Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 87
Like Tree67Одобрявам

Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #61

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ТРВ работи като капилярна тръба с динамично променяща се дължина (електромеханичен дросел-вентил, с електронно управление). Простичко казано. Ако не е наред, няма да се наблюдава картината, която ни описваш. Освен това, има защити, които сработват при налягане около и над 3,8 MPa (61 градуса). Термисторни. На няколко места. Това, което съм написал по-горе е нужно, за да те успокои и накара да бъдеш по-критичен към това, което мериш и начина, по който го правиш. Другите колеги ти дадоха някои насоки.
    Успех в начинанието
    Извинявам се, вероятно съм сбъркал с градусите. Най-вероятно са били 57 а не 67. Утре ще ги замеря пак.
    Имам гаранционна карта, договор, касов ордер и квитанция към него. Но това не ми е много в помощ.
    Климатика си духа топло, всичко е наред. Даже човека ми сподели че можел да вакуумира без никаква допълнитлна техника, само климатика и той с голи ръце.
    Това възможно ли е наистина?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #62

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Shraika Виж публикацията
    Даже човека ми сподели че можел да вакуумира без никаква допълнитлна техника, само климатика и той с голи ръце.
    И къф е тоя - Човекът-Глътка? Братчет, ти на колко си годинки, че още вярваш в супер-герои?
    Mega, vadim и mirandi харесват това.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #63

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И къф е тоя - Човекът-Глътка? Братчет, ти на колко си годинки, че още вярваш в супер-герои?
    Те тоа требва да е СуперСмук
    Kasap и Mega харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #64

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Скоро не бях чувал за подобна щуротия. Дял да вакумира с голи ръце?!? Добре, че поне не иска да вакумира с "голи крака", че не се знае какво ще се случи...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #65

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    "Даже човека ми сподели че можел да вакуумира без никаква допълнителна техника, само климатика и той с голи ръце."

    Чак сега осъзнавам какво съм написал, вероятно го заслужава. Разсмях се до сълзи. Явно ми повлия късният час.
    Но това е самата истина каза ми го по телефона, аз допълних само с голи ръце. Ако някой има нужда от вакуумиране , мога да дам телефона му, за да сподели тайната си с повече хора.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #66

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Щом имаш документи за съкровището, изчакай до февруари и виж как ще се държи. Не се занимавай с тях.
    vadim одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #67

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    според мен се има предвид продухване с фреонец на трасето .. това може да обясни и заскрежената линия по средата
    mirandi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #68

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Вънка е 20С, задал съм му 27С. От 30мин върти като луд и гълта 1225 вата. Входящата тръба не може да отлепи повече от 52С. Външната пита е топла като околната температура, никъде няма по студено местенце. Ефективността му никаква я няма. Мисля че трв-то е отворено прекалено много и не вдига достатъчно налягане. От там ефективността е ниска, само го върти тоя фреон. За сравнение пуснах мидейката на 28С, след 10 минути консумацията и спадна на 450 вата, това е почти минимума и като консумация, ако достигне зададената температура спира. Тя дори не е с трв, а с капилярка.
    Днес погледнах размерите на стаите по проект. Оказа се че стаята със саньото е 13,4кв/м, а тази с мидейката 15кв/м.
    Извинявам се предварително, че ви досаждам отново.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #69

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Тази машина, ако мине едно качествено обслужване и проверка, ще работи по различен начин.
    Kasap, Mega и KI_YOOU харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #70

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Как ще вдигне 31 бара компресора и как ще консумира 1200W, ако ТРВ-то е отворено? Защо сравняваш кон с кокошка? Защо не оставиш машината на 22 градуса и не спреш да я чоплиш?

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #71

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Вместо да описваш неадекватната работа на машината си помисли за други техници, които да я обслужат извънгаранционно.
    bobbyap одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #72

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Как ще вдигне 31 бара компресора и как ще консумира 1200W, ако ТРВ-то е отворено? Защо сравняваш кон с кокошка? Защо не оставиш машината на 22 градуса и не спреш да я чоплиш?
    Сърбят ме ръцете все още. Не достатъчно затворено трв, или количеството фреон не е в норма? Явно работи машината ама голям зор вижда. Нали я видях за момент какво може, температурата стигна 57С и консумацията отиде на 700 вата. А външната температура беше къде по ниска 8С, но това се случва рядко.
    Съседа има познат техник каза че за 80лв ще я вакуумира и презареди с килограм фреон. Добре ли е като цена и какво още е хубаво да провери?

    Защо не спреш да четеш какво пиша, явно ти влияя зле . После ще си го изкараш на някой друг, а за това ще съм виновен аз. Гледам че си от Пловдив, ако имаш свободно време мога да те черпя бира. Времето е чудесно ще обикалям с велосипеда.

    С положителни емоции и добро настроение:
    Ангел

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #73

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Проблемът частично се корени в непознаването ти на начина на работа на ТРВ и връзките му (и между) температури на изпарение, кондензация, външна и вътрешна температура, задание, обороти на компресора и тн.
    blue1, Aleksandars, Mega и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #74

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Най добре е да се източи вакумира и налее с точното количество фреон. Сега като знаеш че това не направено винаги ще го мислиш. Тук във форума има човек който може да ти извърши тази услуга възможно най адекватно.
    Shraika одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #75

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Проблемът частично се корени в непознаването ти на начина на работа на ТРВ и връзките му (и между) температури на изпарение, кондензация, външна и вътрешна температура, задание, обороти на компресора и тн.
    Разбира се, так е. Опитвам се от началото на темата да измъкна подобна информация от някой. Ще ми от полза да науча нещо ново, поне ме насочете къде да прочета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sanyo SAP-A22U
    От jorosab във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 03-01-17, 19:00
  2. SANYO SAP-285SV
    От gost_666 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-10, 21:33
  3. Sanyo SAP-259VD
    От boborco във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 30-08-10, 22:31
  4. Sanyo SAP 259V
    От pagocTuH-Sanyo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-10, 01:03
  5. SANYO SAP-DS45T2(N)
    От vacano във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 21-04-10, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе