Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Потреперване на климатик при силен вятър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #1

    Потреперване на климатик при силен вятър

    Писах в една друга тема, но ми се искаше повече хора да видят въпроса затова отварям нова.

    Исках да споделя наблюденията си върху един климатик по време на вятър. При много силен вятър се забелязва как климатика потреперва от вятъра исках да питам дали това е нормално и дали не носи някакви опасности.

    Външното тяло за което става въпрос е 28 кг и е със тампони за да не се чува шумно.

    Въпроса ми е дали това поклащане на вятъра може да доведе до някакъв проблем, примерно да се разхлабят винтовете с които е хванат или от движението и вибрацията да се прецакат нещо дюбелите с които е хваната стойката в стената. Не искам да си представям по-силна буря как би се отразила.

    Опитах се да направя видео клипче, но на клипчето не си личи как се поклаща.

    Идеята ми е да се информирам за рисковете, недай боже да падне и да направи някоя беля.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Капни на винтовете където влизат в гайките канконлит или дори още по-добре ги пръсни/мацни с боя.Боятя ще ги пази от разхлабване, а ако трябва да се свалят ключа е достатъчен да ги развие.Боята ще пази и от ръждясване.

    За дюбелите могат да се измъкнат, ако не са захванати правилно или не са сложени подходящи.Лечение няма освен наново слагане/монтаж.

    Лятото не е толкова опасно да се измъкнат, по-опасно е зимата- тогава има ветрове и виелици, а и отделно материалът се свива от студа.

    Общо взето няма опсаност да се измъкнат дюбелите, но хвърляй по едно око веднъж месечно дали има измъкване както и след много силна буря.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Аз доколкото виждам стойката е стабилно закрепена. Клатенето най-вероятно идва от прехвалените тампони. Или това си е нормално или са ги подбрали грешно като са ги слагали, затова и питам нормално ли е това да се случва? Според мен не е редно да се налага всеки ден да го гледам как е. Иначе благодаря за съвета с боята. В крайна сметка ако ще се клати на всеки по-силен повей на вятъра не знам докъде ще се докара....въпреки, че съм виждал крила на самолети как се клатят и си летят всеки ден по няколко часа напред назад и не се случва нищо и за тях ми стана странно при това клатене не се ли изморява метала....
    Този пост е редактиран от avenger; 27-06-15 в 12:09.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от tencho Виж публикацията
    Аз доколкото виждам стойката е стабилно закрепена. Клатенето най-вероятно идва от прехвалените тампони. Или това си е нормално или са ги подбрали грешно като са ги слагали, затова и питам нормално ли е това да се случва? Според мен не е редно да се налага всеки ден да го гледам как е. Иначе благодаря за съвета с боята. В крайна сметка ако ще се клати на всеки по силен повей на вятъра не знам докъде ще се докара....въпреки, че съм виждал крила на самолети как се клатят и си летят всеки ден по няколко часа напред назад и не се случва нищо и за тях ми стана странно при това клатене не се ли изморява метала....
    Точно на тампоните се дължи това клатене и това не е техен недостатък, а предимство! Когато климатика работи, той също се клати, но с друга честота и ти не го забелязваш. И именно тампоните не дават възможност на тези движения и вибрации да се предават към стойката, болтовете и дюбелите. Така че спокойно - не всичко, което се клати пада!

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Компресорът няма ли си тампони?

  7. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #6

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Бай тошо едно време имаше едно крилато изказване ) И на коча мъдите се клатят но не падат )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от gaba Виж публикацията
    Бай тошо едно време имаше едно крилато изказване ) И на коча мъдите се клатят но не падат )
    Е, аз баш тоя лаф имах в предвид де, ама вече ме ядоха, че не бил цензурен!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Ще се опитам да направя някакво клипче пак за да покажа за какво става въпрос. Мене ми беше главно и за това защото един съфорумник твърдеше, че ако стане някакъв инцидент собственика на климатика, а не монтажниците носят отговорност. Аз не го разбирам това. Примерно ако съм го слагал аз, разбирам, но това ме учуди.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #9

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Утре да ти падне терасата върху някой минувач, кой мислиш ще е виновен?

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    не мога се съглася с LUPUS..........нека монтажа е кадърен,пък ... ти тампоните.от всички мои клими,тампони има само...............

    Няма лошо да си колоритен,но форума се чете от доста хора,затова по-леко с изказванията.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-06-15 в 11:09.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    не мога се съглася с LUPUS..........нека монтажа е кадърен,пък ти тампоните.от всички мои клими,тампони има само...............
    Мисля че бъркаш темата! Не коментираме "За или против тампоните", а каква е ролята им в случая, след като вече ги има.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-06-15 в 11:10.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    понякога помагат доста .. дъртия ми 12так определено има нужда щото на 120 херца се опитва да поизлети ,а като се обледят тампоните на компресора още се влошават нещата .. откакто му набих тампоните не го чувам в стаята

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #13

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    също мога да потвърдя, че поставени допълнителни тампони на Фунджицу 9-ка коренно промени шума от външното тяло, но силни вибрации при моята машина не е имало.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #14

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Здравейте,за да не отварям друга тема реших да пиша тук.Та въпроса ми е -как мога да разбера че е събрано всичкото количество фреон от вътрешното тяло и тръбите във външното.Понеже ще местя вътрешното тяло,затова ми е нужно да знам има ли някакъв признак или показател ,че не е събрано цялото количество фреон.Това няма да го правя аз,но все пак е добре да съм наясно със ситуацията

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Потреперване на климатик при силен вятър

    Не заслужаваш да ти се отговори, защото пишеш оф-топик, но днес съм в добро настроение. Повечето машини имат нивомер (както резервоарите на колите) със стрелка на корпуса на акумулатора на компресора, който показва дали фреона е събран или не. Просто гледаш нивомера, нищо сложно няма, стига да го намериш, че понякога е завъртян малко недостъпно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Силен шум от климатик
    От Purple във форум Други марки климатици
    Отговори: 16
    Последно: 16-01-13, 01:27
  2. Шум от вътрешното тяло когато духа вятър
    От dwrbudr във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-12, 23:34
  3. Силен шум от климатик
    От Purple във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-11, 18:33
  4. Вятър зарежда батерията на телефон
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 18-06-07, 16:45
  5. Силен сигнал
    От Ofink във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-09-02, 18:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе