Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 98

Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #1

    Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Здравейте. Притежавам климатик HAIR HSU-12HM03 закупен преди 3 години, монтиран с цел отопление на стандартна панелна стая 3/5 . Оказа се твърде сполучлив и с него отоплявам и втора стая съседна ,малко по малка. Проблема е че се наложи да остъкля терасата на която се намира външното тяло 7/1.5 м.
    реших тази зима да експериментирам и да не местя тялото извън терасата и така си остана вътре. Нямаше никакви проблеми и при температури -10 навън на терасата ми е било 0 ;-20 навън вътре в терасата -7 - Важно е да отбележа че в стаята под 19 никога не е падало. Така въпроса ми е има ли полза да местя външното тяло навън от терасата? Би ли бил по ефективен климатика???

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Климатик с външно тяло в остъклена тераса (7/1.5 м)

    Цитат Първоначално публикувано от igmi
    Здравейте. Притежавам климатик HAIR HSU-12HM03 закупен преди 3 години, монтиран с цел отопление на стандартна панелна стая 3/5 . Оказа се твърде сполучлив и с него отоплявам и втора стая съседна ,малко по малка. Проблема е че се наложи да остъкля терасата на която се намира външното тяло 7/1.5 м.
    реших тази зима да експериментирам и да не местя тялото извън терасата и така си остана вътре. Нямаше никакви проблеми и при температури -10 навън на терасата ми е било 0 ;-20 навън вътре в терасата -7 - Важно е да отбележа че в стаята под 19 никога не е падало. Така въпроса ми е има ли полза да местя външното тяло навън от терасата? Би ли бил по ефективен климатика???
    докато си доволен си го дръж вътре и не го мести.По правилно би било да е навън, но дали ще е по-ефективен, не е много ясно.В ясно време без вятър и дъжд/сняг сигурно ще е по-ефективен, когато обаче вали сняг/ дъжд едва ли особено ако няма навес отгоре.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Климатик с външно тяло в остъклена терас

    justify, термодинамика братче е проста наука. Как мислиш, този климатик дали ще бъде по-ефективен ако пренася повече топлина, или ако върши повече работа?
    igmi, тялото трябва да се изнесе. Или поне си дръж тересата отворена.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #4

    Re:Климатик с външно тяло в остъклена тераса (7/1.5 м)

    Ако посочените температури в терасата са при работещ климатик, излиза че той вместо да я охлажда я е отоплявал- много, много странна работа. А бе направо невъзможна.

    Иначе и аз си мечтая за толкова топла тераса, дори за две... никога няма да изкарам на открито външното тяло.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #5

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    теарасата е вътрешна т.е. само предната и страна с прозорците (стъклопакет) са изложени на външни температури. Съседите ми отгоре и под мен също са с остъклени тераси макар и по стария метод.
    Наблюдавал съм температурите защото имам малко дете, а не за да се хваля из форумите. Наистина винаги през цялата зима съм държал единия прозорец които е с двойно отваряне (отворен от горната страна 10см) .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #6

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    И моята тераса е остъклена и температурите са горе долу такива квито ги е показал igmi, с тая разлика че аз нямам външно тяло. Излиза, че външното тялото на климатика на igmi изобщо не влияе на температурата на терасата което е страно. igmi при работа на климатика, външното тяло не духа ли яко студено?
    Имам приятел с fuji на когото външното тяло е на неостъклена терасата. Еми човек не може да изпуше една цигара, толкова яко духа студено.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    justify, термодинамика братче е проста наука. Как мислиш, този климатик дали ще бъде по-ефективен ако пренася повече топлина, или ако върши повече работа?
    съгласен, но никой от нас не знае конкретните условия, както и дали не си държи прозореца отворен.Аз предположих, че го държи отворен.На мен също искаха да ми монтират дженерала в терасата( да духа навътре в нея) с разликата, че не е затворена, но аз не исках да ми го монтират в краката(другаде нямаше къде) и затова го монтираха на парапета( и сега предната част на външ. тяло "духа" извън терасата, а не навътре).
    Не зная какъв е неговия случай и направо не е за вярване, но изхождам от принципа , че когато си доволен от нещо не трябва да го разваляш.
    При посочените от него темпертури в терасата зимата излиза, че е по-добре тялото да е вътре, а не вън, а пък е възможно и някой от съседите му да е заградил терасата и да я п олзва като стая, но дори и това да не е така- contra factum argumentum non valet.
    А пък лятото е нормално да отвори прозорците.Изобщо за лятото проблем няма да има въпроса е за заимата, но човека си е написал наблюденията.Ако са вярни фактите му, аз н анегово място не бих ипал климатика освен ако на тази тераса нямам печка или не я ползвам постоянно за нещо друго.Иначе спор няма, че по изискване на производител тялото би трябвало да е навън.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от igmi
    Здравейте. Притежавам климатик HAIR HSU-12HM03 закупен преди 3 години, монтиран с цел отопление на стандартна панелна стая 3/5 . Оказа се твърде сполучлив и с него отоплявам и втора стая съседна ,малко по малка. Проблема е че се наложи да остъкля терасата на която се намира външното тяло 7/1.5 м.
    реших тази зима да експериментирам и да не местя тялото извън терасата и така си остана вътре. Нямаше никакви проблеми и при температури -10 навън на терасата ми е било 0 ;-20 навън вътре в терасата -7 - Важно е да отбележа че в стаята под 19 никога не е падало. Така въпроса ми е има ли полза да местя външното тяло навън от терасата? Би ли бил по ефективен климатика???
    Това е при работещ климатик ???


    Ако са ти верни измерванията знячи ти просто си намерил панацеята за отоплението човече - не пипай външното тяло.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #9

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Щом е само за отопление видял си че работи добре през зимата. Няма нужда да го местиш при положение че не го включваш лятото. Ако все пак си го ползваш и през летния сезон, тогава ще трябва да го преместиш. Когато навън е 30 градуса в терасата ти ще става над 40 със сигурност, а може и повече докато в един слънчев ден, когато е най-жега компресорчето ти не се спомине. Обикновено повредите стават в най-неподходящия момент Пък и на терасата няма да можеш да седиш дълго, освен ако нямаш африкански тренинг за издържливост на жега.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #10

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    И според мен няма нужда да го местиш от по-топло на по-студено . Това само ще влоши работата му. Не съм много сигурен обаче дали отворения прозорец е добра идея ( за зимата става въпрос ). До момента в който терасата е по-топла от околната среда по-добре да е затворен. Освен, че през прозореца изпускаш "скъпоценна" топлина, оттам влиза влага,която може да причини заскрежаване.
    Имам колега с подобен на твоя случай и той твърди, че в затворената му тераса климатика не прави и грам конденз ( почти няма от къде да дойде влага).
    В противен случаи...- на всеки е ясно какво става с COP-а и изходната мощност при заскрежаване на топлообменника.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #11

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    ivan_v, я качи някоя снимка на модернизираната Midea от подписа ти.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #12

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    При тонове писания по тази тема тук във форума,се чудя как има още хора които се залъгват че климатик затворен в тераса може да работи ефективно!Вече очаквам някой умник да си монтира и външното тяло в стаята.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    При тонове писания по тази тема тук във форума,се чудя как има още хора които се залъгват че климатик затворен в тераса може да работи ефективно!Вече очаквам някой умник да си монтира и външното тяло в стаята.
    Ето дори нагледен пример.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #14

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Да VeleV.Klima.....Класика просто

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #15

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Това наистина е класическо изпълнение. Така климатика въобще няма да замръзва, дори може и конденз да няма на външното тяло. Ако е монтиран от някои чукчи на север, на тях не им тряба охлаждане, така в това положение в който и решим да бачка няма значение, със сигурност пак ще топли и в двата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 20:20
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 21:12
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе