Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 98

Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #31

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Искам да попитам - някой от вас чувал ли е за Гачилов и Калчев?
    Ще ги цитирам: ...обем на помещение, в което се монтира агрегат - 17м3 на 1000W студопроизводство...
    Защо да не работи климатика на тази тераса и при това ефективно ? А слънчевото греене ?
    Ми той автора на темата е писал че терасата му е 7х1.5м на 2.5м височина го сложи ще ти даде 30 куб. метра. А машината е 12-ка т.е. над 3кв студопроизводителност. Излиза че не е достатъчен обема, и като сложим, че сигурно е монтиран така че струята от вентилатора е насочена срещу стъклата, които са на 1 метър от климатика някъде, и ще стане една няма да казвам. Така ще му се опече китарата на компресорчето, че свят ще му се завие И така хубавия Хайер ще стане скраб. Пък няма да казвам че терасата няма да може да се ползва, понеже ще е равно на мазохизъм да седиш там. А номера с отваряне на прозорци не става, представяш ли си отвън никакъв вятър не подухва, камък се пука от жега, а ти ще чакаш на отворените прозорци, абсурд. Казвам го със сигурност, щото сме го правили тоя номер, клиента беше дебелоглав и настояваше климатика да е на остъклената му тераса, и стана точно това което съм описал.

    Цитат Първоначално публикувано от igmi
    Лятото съм с stopsol стъкла, терасата е с топлоизолация стаята ми е с топлоизолация вътрешните ми прозорци са също стъклопакет ...проблеми с горещото нямам, а когато имаш малко дете мисля си че климатика през лятото рядко го ползваш.
    Не си прави експерименти, сменяй мястото на климатика щото лятото на тая хубава и изолирана тераса съвсем няма да имаш проблеми със топлото Разбирам че за бебето е добре да е топло, но и прекалено топло не е хубаво. Като му е жега ще реве яко а ти ще се чудиш какво му има. Аз ти писах по-горе, а копускаш климатика лятото няма да е добре, трябва да му смениш мястото. А ти със сигурност ще го пускаш, досега не съм видял някой който да има климатик и да не го пуска лете.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    12
    #32

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    igmi,не обръщай внимание какво се пише -аз имам монтирани 2 бр,конвенционални климатици на остъклена тераса 8:1:2,5м с плъзгаща алуминиева дограма .Вече 3 г работят така-естествено отворил съм леко крилата.Така че хич да не ти пука какво ще ти пишат -щом ти работи климатика добре не пипай нищо.Забравих да пиша че аз също ги използвам само за отопление-лятото я ги пусна 1-2 пъти я не .

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #33

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Аз съм ходил да поправям един хаер монтиран от друга фирма в тераса 1Х3 метра остъклена за него пък какво е не ми се мисли. Така им е било по лесно а и материали са икономисали за някой монтаж на частно. Те че работят така работят но с цената на по краткия си живот на компресорите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    ...и доста по-високите сметки за ток....

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #35

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Един куп приказки се изписаха, но никой не обърна внимание на твърдението, че в режим отопление на терасата t-та се запазва осезаемо по-висока от външната. Ако е така (незнайно защо), гарантирано климатика ще е МНОГО по-икономичен, отколкото ако тялото се изнесе навън.

    Ако при мен ситуацията е подобна, никога не бих го изкарал, дори и с риск лятото да опука- отварянето на прозолците в комбинация с термичната защита на компресора и намаленото време на работа на последния предвид далеч по-благоприятните условия при охлаждане гарантирано са на моя страна.

    p.s. Всъщност доста хора са обърнали внимание- извинявам се. Май само форумните "експерти" ръсят бисери, но без тях ще умрем от скука.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    igmi е намерил правилното място да си зададе въпроса и е получил експертни мнения. 100% от профитата и 80% от любителите са на мнение, че тялото трябва да се премести. Машината си е негова, и той си решава. Не вярвам, някой от 20те % гласували "не слушай какво ти се приказва", да му поеме ремонта на компресора.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #37

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Компресора си е негов,моля ви не му пречете да му стопи лагерите...все пак той е бройл парите за него,щом такова е желанието му - нямам нищо против.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #38

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    igmi е намерил правилното място да си зададе въпроса и е получил експертни мнения. 100% от профитата и 80% от любителите са на мнение, че тялото трябва да се премести. Машината си е негова, и той си решава. Не вярвам, някой от 20те % гласували "не слушай какво ти се приказва", да му поеме ремонта на компресора.
    Не вярвам някой от 180% да му поеме разходите по преместването.
    Много ме 'кефят' разни имащи се за знаещи и по-важното мислещи хора ,който прочитат или чуват някъде нещо и го отстояват сляпо.
    Монтаж на вътрешното тяло в затворено пространство не се допуска, защото се предполага,че то ще охладо прекомерно въпросното пространство и няма да има от къде повече да изпомпва топлина. В конкретния случай това не се случава. И какво? - ще изкараме тялото на открито, защото "така трябва"!!!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #39

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от ivan_v
    ...Много ме 'кефят' разни имащи се за знаещи и по-важното мислещи хора ,който прочитат или чуват някъде нещо и го отстояват сляпо...
    Много точно казано.

    Няма съвети от рода на: изчакай да видиш как ще е лятото- засечи t-та в терасата, помисли за алтернативна термозащита въпреки че има такава и сега, ако го изкараш зимата гарантирано ще топли по-малко но с по-висок разход и по-чести дефрости- избери си кое за теб е по-важно и т.н.

    Повтаряме си като папагали наученото без да обръщаме внимание на конкретната ситуация, защото сме големи експерти.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #40

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от ivan_v
    Монтаж на вътрешното тяло в затворено пространство не се допуска, защото се предполага,че то ще охладо прекомерно въпросното пространство и няма да има от къде повече да изпомпва топлина. В конкретния случай това не се случава.
    И замислили се откъде помпа топлина това тяло? Аз самият имам външно в гаража, но кубатурата е 3х тази на отопляемото помещение и има естествена циркулация на въздуха /не е плътно затворен, като тераса/. Както казах - всеки си преценява... Толкова.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Да върже един електромер и да види как се държи. По-лесно от това няма. После или уплашен ще го мести, или ще е супер доволен.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #42

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    И замислили се откъде помпа топлина това тяло?
    Аз мисля, че това е въпроса, който трябва да се дискутира - защо е толкова висока температурата в остъклената тераса. Защо е по-висока, а не по-ниска, отколкото навън. Естествено, че щом е по-висока, по-добре да е вътре, но защо не изстива бързо, противно на очакванията?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #43

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Според мен данните за температурата са погрешни....дадени са без да е работил климатика.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #44

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Tова може да се провери най-лесно - докато все още работи на отопление. Аз също не мога да повярвам на тези данни и ще следя резултата от повторното измеране

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #45

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз мисля, че това е въпроса, който трябва да се дискутира - защо е толкова висока температурата в остъклената тераса. Защо е по-висока, а не по-ниска, отколкото навън. Естествено, че щом е по-висока, по-добре да е вътре, но защо не изстива бързо, противно на очакванията?
    Климатика в случая "изпомпва" топлина от въздуха в терасата. А той се нагрява според мен от 2 източника. Единия е слънцето, получава се като парник в тая тераса когато пече, дори навън да е студено, на терасата въздуха се затопля. И другото е че граничи със отопляеми вътрешни стаи на апартамента. А ако премести тялото вътре в стаята както на оная култова снимка, тогава ще работи още по-благоприятно, винаги ще му е топло
    От цялата работа става ясно че терасата е доста топла. Дори и климатик не може да я охлади зимата. Значи ако изкара тялото навън терасата ще се затопля в по-голяма степен, което ще има положителен ефект за температурата в стаите. Така ще е нужно по-малко топлина при отоплението и климатика ще бъде по-облекчен от гледна точка на топлинните нужди.
    От друга страна всеки си гледа от неговата камбанария, да изчака човека лятото и да си прецени тогава дали да го мести.
    Хубаво сте го написали - профитата във форума казват да се мести (понеже разбират и знаят какви последствия може да има ако не се направи). А потребителите казват - не го пипай, щом работи добре, значи всичко е наред. Работи сега, но дали ще работи така и за напред? Дали това мнение да не се мести е правилното? Нека автора на темата да си прецени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 20:20
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 21:12
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе