Страница 179 от 329 ПърваПърва ... 129169177178179180181189229 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,671 до 2,685 от общо 4935
Like Tree3672Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #2671

    Отговор: Вашите снимки

    Браво и на сервизния специалист и на бабата много красиво е станало безаварийна работа на машинката .
    babati одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #2672

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Вкопаване ама в тухла или итонг. А в панел? Общо взето на всяко място си има дадености и хубавото не става току така. Но евала на тези които предлагат избор, че май на повечето не им се занимава.
    При мен беше вкопаване в ЕПК. Става само при тотален ремонт. Трябва човек да си го направи сам, само че има риск за здравето и живота. Очертава се с тебешир канала. Реже се с голям флекс с диамантина за бетон и арматура, 3см навътре. Посоката на въртене се обръща, така че да хвърля напред. Хем да не пълни мотора на флекса с прах, хем ако захапе и рипне, да не ви пребие. Държи се здраво и отстрани! Праха е неописуем. Работи се задължително с противопрахова маска МILA и предпазни очила. Прозорците са отврени. Съседите са предупредени. След това се изчопля бетона между двата профила с мощен къртач. Ако има арматура се изкъртва около нея и ако има възможност се причуква навътре, ако не, се реже с малко флексче с тънък диск, като се внимава да не останат остри ръбове които да срежат гофрето. Мери се дълбочината/ширината на канала да е мин 4.5 см или се налага вече готовия сноп. Ако трябва се доизкъртва на места. После се обезпрашава с прахосмукачка, грундира се със синия гнунд на Баумит. Омотава се по-ситна стъклофибърна мрежа около снопа, като се връзва с конец, достатъчно та да не се размотава при полагането. Слага се снопа, като се връзва със свински опашки за оголената арматура . Замазва се до равно. Изчаква се да стегне да не е меко на пипане и със шпакла се събаря излишното. Като изсъхне се повтаря замазването с гипсово лепило на Rigips. Ако има желание и лудост, после за страх, с по-ситна мрежа се прелива отгоре на голяма площ.

  4. Junior Member Аватара на qweqwe
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Козлодуй/Варна
    Мнения
    15
    #2673

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    ... Ако има арматура се изкъртва около нея и ако има възможност се причуква навътре, ако не, се реже с малко флексче с тънък диск, ....

    Тази арматура случайно ли са я сложили там?
    И после защо тези наши панелки целите в пукнатини. Скоро ще започнат и да падат с такива "майстори".
    Ето при руснаците какво може и какво не в квартирите им. И е задължително за всички там - https://shkolazhizni.ru/family/articles/52883/.
    Този пост е редактиран от qweqwe; 16-01-17 в 21:14.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2674

    Отговор: Вашите снимки

    DDM87, по-лесно е с предстенна обшивка. Ама нали все ви е тясно...

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    bobovo, VeleV.Klima, Mega и 2 други харесват това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2675

    Отговор: Вашите снимки

    Аз отказвам вкопаване в панел, или ЕПК. За мен е безумие да отнемеш 3-4 см. от стената. Да не говорим, че нормален сноп е към Ф45, с място за замазване Ф50.
    badr, bobovo, VeleV.Klima и 4 други харесват това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2676

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от qweqwe Виж публикацията
    Тази арматура случайно ли са я сложили там?
    Нарочно са я сложили гадовете - само за да пречи на монтажниците!
    bobovo, svetlio1, justify и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #2677

    Отговор: Вашите снимки

    https://youtu.be/JSzPtNtugPo

    Всички обичат SANYO

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #2678

    Отговор: Вашите снимки

    Аз също съм в ЕПК, но има някаква фабрична изолация от 3 см. стиропор и после е изградена стена от гипсови блокчета 10 см. Не е газобетон, а гипс.
    Наложи се да вкопая тръбите на единия климатик по цялата дължина на стената и ми се стори рисково да я отслабя наполовина, въпреки че после ще се запълни канала с гипсово лепило. Останаха около 40 см. стена над прокопаното, която може, особено при земетресение преди да е замазано, да се сринат и да убият някого. Реших да си отворя още малко работа и с много дълги дюбел-пирони хванах частта от стената над канала за основната от бетон, като дюбелите са на три реда през 40 см. Може и да е излишно, но не ми се рискуваше. Там спи дъщеря ми.
    Сега стаята още чака да я ремонтирам (това работя), но съм спокоен, че не е опасно и не бързам, нека се стопли. После ще кача снимки, да се види как е станало, без да е завършено.
    В работата си съм отказвал нееднократно да вкопавам тръби за водопровод в панел или ЕПК, особено ако трябва да се реже арматура и съм изпускал работа/пари заради това, но спя спокойно!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от chepkata; 17-01-17 в 08:50.
    qweqwe одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2679

    Отговор: Вашите снимки

    Стена, изградена от гипсови блокчета, няма отношение към конструкцията на сградата. Няма повод за притеснения, дори и да я махнете.
    bobovo одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #2680

    Отговор: Вашите снимки

    Да, ясно ми е. Това исках да подчертая, че нарушаването на конструкцията на сградата не е желателно и може да е опасно. Не съм махнал стената, защото е някаква изолация все пак и така стана възможно вкопаването. Иначе не бих. Вижда се на едната снимка, че на съседната стена, където няма допълнителна такава, тръбите се виждат и ще се чудя с какво да ги крия, но не си позволих да къртя, нищо че са около 50 см.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #2681

    Отговор: Вашите снимки

    Предстенна обшивка с гипскартон на външна стена или близо до прозорец = мухъл.

    Половин - един метър и малко нищо не вреди. При високите ЕПК блокове стените са с 20 см дебелина и дори нямат връзка помежду си в края с прозореца. На 5 см дълбочина не би трябвало да има дебела арматура (>Ф12) Асансьорните шахти държат конструкцията. Там е дебелото. Външните стени са с изолация гипсова стена с дебелина 10см и малко стъклена вата тук там зад нея. Там вкопаването е лесно. Обаче на терасите няма изолация. Аз трябваше да ги вкопая, защото не можеше просто да излезе навън наляво с каналче, понеже дограмата лепва в бетона. Затова завой надолу, малко по диагонал и под дограмата в ъгъла над където е заварен винкела на подпрозоречния панел.

    chepkata, кутията над картината за какво е?


    p.s. Извинявам се че размих темата, ще кача по-цялостна снимка като разместя сушилото и компютъра които са там.


    Този пост е редактиран от DDM87; 17-01-17 в 13:43.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2682

    Отговор: Вашите снимки

    Не винаги, зависи кой и как ти прави обшивката.
    dddilian одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #2683

    Отговор: Вашите снимки

    Мухъла е отзад. Единственото решение е да се прави през лятото и да се запечата с течна гума отгоре кутията.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #2684

    Отговор: Вашите снимки

    DDM87
    В моя апартамент, в края на всяка стена има колона от по девет (3Х3) вертикални арматури, поне 25 мм. дебели. Знам, защото вкопавах кабели за контакти в съседната стая и тези арматури са на 2-3 см. дълбочина.

    А кутията над картината е недовършен окачен таван, който ще крие фотографско осветление и фон на руло, който ще се спуска с ел. мотор, като щора. Дъщеря ми обича да снима
    dddilian одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2685

    Отговор: Вашите снимки

    Един Фишер с двуредов топлообменник и 590 г фреон по табела

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе