Страница 2 от 60 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 899

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #16

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    това не е вярно ,има климатици които се размразяват по таймер който се активира под 5 градуса да речем ,много простичък алгоритъм аз имах такъв климатик Хитачи инвертор с Р22 - 40 мин работа 10 мин дефрост и така цяла зима .. за това Хитачи никога повече
    Примерно ще ти дам схема на дефрост: темп.измерена от външен датчик-минус 2 гр./това е различно от външна темт./,непрекъсната работа на компресора 40мин,непрекъсната работа на вентилатора 10 мин-включва дефрост,който продължава докато външния датчик измери +15гр мах до 10мин.Това е примерна схема на дефрост на конвенционален с външен датчик.Това че размразява не по-често на 40мин,не значи че размразява по таймер.Трябва да са изпълнени всички условия за дефрост

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #17

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    добре моя климатика засто работи 10 мин и спира и външното тяло и тои ли се размразява при 10 градуса навънка ко размразяване

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #18

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от zaho_cool
    Значи излиза че са ми извършили некачествен монтаж?Какво бихте ме посъветвали да направя в случая?

    А този елемент задължителен ли е понеже не ми го сложиха?
    Май е по-добре да се махне тази черната пластмасова мрежа! Може да задържа лед, а нама да може да я размрази климатика

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #19

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    ba4_dido, тази мрежа е сложена не случайно и това да се маха е пълна глупост. Тази мрежа не позволява да се образува плътен слой скреж по кондензатора и така в последствие да се образува дебел лед. Чрез нея се получава нестабилна структура и размразяването е по лесно.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    адаш дали си забелязал че голям процент от машините на 100 волта нямат такава мрежа ,а щом те нямат значи е излишна .. той леда стигне ли до нея вече няма разтопяване така или иначе

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #21

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Адаш, забелязал съм...И си много прав...Но има едно но...Машините на 100 волта сам знаеш, че са направени така, че да работят както трябва. А тази мидейка, много хляб има да изяде докато ги стигне като работа и изобщо като уред за отопление и охлаждане!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #22

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Тази черна лента замества металната решетка,понеже с лента е много по-евтино,така че е на пълно излишна.единсвеното и предназначение е да задържа предмети като листа и други по-едри предмети които могат да намалят въздушния поток.При дефрост според мене имат отрицателна роля

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #23

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    хах тази лента е най големия боклук повечето фирми я ползват защото е евтина купуват евтина изолация и ги съчетават и става една мизерия едно че им се виждат всички гънки друго че лентата с времето пожълтява почва да се рони почва да се вее като прани гащи никога не бих я сложил на мой монтаж!
    Аз си слагам качествена дебела изолация гъна си тръбите с тръбогиб слагам си скоби за да държат тръбите прави и да не се местят хващам всичко пакет със свински опашки и става убиез предлагам всички фирми да правят така ще снимам няколко мои монтажа да видите закакво ви говоря точно даже се сешам за места където има мой монтаж без гадната лента и друг с нея ще видите сами разликата

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #24

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    TIMBERLAKE, човече, уважение към труда ти и към желанието ти всички да работят качествено, но...Не си разбрал за какво говорим явно. Говорим за черната мрежа, която е поставена на кондензатора.Или както има при други климатици, метална решетка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #25

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Пречи ли му на климатика че вятъра много клати външния тръбен път нужно ли е да бъде фиксиран?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #26

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Хубаво е да я хванеш с стяжка и дубел към стената

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #27

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от zaho_cool
    Значи излиза че са ми извършили некачествен монтаж?Какво бихте ме посъветвали да направя в случая?
    Ето още няколко по-подробни снимки!
    А този елемент задължителен ли е понеже не ми го сложиха?
    От тези малко снимки не може да се разбере кой знае колко много, но все пак по тези снимки излиза че си получил перфектния монтаж в участъците където си показал.

    Първо за щуцера - във всяка една инструкция за монтаж на климатици на какъвто и да е производител пише че този щуцер не се монтира когато температурите в региона е нормално да паднат под нула градуса Целзии в продължение на няколко дни. Това е дълга тема ама са ти спестили малко пари и нерви тъй като ако са го направили бъди сигурен че климатика ти ще започне да натрупва лед и след това ще започне да работи неефективно и накрая ще си счупи перката. След това ще ти откажат гаранция в сервиза за климатици и цялата ти далавера отива на кино.

    Така или иначе тези монтажници на климатици които са ти направили монтажа или знаят добре английски и са си направили труда да прочетат инструкциите за монтаж на климатик или някой който го е направил ги е инструктирал направо, т.е. явно имат малко в главата в повече от това да дупчат дупка в стената.

    Второ - безмислено е да се бандажира, т.е не е обвит тръбния път с лента, когато е изложена директно на слънцето- след 6-9 месеца тази лента ще се скапе от ултравиолетовите лъчи.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #28

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    ХА! Точно обратното. Ако е изложена на пряка слънчева светлина е нужен бандажа. Ако са на сянка тръбите (ПВЦ канал примерно) изобщо не им трябва.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    4
    #29

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Според мен имаш голям проблем .На един приятел също като на теб не са му го бандажирали,лятото прегрявал няколко пъти и му изгоря компресора.После дори и гаранцията не искаха да му признаят.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #30

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Според мен имаш голям проблем .На един приятел също като на теб не са му го бандажирали,лятото прегрявал няколко пъти и му изгоря компресора.После дори и гаранцията не искаха да му признаят.
    Бандажирането на тръбите няма нищо общо с прегряването на компресора.Компресора прегрява по други причини-малък за помещението,по-малко фреон,мръсни филтри- са най-честите причини

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 60 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 20:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 27-11-07, 00:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе