Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 98

Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #46

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Разхода е добър 70-100 лв .Тристаен - бойлера,климатика,хладилника не се изключват,пералнята и сушилнята както и машината за миене на чинии има поне по един цикъл на ден. Имам климатика от 3 години и съм го пробвал(използвал) и лятото - охлажда отлично,но не съм си правел експерименти при затворена тераса. Точно срещу външното тяло имам широко отворен прозорец и така си стои(лятото). Зимата го отварям само от горната страна.
    Благодаря на всички които си дадоха мнението бях се навил да го изкарам навън но в момента съм повече за това да не го пипам. !50лв за монтаж демонтаж ,а след това не ясно дали ще е същия .Така и не заверих картата му към "Жега" Ядосах се че Технополиса не бяха така добри да ми кажат че за да бъде в гаранция ще си доплащам всяка година на фирмата която го сервизира. как да е здрави да са .
    Благодаря на всички още веднъж!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #47

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Това за гаранцията ЯСНО си го пише на гаранционната карта,която ТИ си подписал. Никой не ти е виновен,че не си я чел....Дори и да са ти казали,клиента пропуска доста неща покрай ушите си. Затова на моите карти най-отдолу има забележка,която клиента подписва " Запознах се с гаранционните условия и съм съгласен с тях...."

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #48

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Не знаех, че са отменени всички физични и термодинамични закони, отпреди 21 век. То и Вие съфорумци сте от преди 21 век, ама си кютате във форума...
    Цитирах Ви двама уважавани от мен специалисти. Това, което е цитирано е проверено в практиката, не само в 20 век, ами и в 21 век.
    1. Обема на помещението/терасата/ е 7х1,5х2,6=27,3м3 или достатъчно за агрегат със студопроизводство 1600W. Това е за летен регим, режим на охлаждане, със затворени прозорци.
    2. Климатика е "малко инверторен" и едвали работи на максимална мощност, след като собственика си позволява да отваря вратата и към други помещения.
    3. При отрицателна външна температура, колко ли е студопроизводството. Ако желаете да ви кача таблички и диаграми?
    4. Към т.н. профита, айде да сме 90%, а не 100% на мнение, че трябва да се изнесе извън терасата. Бъдете така добри /тези 90%/ да направите топлинен баланс на помещението, да го покажете, че да мога с чиста съвест да Ви се извиня.
    5. Към собственика на климатика. И да го изкараш, и да не го изкараш, пак ще се ядосваш. Тези климатици имат "живот" около 5 години. Като се скапе ще викаш, мамицата му, що ли ги послушах...Ама аз съм си виновен и т.н.. Няма да си ти виновен, нито тези, чийто съвет ще послушаш, просто каквото изкяриш, изкяриш ...Айде със здаве и да кяриш по дълго.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #49

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    geozap препоръчай климатик , искам да направя сравнение с моя - цена качество. И какво евентуално съм изубил като съм го купил. Сериозно ако имаш нещо в предвид Hair кажи ми - аз досега вече 3 та календарна година нямам никакви проблем доволен съм от отоплението доволен съм и от разхода му, доволен съм и от ценат която даох за него мисле около 1300.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #50

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Не знаех, че са отменени всички физични и термодинамични закони, отпреди 21 век. То и Вие съфорумци сте от преди 21 век, ама си кютате във форума...
    Цитирах Ви двама уважавани от мен специалисти. Това, което е цитирано е проверено в практиката, не само в 20 век, ами и в 21 век.
    1. Обема на помещението/терасата/ е 7х1,5х2,6=27,3м3 или достатъчно за агрегат със студопроизводство 1600W. Това е за летен регим, режим на охлаждане, със затворени прозорци.
    2. Климатика е "малко инверторен" и едвали работи на максимална мощност, след като собственика си позволява да отваря вратата и към други помещения.
    3. При отрицателна външна температура, колко ли е студопроизводството. Ако желаете да ви кача таблички и диаграми?
    4. Към т.н. профита, айде да сме 90%, а не 100% на мнение, че трябва да се изнесе извън терасата. Бъдете така добри /тези 90%/ да направите топлинен баланс на помещението, да го покажете, че да мога с чиста съвест да Ви се извиня. ...
    Значи според теб климатика лятото ще работи на 1600 вата студопроизводство? Еми добре щом така си мислиш. Защо казваш "едва ли работи на макс. обороти", тука си пак в сферата на гадаенето. Ти да не мислиш че навън като е 35 градуса, което е нормална температура за българските лета климатика ще си държи още на 1600 вт. Айде моля! И още нещо, защо е остъклена тая тераса със хубава дограма и изолирана? За да се държи климатика вътре или да се ползва от хората? Лятото климатика като я подгрее хубаво, никой няма да иска да си покаже носа на нея Не можеш да разчиташ на това че вероятно няма да е на пълна мощност. Ами ако само за 2-3 седмици е на пълна мощност, ще гарантираш ли на човека че Хайера му ще издържи и няма да се повреди? Нека да дойдат летните жеги и тогава игми пак да пише, да каже как е климатика.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #51

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от igmi
    ...Точно срещу външното тяло имам широко отворен прозорец и така си стои(лятото)...
    provigo, продължаваш да четеш по диагонал и да си доразвиваш теориите с "майсторско" самочувствие.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #52

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от no one

    Ако при мен ситуацията е подобна, никога не бих го изкарал, дори и с риск лятото да опука- отварянето на прозолците в комбинация с термичната защита на компресора и намаленото време на работа на последния предвид далеч по-благоприятните условия при охлаждане гарантирано са на моя страна.

    p.s. Всъщност доста хора са обърнали внимание- извинявам се. Май само форумните "експерти" ръсят бисери, но без тях ще умрем от скука.
    Мисля че идеята да спукаш кликсона от сработване е големия бисер тука. Да прави каквото иска човека, той ще си реши. На мен не ми пука, моята машина работи идеално и ако ти кажа каква квадратура или кубатура отоплявам и с каква мощност ще се хванеш за главата. Но няма значение, между другото не съм майстор, но самочувствието си го имам и те уверявам че не е напразно. А да разчиташ на отворения прозорец е просто наивно, макар и да има някакъв ефект. Може дори да има двойно действие, ако се пуши на терасата да изкарва дима навън
    Айде със здраве, и като научиш повече неща за техниката и натрупаш опит тогава давай оценки за изказванията на другите.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #53

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    А да разчиташ на отворения прозорец е просто наивно, макар и да има някакъв ефект.
    Да разчитам на отворения прозорец през който цялата гореща струя излиза навън можело да има "някакъв" ефект..
    Но може и да няма никакъв, нали така- все пак никъде не пише за горещия въздух, пише тялото да е навън- защо е необходимо това, не е наша работа да мислим, твърде сложно е (за теб си е направо загадка).

    За самочувствието разбрахме, че си го имаш- дори имаш в повече, иначе нямаше да изпишеш толкова глупости.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #54

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Ти му приказваш, то пак неговото си знае. Как разбра че цялата гореща струя ще излезе навън. Ти колко климатици набутани на тераса си виждал и как знаеш че всичката струя ще излезе навън бре. Определено ти липсва много от теорията и практиката. Той горещия въздух от климатика не е като водата от градинския маркуч. Насочваш го да тече нанякъде и готово. Що избощо се мъчиш да засъждаваш не знам.
    Абе що ли се мъча да ти налея нещо в главата, ти можеш да мислиш и сам.


  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #55

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Как разбра че цялата гореща струя ще излезе навън. Ти колко климатици набутани на тераса си виждал и как знаеш че всичката струя ще излезе навън бре.
    Е добре де, ако не излезе цялата а 7.463 % вземат че останат вътре, какво толкова ще стане- непременно ще думне копресора защото ти така си решил ли?
    Колко такива изгорели следствие на прегряване компресора си виждал, и колко от тях са били в остъклена тераса?
    Забелязваш ли, че само ти си ги доразвиваш тези апокалиптични прегряващи теории.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #56

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Не е само той с това мислене,ама не ни се обяснява на всезнаещи лаици като теб....Така и така няма файда...

  14.  
     
  15. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #57

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    едно питане горе долу с темата ако тялото ев затворено помещение и със въздухопровод се извежда струята навън ще му пречи ли нещо защото имам такава възможност

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #58

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    igmi Никъде не казвам, че си изгубил нещо като си купил този климатик. Такъв си харесал, за такъв са ти се давали пари или такъв ти е бил бюджета, няма значение. Важното е, че те топли и ти си доволен, дал си по малко пари за отопление. От лични наблюдения, тази марка рядко работи повече от 5 години, без аварии. Дано твоя изкара повече. Ще се въздържа от препоръка, защото няма да е коректно да сравняваш твоя спрямо това, което бих ти препоръчал.
    provogo Когато коментираш нещо, не е лошо да го прочетеш внимателно, без да бързаш и тогава да коментираш.

    Цитат Първоначално публикувано от igmi
    Аз го ползвам само за отопление и когато навън беше -20 и на другите климатицете спираха в моята стая си беше +20.
    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Ми той автора на темата е писал че терасата му е 7х1.5м на 2.5м височина го сложи ще ти даде 30 куб. метра. А машината е 12-ка т.е. над 3кв студопроизводителност. Излиза че не е достатъчен обема, и като сложим, че сигурно е монтиран така че струята от вентилатора е насочена срещу стъклата, които са на 1 метър от климатика някъде, и ще стане една няма да казвам.
    Та в задачката се пита зимата колко е студопроизводството на тоя климатик/над 3000W - много съмнително/ и дали няма да е достатъчна тази кубатура на терасата.
    Още чакам топлинен баланс на терасата.
    Лятото няма да работи евентуално на 1600W, но климатика е срещу отворен прозорец и няма да има проблем ако работи.
    Ако работи на макс, дали ще отваря вратата, за да стопли и другата стая? Странна логика - Когато климатика работи на макс да му се увеличава обема за отопление.
    Бил ли си и на отворена, неостъклена тераса срещу климатик, да те подуха, да те подгрее през жегите?
    Защо си е остъклил терасата - не знам и не мога да коментирам.

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #59

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    но оне "Забелязваш ли, че само ти си ги доразвиваш тези апокалиптични прегряващи теории."

    А ти забелязваш ли че ми омръзна да обяснявам на всезнайковци като теб че не се прави така..защо ли защото климатика ще изкара доста време преди да се скапе и този дето го е монтирал е обяснявал на клиента че не е редно ,но философи като теб с лопата да ги ринеш .Един експерт от едно Радомирско село ни вика 5 пъти ,че Алтермата не смогва да го стопли и не стига че беше отказал да иска нашето мнение за мощността на инсталацията ,ами и реши че единственното място е една остъклена тераса...щяло да има винаги отворени прозорци...Избрал си човека климатика платил си и без да ходи никой от фирмата в тях се явява да го возиме до селото с кашоните ...Има разни екземпляри ,какво да се прави и сега му монтирахме въздуховоди да може да "диша "външното тяло.Клиента е цар...нали но това не му пречи да е пълен идиот.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #60

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    едно питане горе долу с темата ако тялото ев затворено помещение и със въздухопровод се извежда струята навън ще му пречи ли нещо защото имам такава възможност
    Дай повече информация за затвореното помещение. Не трябва да е изцяло затворено според мен, както ще изкараш въздуха навън така и трябва отнякъде да влиза външен. Този вариант с въздуховода е добър и ще работи. Но тоя въздуховод не трябва да е с диаметър по-малък от тоя на вентилатора на тялото с цел да не му намалиш дебита.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 20:20
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 21:12
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе