Страница 4 от 329 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 4934

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #46

    Re:Вашите снимки

    Сега след като прегледах инструкцията за монтаж видях, че задължителното минимално разстояние до тавана, което производителят изисква трябва да е не по-малко от 3 сантиметра, това е изпълнено и разстоянието си е точно толкова.

    Изглежда, че големият отвор на накрайника за свеж въздух е залепен с изолирбанд, но въздухът пак си преминава през малките отвори. Не знам дали така трябва да е, такъв накрайник не съм срещал.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #47

    Re:Вашите снимки

    Да. Ъпдейтнах горе с превод на английски чрез google. Какъв ви е коментара за ролята на допълнителната тръба?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #48

    Re:Вашите снимки

    Щом е Exhaust значи си е баш изход за въздуха. Виждал съм разни такива клапички по климатици прозоречен тип. Пълна глупост според мен. Това е за да се връзват хората дето не разбират.

  5. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #49

    Re:Вашите снимки

    ●Wみはりセンサー ● W MIHARI sensor

    ●プラズマイオンチャージャー ● PURAZUMAIONCHAJA

    ●換気 ● ventilation

    ●全自動お掃除 ● Fully automatic cleaning

    ●オゾン脱臭 ● Ozone Deodorization

    ●フッ素コートフィルター Fluorine coated filter ●

    ●省エネ基準クリア Clear standards for energy saving ●

    ●パワフル気流 ● air power

    ●やさしい気流 ● air friendly

    ●スポットモード ● mode spot

    ●ゾーン運転 ● Driving City

    ●ぐっすり快眠 ● Good Sleep tight

    ●加湿器サポートモード ● mode support humidifier

    ●選んで再熱除湿 ● moisture removal heat re-select

    ●おしえてecoリモコン Eco ● give me the remote control
    Това са екстрите на климатика според официалния им сайт.Английския не ми е матерен език и трудно превеждам.Външното тяло е на втория етаж,около3-4 метра височина,предишния боклук беше по-високо.Тия тръби отвън си нямам представа за какво са,но и Хайер-а ми имаше една такава,за аспирация ли беше-не знам.Тошибата,по първи впечатления-много прецизна откъм температура.Като часовник работи,колкото задам-точно толкова на термометъра.След като го изключа-започва сам режим на самодезинфекция-светва някакъв син диод с картинка на него,почва да издава някакви звуци,после отваря панела.При повторно натискане на бутона off-спира окончателно.Според дистанционното-има бутон"вентилация Karakiyo","humidification","dehumidification",бутон за почистване,бутон за преминаване на въздуха...Още не съм ги пробвал.Вътре климатика е като аптека-за първи път виждам такива филтри,вчера го отворих от любопитство.Гледах го като индианец winradio.Това е от мен засега.Благодаря на deian за книжката на модела.Ще ви бъда много благодарен,ако имате още информация!Забравих да напиша,щото някой беше споменал за тампони на външния агрегат-никакъв шум,абсолютно.Нарочно съм минавал под него и съм се заслушвал.Климатика е в хола,не в спалнята.Просто наистина съм очарован,честно да си кажа досега тая марка съм я пренебрегвал,но съм грешал.Лек ден на всички!

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #50

    Re:Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    След като го изключа-започва сам режим на самодезинфекция-светва някакъв син диод с картинка на него,почва да издава някакви звуци,после отваря панела.
    Може ли да кажеш нещо повече за тези звуци, които моделът издава при самодезинфекция: звуците с каква сила на шума са, дразнещи ли са, а при това отваряне и затваряне на предния панел има ли шумове и могат ли да те събудят, ако спиш?


  7.  
     
  8. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #52

    Re:Вашите снимки

    valen1,всеки човек възприема по различен начин звуците,каквито и да са.Мен лично не ме дразнят,жена ми-също.Шума от отваряне и затваряне на панела са едва доловими.Все пак,там,където има триене-има и звук.Звуците от самопочистването на мен ми галят ухото и няма да ме събудят,когато спя.Те са за кратко време.Когато спра климатика и мине в тоя режим,панела се затваря,клапите се затварят,светва синия диод,мълчание,след известно време се чува звука от влизане в режима,звука спира,панела се отваря отново сам,клапите-също.Започва да духа марен въздух.Оставял съм го така около 10-15мин.,след което окончателно го изключвам.Това са ми впечатленията.Монтажниците ме посъветваха филтрите да ги чистя ръчно чак след 6 -месечна употреба,но не по-рано.

  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #53

    Re:Вашите снимки

    Доколкото успях да разбера, този модел има някакъв вид самопочистване на филтрите. Не знам дали изхвърля праха през тази тръба, за която ставаше въпрос. Изобщо моделът има доста екстри, които малко трудно се разбират от японски Но с повече четене съм сигурен, че ще се справиш.
    gomor, един съвет от мен - не спирай самопочистването ръчно. То само ще си спре когато му е заложено.

    Аз имам един Panasonic със самопочистване на филтрите. На определено време при работа и при всяко ръчно изключване, прахосмукачката се включва. След 10-15-20 минути (то си ги смята според колко време е работил климатика), автоматично се изключва.

  10. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #54

    Re:Вашите снимки

    deian,благдаря за информацията,относно самопочистването.Да ти кажа честно ме е страх все още да му пробвам функциите,гледам го като изтребител климатика.Пуснах веднъж режима "dehumidification",на дистанционното изписа някакъв процент влажност.Доста време ще се изучаваме с него:-)Затова всяка една информация ще ми е от полза.Ще го оставя някой ден да поработи,да видим дали сам ще се изключи.В инструкцията по експлоатация пише-"след повторно натискане на OFF-бутона,климатика окончателно се изключва"-значи мисля че не е чак толкова грешен моя ход по принудително спиране или греша?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #55

    Re:Вашите снимки

    Не е грешен, но не се е самопочистил

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #56

    Re:Вашите снимки

    Аре от мене една клима - дано да сте я забравили вече, че май я пусках преди

    [img width=800 height=600]http://soft-clima.com/pics/pictures/tawana.jpg[/img]

  13.  
     
  14. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #57

    Re:Вашите снимки

    Малко снимки от днешния монтаж в едно барче в Пловдив.Гордо подчертавам,че изпълнението на пирамидката е мое,макар че не беше моя работа.Понеже собственика ми е познат,та реших да направя и тази несвойствена работа.Мисля,че се получи добре.Малките отворчета горе в средите още чернеят,ще ги запълня след ден-два,като стегне монтажното лепило Момент Фикс.
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=390236

  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #58

    Re:Вашите снимки

    Ванко, като натисна на линка да видя снимките, ми излиза че албума е личен, и иска парола. Може би не си го шернал.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #59

    Re:Вашите снимки

    Сори,малко ми се спи и не съм отметнал правилното. Я пробвай сега,поправих го.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #60

    Re:Вашите снимки

    Да, сега е добре. Браво за пирамидката. Много добре се е получило. Естетически е супер. След като не може тялото да е на едно ниво с окачения таван. Това вътрешно тяло май няма опции за връзване на въздуховоди. Виждал съм на мицубиши и фуджицу. Та както е с тоя окачен таван, махат се няколко квадратни плочи и на тяхно място слагаш дифузори. Така би станало още по-добре според мен. Но и в тоя случай е супер. И външното тяло добре прибрано, няма висящи тръби и кабели. Много добре. Супер!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 329 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 19:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 20:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-12, 00:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 15:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 02:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе