Страница 4 от 60 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 899

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #46

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Монтажника избира винаги най лесния начин и най късия път.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #47

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Щом има възможност, аз бих сложил и двата под козирката на терасата, защото не се знае кога съседът отгоре ще реши да си сложи неговия точно над твоя и ще започнат проблемите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #48

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    miry не всички гледат да претупат все още има и съвестни хора на тоя свят.

  5. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #49

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Здравейте!
    Купих си климатик на Дайкин- инвертор, но 25-тица за 1500 лв от Климакомплект (модела не помня, затова давам цената за да ви ориентирам).При слагането техниците разкъртиха стената и една от разклонителните кутии и след това лампата на терасата не свети. По мое мнение при разкъртването са прекъснали кабела, но проблемът е че разклонителната кутия остана зад вътрешното тяло. Питането ми е как най-добре да процедирам-да пробвам да сваля сам вътрешното тяло и да проверя дали е прекъснат кабела или да викам техниците -те да го свалят, тъй като климатика е в гаранция и не искам да я губя,тъй като е 3 години или пък да счупя вътрешното тяло, тъй като не съм извършвал такава интервенция досега.Също така ако ги повикам за такова нещо дали ще ме таксуват като за профилактика и изобщо дали ще искат да се разкарват за такова нещо?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #50

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Ами то още с поставянето са сбъркали. Ти ли им каза да го сложат там или те така решиха? Ако те са си решили, звъни и ги карай да минат да го преместят. Не е кой зане какво. Ще приберат фреона, ще ти удължат тръбите, вакуум, малко азот, и пак. По-лесно е ако могат да го скъсят. За вакуума и азота се съмнявам, че ще го направят предвид монтажа. Ако ти си им казал къде да го сложат, не им звъни и не го мести. Пий една студена вода и си пусни нов кабел. Със сигурност ще ти скъсат нервите защото ти си им казал да го слагат там.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #51

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Няма значение къде е казал клиента,да не би да е казал-я го прекъснете ей онзи кабел. При монтажа,ако се прекъсне нещо от монтажниците,се оправя за тяхна сметка. Лошото е ,че не си им обърнал внимание на момента,сега ще ти е по-трудно,както ти обясни Евгени.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    38
    #52

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Здравейте!

    Предстои ми монтаж на климатик Haier HSU-12RF03/R2.Интересува ме кое е най-важно при монтажа (за което да следя и настоявам)?
    И най-вече трябва ли задължително да се вакуумират с компресор тръбите или може да се обезвъздушат по друг техен си начин?

    Благодаря!

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #53

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    По въпроса на автора на темата за монтажа, от показаните снимки това което виждам аз е неестетично изпълнение на тръбния сноп. Това е масова практика тръбите да не се захващат никъде, ей така си висят и толкова. Пък да не говорим какви грозни монтажи със тръби минаващи по диагонал, и със висящи кабели има навсякъде. Аз ако направя такъв монтаж няма да ми платят клиентите после На другия въпрос в темата за избора на подходящо место, бих избрал стената между двата прозореца, на подходяща височина, като бих сложил тампони под външното тяло. Удобно за монтаж и сервиз. Един проблем който може да възникне е при размразяване зимата водата да замръзва на терасата. И човек ако ходи там може да се подхлъзне и да направи беля. А за прекъснатия кабел при пробиването, още докато са го слагали е трябвало клиента да им обърне внимание и да си плати след като всичко е въстановено. Ако ли не - няма плащане.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #54

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Няма значение къде е казал клиента,да не би да е казал-я го прекъснете ей онзи кабел. При монтажа,ако се прекъсне нещо от монтажниците,се оправя за тяхна сметка.
    При монтаж клиента е длъжен да осигори условия за нормална работа при монтажа ,план проект на обекта ,минаватли кабели ВиК или др.
    Едно прекъсване на кабел може да добеде до прекъсване на човешки живот.
    Извикай ел. специялист и ако трябва ги извикай да го приместят.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #55

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?


    miry-няма такова изискване клиента да осигурява планове на обекта,количествени сметки и прочие.Носиш си кабелотърсач,( БОШа падна на 150 лв,СКИЛ има и за 70) ,преди да дупнеш си проверяваш и почваш.Като удариш,си е за твоя сметка.
    Това за човешкия живот изобщо не го схващам !
    А да се вика елспециалист за да ти снади кабела звучи смешно.Ти викаш ли го да ти смени изгорялата крушка,че то си е опасна и отговорна работа.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #56

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от mmmiirrr
    Здравейте!

    Предстои ми монтаж на климатик Haier HSU-12RF03/R2.Интересува ме кое е най-важно при монтажа (за което да следя и настоявам)?
    И най-вече трябва ли задължително да се вакуумират с компресор тръбите или може да се обезвъздушат по друг техен си начин?

    Благодаря!
    Специално за обезвъздушаването, доколкото знам няма друг начин освен с вакуум помпа. Предполагам, че ако имаше производителите на климатици щяха да го поставят в инструкциите за монтаж. Гениални нови решения за монтаж на климатици, не са ми известни и водейки се от производителите би трябвало да се спази процедурата в противен случай е предпоставка за отказ на гаранционно облужване.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #57

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    miry донякъде е прав. В случай на монтаж на обществени сгради и институции (болници, училища, правителствени учреждения и т.н.) винаги имаме инженерен план. Кабели не пипам там, има си ел. техници. За дренажа си има водопроводчци, и той не е моя работа. Понякога в зависимост от системата, и управлението не е наша работа ами на тия от КИПиА (не съм сигурен дали така е пише). И така на мен остава да си монтирам линиите, да си ги проверя и когато всички останали са готови следва пускане на машината. Даже понякога според договора и изолация не слагам аз ами фирма дето това прави. Идеята е всичко да се извършва от правоспособни хора. Всеки със занаята си дето се казва.
    Друг въпрос е домашните монтажи. Там няма такива неща, действаш според общоприетите норми и това е.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #58

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Мири както казваш е донякъде прав,но става въпрос за домашен монтаж,няколко поста по-нагоре, на Иван19.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #59

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    В домашните климатици доколкото знам е добре клиента да изгледа филма "ТОПЛО" преди монтажа. Идва групата вади големия инструмент и почва да кърти, както се казва дупки праим секакви. Ако си знаеш къде са ти кабелите, водопровода и интернета е много добре. Ако ли не все ще стане някой сакатлък.


    На мен ми срязаха кабела за интернета, щото го бях забравил че е там щото аз си го положих допълнително, ама какво да се прави жертви трябват нали после ми е хладно. По големия проблем е че после търсиш други майстори да оправят това дето са направили майсторите за климатици, щото не били мазачи и бояджии, но пак в името на всиоката цел да махна жегата и това преживях

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #60

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    miry-няма такова изискване клиента да осигурява планове на обекта,количествени сметки и прочие.Носиш си кабелотърсач,( БОШа падна на 150 лв,СКИЛ има и за 70) ,преди да дупнеш си проверяваш и почваш.Като удариш,си е за твоя сметка.
    Това за човешкия живот изобщо не го схващам !
    А да се вика елспециалист за да ти снади кабела звучи смешно.Ти викаш ли го да ти смени изгорялата крушка,че то си е опасна и отговорна работа.
    Абе ние сме аборигени и от кабелотърсачи, металотърсачи не разбираме и би ли ни обяснил? На колко см. дълбочина действат теси устройства.

    Или си играем на ТУКА ИМА ТУКА НЯМА?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 60 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 20:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 27-11-07, 00:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе