Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree10Одобрявам
  • 5 Post By Mega
  • 1 Post By Alexi
  • 1 Post By AC_From_Hell
  • 3 Post By Mega

Монтаж на външно тяло върху външна изолация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1

    Smile Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Въпросът е как най-правилно е да се извърши монтажа на външното тяло върху външна изолация от стиропор (дебелина 10 см)?
    Притеснявам се от слягане на стойките в долния край в стиропора.
    Колкото и да ме убеждават, че това няма да се случи - слягането вече е факт при мой приятел след облягане върху климатика при монтажа.

    Според мен монтажа трябва да стане чрез набивен анкер и шпилка, а да се навие още една гайка с шайба между стойката и стената. Да не позволи тялото да влиза в изолацията.
    Или пак на шпилки, но да се набие дистанционна втулка над шпилката в изолацията - този вариант въобще не ми допада - повече метал през изолацията.

    Моля за съвети

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Зависи от майстора на изолацията ти.Моята, която си правих ще издържи и 100кг. тяло без проблем.Сложи ки химически анкер, ако те съмнява, че шпакловъчния ти слой и мазилката няма да издържат натиска.Набивен анкер ползвай, ако анкерираш в бетон или тухли единички от старите.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Най-лесният вариянт е да се подложи в долния край на стойките правоъгълен изрязък от 2 мм поцинкована ламарина (или неръждавейка, или грундирана и боядисана в подходящ цвят) с площ, отговаряща на натиска. Така той ще се разпредели на по-голяма площ и няма да се получи деформация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #4

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Стената е бетон, изолацията е с най-голямата възможна плътност, мазилката е дебела. Но все пак цялото усилие се съсредоточава на малка площ, като включим и стареенето - по-добре марки от рано.


    Идеята на dodo_pv ми допадна, ще помисля как да я направя.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Ако нямаш ламарина, може и с винт. Но ще трябва да се подложи гайка с шайба, между стойката и изолацията, в долната и част. Винтът се навива дотогава, докато опре в бетона, под изолацията.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Аз съм монтирал Нокрия 18-ка върху 10-ка EPS .Дюбел 12x220 с лек наклон и няма никакъв натиск върху изолацията.Преди да я сложа увиснах на стойките за 10-тина сек. и не видях абсолютно никакъв натиск върху изолацията.Сега ако някой реши да седне на тялото или сложи нещо тежко може и да се получи пропадане.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-11-15 в 21:48.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    И ние десетки пъти сме монтирали тела по 110-120кг върху изолация и не съм имал такива проблеми.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Ето на какво изпълнение на изолация се натъкнах Цялата мазилка на 3 етажна кооперация като я чукнех играеше като пътека.Как се държеше за стената не знам.Явно са шпакловали директно върху мрежата ,а не са положили първо лепилото ,и после да притиснат мрежата в него.Впрочем забелязвам ,че почти всички така действат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Масово е така, добре че има климатици да държат мазилката по фасадите.
    bobovo, VeleV.Klima, Kasap и 2 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    това се прави за да диша сградата
    Mega одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #11

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Ето на какво изпълнение на изолация се натъкнах Цялата мазилка на 3 етажна кооперация като я чукнех играеше като пътека.Как се държеше за стената не знам.Явно са шпакловали директно върху мрежата ,а не са положили първо лепилото ,и после да притиснат мрежата в него.Впрочем забелязвам ,че почти всички така действат.
    Поправи ме ако бъркам, но това е гладък фибран - подов, затова така е станало :D
    На моя алпинист, като го накарах първо шпакловка и веднага мрежа и отгоре отново да шпаклова ме гледаше изтрещяно. После вика че по принцип така се правело, ама за по-бързо...


    Да не кажа, че от 6 фирми на които звънях - само 2 ми предложиха адекватно решение - освен ние ги монтираме директно на мазилката. Ако изолацията е XPS - ок, твърд е няма да слегне. Но на стиропор е въпрос на шанс това да се случи при някакъв натиск отгоре.

    Стойките под изолацията въобще не го считах за вариант - по причина, че се обезсмисля цялата изолация с тия дебели термомостове. Особено при 2 климатика на стената.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #12

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Натиск отгоре може да има, само в случай, че климатикът се монтира по кретенски начин без достъп до вентилите и капачката за кабелите, а и до предните болтове. В такива случаи монтажникът буквално ляга върху тялото и това причинява смачкването на изолацията. И всичко това може да се предотврати с качествен монтажен екип и елементарен инструмент (например висока стълба при по-ниските етажи, която апропо 85% от монтажниците нямат). Няма абсолютно никаква нужда от никакви допълнителни мероприятия (освен намотаване на малко изолация по края на стълбата например, защото тя наистина може да унищожи мазилката).
    Mega одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху външна изолация

    Опита покава, че когато мазилката е качествена няма проблем с цепене и пропадане. Подлагане на дистанционери води понякога (често) до резонанс от машините през стойката и дистнационера към стената. Най-елегантно е предложението на Dodo, но ние използваме гумени подложки в основата на стойките, ако мазилката е зле.
    Kasap, mirandi и DarkSide харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на нагревател на външно тяло - как ?
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-16, 00:20
  2. Монтаж на външно тяло в затворено помещение
    От petvp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 24-04-12, 19:09
  3. Монтаж на външно тяло в мазе ?
    От zzz във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-11, 21:33
  4. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 14:24
  5. Вертикален монтаж на външно тяло?
    От alex12 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 14-04-08, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе