Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 98

Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #61

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    rkk, а ти забелязал ли си колко са "съвместими" понятията болен фен и специалист- аз по някаква случайност познавам специалисти, и нещо не помня някога да са проявявали пубертетско фенство към марка. Ти сам се сети в коя група влизаш.
    Толкова по въпроса кой на кого може да обяснява.

    vanko68, както беше вече отбелязано нейде из форума, си завършил престижния ВУЗ наречен на прост език "Автото"- дали името му е толкова "интелектуално" защото целия карабатак на Варна си мечтаеше за там, със непретенциозната мечта да завърши някак 3-годишно средно, не мога да коментирам.
    Едно не разбрах, кога от тамошен възпитаник стана голям експерт по климатична техника- не се хаби да ми отговаряш, ясно ми е.

    С извинение към съфорумците за грубия тон, самоуките псевдо специалисти на моменти ми идват в повече.

  2.  
     
  3. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #62

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    помещението е маза около 70м2 на къща чиста измазана няма прахоляци вратите са железни и не много плътни прозорци от винкел темперетурата зимата е не под 10 12 градуса лятото да е най много 25 не съм я мерил за въздуховода виждал съм такива двойно алуминиево фолио по средата снякаква вата диаметър около 40 50см

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #63

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Ако е в затворено помещение,няма проблем да изкараш струята навън чрез не много дълъг,но"прав" въздуховод,при условие,че има откъде да влиза въздух в самото помещение.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #64

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    no one не спираш със саркастичния си тон. Явно за теб върха е 3 годишното средно образование. Може би не знаеш че след това също може да се учи. Не знам колко си голям, и дали си чувал за чичко Маркс Той е имал една такава проста сентенция "Не трябва да съдим за другите по себе си". Но ти не спираш да го правиш. Помисли над това.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #65

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Темата е достатъчно интересна и нека продължат обсъжданията, но без обиди и мерене на ... образования и квалификации.

  7. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #66

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от frescor
    Ако е в затворено помещение,няма проблем да изкараш струята навън чрез не много дълъг,но"прав" въздуховод,при условие,че има откъде да влиза въздух в самото помещение.
    все пак нее с пвц отвсякаде по малко си зее ивъздуховода трябва да се извие под прав ъгъл ако реша да монтирам на това място

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #67

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Почти сигурно е,че няма да стане с извиване под ъгъл. Вентилатора на външното работи под много малък напор,около 5-10 Ра,но с голям дебит. Ако има ъгъл във въздуховода,слабото налягане на вентилатора ще види голям зор и оттам дебита рязко ще спадне. Оттам и студо (топло) производителността,КОП и т.н.

    Но оне- НЕ СЪМ завършил Автото за 3 г,както му скимне да си пише многоуважаемия Геозап,а ВМЕИ....За 5 г....И там имаше специалност ДВГ,не само в Автото,варненци такива....

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #68

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    но оне "Забелязваш ли, че само ти си ги доразвиваш тези апокалиптични прегряващи теории."

    А ти забелязваш ли че ми омръзна да обяснявам на всезнайковци като теб че не се прави така..защо ли защото климатика ще изкара доста време преди да се скапе и този дето го е монтирал е обяснявал на клиента че не е редно ,но философи като теб с лопата да ги ринеш .Един експерт от едно Радомирско село ни вика 5 пъти ,че Алтермата не смогва да го стопли и не стига че беше отказал да иска нашето мнение за мощността на инсталацията ,ами и реши че единственното място е една остъклена тераса...щяло да има винаги отворени прозорци...Избрал си човека климатика платил си и без да ходи никой от фирмата в тях се явява да го возиме до селото с кашоните ...Има разни екземпляри ,какво да се прави и сега му монтирахме въздуховоди да може да "диша "външното тяло.Клиента е цар...нали но това не му пречи да е пълен идиот.
    Вие сте си виновни монтирате и не му попълвате гаранционната поради това че мощноста е по малка от необходимото.Има си клауза в гаранционната карта. Аз загубих клиенти за едно помещение защото им казах че машината е малка и според условията за гаранция няма да я подпиша. Е други мераклии монтираха климатик там и ходят да го размразяват от време на време.

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #69

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Почти сигурно е,че няма да стане с извиване под ъгъл. Вентилатора на външното работи под много малък напор,около 5-10 Ра,но с голям дебит. Ако има ъгъл във въздуховода,слабото налягане на вентилатора ще види голям зор и оттам дебита рязко ще спадне. Оттам и студо (топло) производителността,КОП и т.н.
    Ванко и аз затова питам предварително после да не е късно

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #70

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Не бе Велев не си ме разбрал правилно -човека си плаща за всяко посещение и за всяка допълнителна екстра - гаранцията си важи -климатика е достатъчно подсигурен и има ли какъвто и да е проблем спира и изписва грешка.Яд ме хваща че не е наясно а и не пита ..а идва и хвърля парите без да знае какво иска...
    Въздуховоди му сложихме и на входа и на изхода на външното тяло.После циркулационна помпа за топлата вода - че тръбите са вкопани в бетон и чака по 10 минути докато дойде топлата вода ,има 4 бани на 2 -ри етаж.луда работа - с най малката Алтерма.

    Но оне - нещо взе да става скучен диалога с теб - дали наистина някой не страда от неизживяно детство ...?Как да не съм фен на една марка след като е добра и по стечение на обстоятелствата работя само с това което тя произвежда...все пак съм на 40 години и доста съм видял и с доста климатични машини съм имал работа от почти всички страни в света които произвеждат хладилна техника и смятам че знам доста повече от някои колеги ,но все пак човек се учи докато е жив - нали...?Нека разговора да има някакъв смисъл ,а не да си мериме едиквоси.

    ззз - дай дължина на въздуховодите .

  13. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #71

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    максимум 3метра

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #72

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Няма проблем ,само въздуховода да е с по голям размер от отвора на перката.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #73

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Няма проблем ,само въздуховода да е с по голям размер от отвора на перката.
    Точно така, колкото по малко съпротивление има толкова по-добре имаенно зараси ниското статично налягане което може да постигне както е казал Ванко.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #74

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    vanko68, rkk я най-добре вземете кажете тук във форума какво сте завършили- веднъж за да ме накарате да млъкна, и после, за да знаем по какво сте компетентни.

    Интересно ми е, защото до сега като ви гледам съм си останал с впечатлението, че сте едни много любознателни магазинери, които често се навъртат и около монтажниците, и образованието ви няма абсолютно никаква връзка с претенциите ви (за разлика от geozap).

    Не ми казвайте, че това няма значение, за да не ви напомням поговорката за кучето дето гледало касапина.
    Хладилната техника не е елемнтарна наука.


  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #75

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    no one, този форум е малко по различен от местата където явно си свикнал да пишеш. И въпреки, че има дрънканици и разногласия, основната цел е взаимопомощ и обмяна на знания. Та един приятелски съвет - прибери пишкомера и лайномета, за друго някое място. В противен случай, ще се самоизолираш, и всички ще престанем да ти отговаряме на простотиите. Капиш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 20:20
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 21:12
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе