Страница 1 от 78 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1162

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #1

    Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Ей сега се рях из форума и бях провокиран от един потребител на климатик относно цената на монтаж на 1 брой климатик. И така въпросът ми е насочен предимно към колегите като разбира се ще бъде приятно да чуем и страната на негово величество Клиента(наем че той иска винаги да плати по-малко и да получи максимално). За да не впускаме съвсем в подробности нека да разделим ценово монтажа на 4 групи: до 150 лева-1 ва група, 2-ра 150-200 лева, 3-та 200-250 и 4-та над 250 лева цените са без ДДС. Като пуснал първи темата ще си позволя да изкажа и първото мнение: твърдо група 3 като съм готов и да се обоснова. Надявам се, че тази деликатна тема няма да предизвика война, по скоро да помогне и на бъдещите потребители да се предпазват от ниските ценови предложения, като се надявам всеки един да обясни защо и как трябва да се плаща определена цена за дадена услуга


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Сори,въртях се на канапето.Преди да се включа по темата конкретно,ще си позволя да отбележа едно мое наблюдение-1 и 2ра група са фирми,работещи с евтините марки.При тях разходите за гаранционни ремонти би трябвало да са най-високи,съответно и печалбата,като се разчита на оборота.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Не е зле да диференцирате по градове, защото аз знам за монтажи от по 130 до 300 лв на различни места.
    На мен миналата година за 160 лв ми направиха перфектен монтаж - с вакуумиране и т.н. А съм чувал и за скъпи монтажи, които са да хванеш монтажниците и да им блъснеш главите една в друга. Всичко е въпрос до това колко съвестен е човекът.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Много относително!!!Едни и същи монтажи като изпелнение в София ги правим на една цена а в провинцията на друга.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #5

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Да взимам и за транспорт, когато е извън Сф. Малко пояснение. Изключавам Бургас, защото там трябва група 0- 100-130 лева, ама има уловки за транспорт и т.н

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #6

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Съгласен съм с BIGMOUTH.Няма нищо безплатно на този свят-нито тр-орт,нито надене на зхр. кабел,нито запушване на дупки,200-250лв. на съвремените цени на горива консумативи,техника-"за инф. на непросветените:1кг. бакърена тръба -30-35лв.,свредло50мм-450лв.-най-ефтиното и др." е напъло реално.Смятал съм го 100 пъти.А пък тези артисти дето работят на 130-150,не очаквайте качество или пък сервизиране,те са дупкачи на заплата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Според мен преди да си монтираш климатик и да се спреш на фирма трябва доста да поразпиташ и да огледаш тук и там как е монтажа и ако на 10 места от една и съща фирма е добре направено всичко и не са имали проблеми със сервиза се спираш на нея разбирате ме какво искам да кажа а не един човек ми каза че тая фирма е добра и айде и аз в кюпа.....

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Най-важно е да се да се формулира какво е включено в цената.

    По-скоро нека се изясни какво влиза и какво не влиза в тия 200 лева, защото най-трудното е да се отговори на претенциите на клиента, той очаква едва ли не основен ремонт на апартамента да му направиш или вишка да му докараш и т.н.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Аз от известно време се замислям дали да не разделя монтажа на :
    1.Монтаж на вътр,тяло
    2.Монтаж на външно
    3.Материали-тръби,стойки ,ПВЦ канали и т.н.
    Така работя отдавна по големи обекти,всичко е ясно и прозрачно и за двете страни.Особено в частта,където при обяснението"до 3 м" получавам въпроса:"Да,ама при мен е 1,2 м,ще ми върнете ли парите за останалите 1,8",дори някои си искат разликата натурално.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Я тук някой да направи разбивка на парите - колко пари му отиват за материали и на колко си оценява труда?
    Да не се окаже, че можете да монтирате по 2-3 броя на ден и искате труда да ви се плаща по 100лв на брой???

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #11

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Стандартен монтаж за 140 -160 лева.Това означва да се монтира климатика колкото да тръгне да работи.Няма качество,екстри не се запълват дупки,за толкова пари толкова.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #12

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Я тук някой да направи разбивка на парите - колко пари му отиват за материали и на колко си оценява труда?
    Да не се окаже, че можете да монтирате по 2-3 броя на ден и искате труда да ви се плаща по 100лв на брой???
    Трудът се оценява средно 30-50лева на час без ДДС.
    Взимаъл съм само един път 400 евро за един час на чужденци.Просто тяхната тарифа беше такава и им плащаха по толкова на тях на час.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #13

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Каква е тази часова ставка-30-50 лв без ДДС,какъв е този високо квалифициран труд?

  17. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #14

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    pacefil -такива като вас дето на всяко слагане на клима почват да смятат колко струва свредлото и колко са велики като майстори-да ми паднат в ръчичките та да им кажа как крика струва 6-7 хил.как компресора за въздух струва 2бона и да им кажа че едни спирачки трябва да струва труда 300-400 лв щото е отговорна задача.ама като дойдат при нас викат е тя колата не струва толкоз или е тоя ми отряза главата.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #15

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    @аad
    а мислиш ли за гаранцията, кои автосервиз признава каквато и да е гаранция ?
    а за едни накладки сервизите начисляват 1 час труд ( по колкото е да е ставката ) и айде.

    Не може да се сравняват така нещата, защото освен всичко при монтажа на климтика имаме и много специфични услуги: посещение в дома на клиента, пренасяне оборудване и климатици, завиване на гайки на кофти място ( както автомонтьорите сте свикнали да го наричате ) и т.н. не е същото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 78 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 15:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 17:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 13:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 11:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе