Страница 11 от 329 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 4935
Like Tree3672Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #151

    Re:Вашите снимки

    Ето и един (днес монтиран) мултисплит!
    http://pics.data.bg/albums/24919/toshiba

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #152

    Re:Вашите снимки

    lavsho - монтажа е хубав,но не разбирам защо наклона на пакета от вътрешното тяло е толкова голям ,няма смисъл.А къде са ПВЦ каналите ?Иначе конденза е заустен чудесно и силиконизиран,бандажирано е чудесно и разбира се колелото отзад е неизбежно, когато е къс тръбният път.

    Разбрах-клиента е казал ,че пердето ще го скрие и не му е проблем...ясно.

    Велев как така ще се приближи тялото до стената(за монтажа на ЕДИ1) нали гайките ще останат в стената.И пак няма ПВЦ канали - клиентите ли са търпеливи или монтажниците немарливи ...не го разбирам.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #153

    Re:Вашите снимки

    ПВЦ-канали предлагаме,но слагаме само ако клиента желае.Пожелавам на всички колеги продажби и монтажи на такива климатици.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #154

    Re:Вашите снимки

    хм-да, PVC-каналите... Чувал съм невероятни цени за метър. Освен това с тях възниква един друг проблем. Ако не са в подходящия цвят - лошо. Ако ги боядисаш с латекс - още по-лошо...

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #155

    Re:Вашите снимки

    И какво като останат в стената гайките? А когато излизат назад не остават ли в стената? Но като гледам май са ги отрязали, както правят слабите монтажници защото си нямат вяра на направените конуси.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #156

    Re:Вашите снимки

    Добре де, това да оставиш щуцерите с гайките в стената е недопустимо за мен...така при евентуален демонтажа на вътрешното тяло за профилактика или ремонт, какво правим?! Разкъртваме замазано ли?! А и даже да излизат назад - оставяш щуцерите отзад зад тялото и излизаш пак назад, но с отвор от лявата страна зад тялото...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #157

    Re:Вашите снимки

    Велев,назад обикновено не остават,понеже отвора се прави в лявата част на тялото и гайките са зад него така...А заварката е признак на добър монтажник,не е на обратното...
    П.П. - ако те викна на монтаж на една VRV система,как ли ще я направиш на конуси ????

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #158

    Re:Вашите снимки

    Точно калпазаните в техо и жеги фирмите така работят със заварки явно така си научен и ти Ванко. Ще изровя утре от скрапа някоя тръба дето съм отрязал да видим какъв майсторлък е приложен. Аз също заварявах 2рата употреба, защото конусите се връщаха на фирмата да ги ползва отново при другите които идват от Япония без конуси те за скрапа климите тръбите им ги режат с клещите.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #159

    Re:Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    И какво като останат в стената гайките? А когато излизат назад не остават ли в стената? Но като гледам май са ги отрязали, както правят слабите монтажници защото си нямат вяра на направените конуси.
    Преди време се произнесе доста лаишки по въпроса за една платка на Мидеа,сега го правиш за втори път...........!?!?!?!!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #160

    Re:Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Точно калпазаните в техо и жеги фирмите така работят със заварки явно така си научен и ти Ванко. Ще изровя утре от скрапа някоя тръба дето съм отрязал да видим какъв майсторлък е приложен. Аз също заварявах 2рата употреба, защото конусите се връщаха на фирмата да ги ползва отново при другите които идват от Япония без конуси те за скрапа климите тръбите им ги режат с клещите.
    Велев,аз дойдох в Плевен ДА ОБУЧА Жегите,мен не са ме учили....И нищо не каза за VRVто,явно и там не си в час...

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #161

    Re:Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това на дупката дървено трупче ли е? И защо не го изтеглихте поне още 25см към стената щеше да е по естетично.
    Не е трупче, а дълвена /балсова/ пластина, която покрива отвора.Сложих я и стои вече "вреченно" втора година.Машината е на това разстояние от сттената, защото в това положение е точно срещу вратата на спалнята, с нея топля и хола и спалнята.Иначе аз ги накарах да оставят монтажа така, защото имах едни по-различни планове за този ъгъл на стаята, но засега не съм ги реализирал.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #162

    Re:Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Преди време се произнесе доста лаишки по въпроса за една платка на Мидеа,сега го правиш за втори път...........!?!?!?!!!!
    Каква платка?
    VRV не монтирам не се намират желаещи тук.
    В крайна сметка правете си както си знаете и какво ми говорите за гайките в стената, като го правите със заварка по лесно ли ще го демонтирате?
    А ето малко заварки от такива обучени монтажници. Пък после клиентите питат защо се чуват шумове течаща вода и други. Снимката сама говори за това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #163

    Re:Вашите снимки

    И тука не си прав,както обикновено....По какво разбра,че заварката ОТВЪТРЕ има проблем? Само по външния вид ли??? Сега пък ще се окаже,че си и " Окото Рентген"

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #164

    Re:Вашите снимки

    Вземи си сложи очила и виж по добре. И за тази работа си има тези инструменти а не така в конус да се заварява.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #165

    Re:Вашите снимки

    Спорите за глупости!
    Заварката си е доста по сигорна ако е направена с добър припой и добра ръка!
    Конуса си е конус по често испуска но и той е неизбежен нито в хладилната нито в климатичната техника!
    А кога и как ще ги правите всичко зависи според кое как и къде

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 329 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе