Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87
Like Tree67Одобрявам

Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #1

    Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Преди месец ми беше монтиран този модел климатик: http://panasonic.jp/p-db/contents/ma...8052110440.pdf. Монтажа не беше извършен коректно. В последствие разбрах, че вакуумирането е задължително. Монтажниците бързаха много за това се включих в монтажа и аз. Първо не носеха втулки за да не смачкат външната изолация. За това импровизирах с подръчни материали, пвц тръба за правата вода свърши работа. Нямаха четири еднакви дюбела, дори нямаха четири еднакви шайби за монтажа на климатика към стойките. Външното тяло заедно с медните тръби стояха на открито, след време заваля, но това не смути работниците и те продължиха да подготвят на открито пакета с тръбите и кабела който трябва да се прекара през стената. След като им споменах, че трябва да се вакуумира климатика, те ми отговориха, че носят розова бутилка с вакуум. След едно мое влизане в къща за 2-3мин, излизам и виждам как един от тях взима розовата бутилка от земята и я прибира в автомобила им. Последва въпрос от моя страна дали са вакуумирали, те отговориха че е направено. След време разбрах че климатика задължително трябва да се вакуумира с вакуум помпа, предвид външните условия при които е монтиран. Успях да разговарям със собственика на фирмата, който ме убеждаваше че вакуумиране не било нужно, той гарантирал че климатика ще е наред. Дори започна да ми вика по телефона, че тези които са ми казали за нуждата от вакуумиране не са никакви специалисти, той бил един от най разбиращите в България.
    Въпросите са ми следните:
    Климатика с трв клапан ли е или с капилярка?
    Ако е с трв клапан, възможно ли е при замяната му с капилярка да се получава долу описаните неща от мен?
    Може ли тези неща да се получават за това че не е вакуумиран климатика?
    Какво ще ме посъветвате да направя в този случай?
    При външна температура около 6-8 градуса, и климатика стои в покой защото е достигнал зададената температура вътре, например 20 градуса, аз му задавам 28 градуса, той започва да работи на максимални обороти но след около 1 минути изключва. Рестартира се 1 или 2 пъти преди да заработи нормално. Задам ли по-ниска температура не го прави, но и не работи на максимални обороти. Вероятно вдига високо налягане и изключва.
    Сложил съм ватмер на контакта и следя моментната му консумация. Максимално консумира 1225 вата, минимална 100 вата, но това се случва рядко, когато времето навън е топло и е достигнал зададените градуси вътре.
    Мисля че е с намалени параметри по спецификация при ниска консумация. При достигнати 25 градуса на 1м от пода, консумира средно 500 вата за да ги поддържа. Външна температура 6-8 градуса.
    Стая 14кв/м първи етаж изложение юг-запад, климатика е на западната страна, тръбен път около 1,5м. Външна изолация 7см стиропор с мазилка, под 4см фибран + замазка, ламиниран паркет с 5мм изолационна подложка, дограма пвц 5 камерна, стени Българска тухла четворка + мазилка.
    Сравнявам го с инверторна мидея 9-ка, която отоплява помещение 15,5кв/м, което се намира на втория етаж. Има подобна консумация като на Sanyo-то при същите условия, но е по-топло отколкото в долното помещение. Когато Sanyo-то е близко до максималната си консумация не може да се сравнява с мидеята, струята въздух е много по гореща и силна.

    Ако нещо съм пропуснал като информация питайте.
    Поздрави Ангел

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    и ТИ СИ ПОЗВОЛИЛ ТОВА.......

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Явно съм си виновен аз, разчитах на коректност от страна на фирмата. Жената на телефона беше много учтива, във фейсбук имаха харесвания от доста хора. Това ме заблуди. Какво мога да направя от сега нататък, вакуумиране на климатика ми беше отказано категорично въпреки, че го пише в самия сайт като една от точките при монтажа:

    СТАНДАРТНИЯТ МОНТАЖ НА КЛИМАТИК ВКЛЮЧВА СЛЕДНИТЕ КОНСУМАТИВИ:



    • Монтаж на климатик с трасе до 3 м.л.
    • Технологичен отвор 1 бр.
    • Медни тръби ø 6
    • Медни тръби ø10
    • Медни тръби ø12
    • Изолация за медна тръба.
    • Стойки за външно тяло.
    • Обикновен мостов кабел.
    • Без кабелен канал.
    • Конденз с гофриран маркуч без пвц тръби.
    • Монтаж на вътрешно тяло.
    • Монтаж на външно тяло.
    • Вакумиране на системата.
    • Пуск на машината.
    • Монтажът над 3 м.л се заплаща допълнително.


  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    А името на фирмата, колега?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Розова бутилка с вакум ха ха тия са и майтапчий.
    bobovo и Mega харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #6

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Ще кажа коя е фирмата, само да съм сигурен че не съм в грешка. Дайте някаква насока, климатика нормално ли се държи, с трв ли е?
    Явно има черна дупка в бутилката. Като има казах за вакуумиране и единя викна на другия "колега дай розовата бутилка с вакуума" . Звучаха като доста добре заучени реплики, явно ги използват често, нямаше и миг замисляне.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Shraika Виж публикацията
    Като има казах за вакуумиране и единя викна на другия "колега дай розовата бутилка с вакуума" .
    Още нещо много важно - вакуума от розовата бутилка по везна ли ти го наляха?
    bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Другия път с розова цистерна с вакуум.
    bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Shraika Виж публикацията
    Като има казах за вакуумиране и единя викна на другия "колега дай розовата бутилка с вакуума" . Звучаха като доста добре заучени реплики, явно ги използват често, нямаше и миг замисляне.
    Ха-ха, "дай розовата бутилка с вакуума..."
    Добре, че не са те пратили да им донесеш кофата с компресията.

    Влагата в тръбите е предпоставка за проблеми на по-късен етап. Може да замръзне в някоя тръбичка и да я запуши. Също така влагата реагира с фреона и се образуват киселини, които причиняват корозия и помедняване на компресора и той може да блокира.
    puxli одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Като се замисля, изобщо не е смешно. Достатъчна гавра е монтажа без вакуум, за да се подиграваш и допълнително с клиента.
    "Не по людски" дето се вика...
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Aз кaквo cъм винoвeн, чe мoнтaжницитe ca ce oкaзaли нeкaдъpници и нapoчнo нe ca вaкyyмиpaли. Hямaшe дa ce oзopят и нищo нямaшe дa им коcтвa ако бяха зaкачили eднa пoмпa зa 3-4-5 минyти.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ... Нямаше да се озорят и нищо нямаше да им коства да закачат една помпа за 3-4-5 минути.
    Доста екипи изобщо нямат помпи, или носят неработещи помпи, или розова бутилка за камуфлаж.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Доста екипи изобщо нямат помпи, или носят неработещи помпи, или розова бутилка за камуфлаж.
    То си има поговорка На чужд гръб 100тояги са малко. Но и все пак как очакваш да работи 14 годишна машина ?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #14

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Вальо...На теб пък кой ти каза, че таз машина е 14-годишна?! Или отново, за "спорта"?! Shraika, модела е с ТРВ, компресор Sanyo и е хубава машина като цяло. Друг е въпроса, че е "осрана" от тези които са тия монтирали, а може и от тези които са го подготвили за монтаж.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #15

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    От какво може да е ниската производителност при средни и ниски мощности, защо се рестартира при максимално натоварване от спряло състояние? Сменен трв с капилярка? Влага в системата, или нещо друго?
    Забравих да кажа че при по-голямо натоварване когато е по-влажно и студено, първо заскрежава по средата, след това стига до долу, но 10-15см от горната част на питата си остават не заскрежени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sanyo SAP-A22U
    От jorosab във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 03-01-17, 19:00
  2. SANYO SAP-285SV
    От gost_666 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-10, 21:33
  3. Sanyo SAP-259VD
    От boborco във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 30-08-10, 22:31
  4. Sanyo SAP 259V
    От pagocTuH-Sanyo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-10, 01:03
  5. SANYO SAP-DS45T2(N)
    От vacano във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 21-04-10, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе