си викнеш доверена фирма, която да направи оглед и да те консултира относно иьбора на мощности, щото 30 и 35м2 може да се окажат множко дори за LTC. За Дайкина не коментирам - непосилни са му и с 10см. изолации.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #10

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Правим вътрешни, поради невъзможност от външни. Засега не съм видял каквито и да е било проблеми. Напротив.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Да, LTC-то. А бе хора, защо правите вътрешни изолации и си създавате проблеми?
    Щото ефектът от половин сантиметър вътрешна изолация е като на 5 сантиметра външна.

  14.  
     
  15. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #12

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    ПС - Имайки предвид горния ти пост - хубаво е да си викнеш доверена фирма, която да направи оглед и да те консултира относно иьбора на мощности, щото 30 и 35м2 може да се окажат множко дори за LTC. За Дайкина не коментирам - непосилни са му и с 10см. изолации.[/QUOTE]
    Това е много правилен съвет за оглед от фирма 35 квадрата са си 35 квадрата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #13

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да то е ясно,че ще дойде човек да погледне и изчисли и по принцип май Фуджи-то ми изглежда по-удачен,а и тези Дайкин 99% са чешки,а аз искам японец. Въпроса е някой има ли някоя от тези машини и какви са отзивите за тях,плюсове и минуси.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-01-17 в 22:58.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А пък Фуджика 100% не е японец!

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #15

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не се хващай за опашатите лъжи на търговците. Климатика е произведен в Китай, което не трябва да те тревожи. Малко машини се произвеждат в Япония за Европейският пазар, една от тях (да не кажа единствената) е Уруру Сарара. Ако искаш "японски" климатик потърси втора употреба. На цената на Лука-та ще намериш чудна машинка, за предпочитане DR.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 334 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе