Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 123
Like Tree268Одобрявам

Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Аз мисля че това клепане на фирми във форум където пишещия е анонимен не е нормално. Тоест да кажем конкурент на определена фирма се регва с някъв ник и почва да пише за да омаскари фирмата. Е кажете това нормално ли е?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #17

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Аз пък съм съвсем далеч от темата, но 170лв за монтаж ми изглеждат предостатъчно за да си разместят (и върнат в първоначално положение) мебелите монтажниците, а не плащащите.
    Аман от майстори в България, на които трябва да се молиш да си свършат работата, за която им е платено.
    Колко струва определя фирмата, дали искаш да платиш определяш ти!

    ХИЛЯДИ ПЪТИ съм писал, че момтажниците НЕ СА ХАМАЛИ, още по-малко пък са длъжни да разглобяват талашитени шкафове, монтирани с плюнка, които най-вероятно ще се разпаднат в ръцете им. Преместване на мебели и всякакви други желания на клиента вероятно някои хора изпълняват, а други не. Във всички случаи обаче, изпълняването на желания струва пари.

    Аман от клиенти, които очакват да им избършеш задника, щото видиш ли 170 лева за монтаж били предостатъчно...

    Ти даваш ли си ясна сметка какво остава от тези 170лв? Те всъщност за фирмите са няма 142 лева, защото някои хора плащаме данъци. Хайде сега от тези 142 лева извади материали, горива, закупуване и амортизация на автомобили, инструмент и работно облекло, след това заплати, осигуровки, данък печалба, корпоративен данък и куп други разходи и чак тогава говори кое е предостатъчно.
    espace, VeleV.Klima, Aleksandars и 5 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #18

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    адския,сигурно си прав но човека няма претенции към цената,а към изпълнението.а дали 170 са малко или много определя този който монтира,а клиента решава дали да ги плати.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #19

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    адския,сигурно си прав но човека няма претенции към цената,а към изпълнението.а дали 170 са малко или много определя този който монтира,а клиента решава дали да ги плати.
    Аз съм цитирал определен пост и мнението ми няма нищо общо с разказа на човека, които е създал темата.

    Апропо първото нещо, което съм написал в същият пост е, че фирмата определя цената, а клиентът решава дали да плати...
    DUNDURMA, Mega и mirandi харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    26
    #20

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Ако някой тук мисли, че съм конкурент на Зора или ДЕ-ДЕ, лъжете се. Регистрирах се, за да питам какво да изисквам от монтажниците при вече извършения първоначален монтаж. Справка - съседната тема. Че имам въображение, имам, но чак пък да мисля сценарии, мерси, но си имам достатъчно занимания. Мога да кача и снимки - отлепилата стойка със забитите на верев анкери още си седи така.И между другото съм жена ☺
    Този пост е редактиран от ivka03; 02-02-16 в 23:18.
    spas.slavchev одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #21

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Малко

    Ако това:

    Цитат Първоначално публикувано от ivka03 Виж публикацията
    И между другото съм жена ☺
    Го написахте заради това:

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ...човека...
    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    ...човека, които е създал темата...
    То умозаключението, което се развяваше из интернет навремето:

    Мъжете са хора
    +
    Жените не са мъже
    =
    Жените не са хора

    Вече е напълно оправдано

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #22

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Разбрахме, че сте жена госпожо. Няма нужда да го изтъквате.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #23

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Симпатизирам на дамата, че не са й се свидели $$ и не е от тези (като мен) дето гледат винаги да минат тънко.
    Иначе, поне от това, което прочетох, май не им е казала ДОСЛОВНО "ИСКАМ НОВИ ТРЪБИ", а такива неща не се оставят на досещане, защото една работа може да стане по няколко начина; майсторът мисли едно, клиентът друго. От там нататък става една голяма каша с недоволни хора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    26
    #24

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Малко

    Ако това:



    Го написахте заради това:





    То умозаключението, което се развяваше из интернет навремето:

    Мъжете са хора
    +
    Жените не са мъже
    =
    Жените не са хора

    Вече е напълно оправдано
    Това ще се направя, че не съм го прочела

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Разбрахме, че сте жена госпожо. Няма нужда да го изтъквате.
    Вие само за това ли се включихте в темата?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Симпатизирам на дамата, че не са й се свидели $$ и не е от тези (като мен) дето гледат винаги да минат тънко.
    Иначе, поне от това, което прочетох, май не им е казала ДОСЛОВНО "ИСКАМ НОВИ ТРЪБИ", а такива неща не се оставят на досещане, защото една работа може да стане по няколко начина; майсторът мисли едно, клиентът друго. От там нататък става една голяма каша с недоволни хора.
    То няма лошо да минеш тънко, ама обикновено е за сметка на качеството. Аз следвам принципа, че евтиното винаги излиза скъпо и предпочитам да платя повече, но да получа качествена стока или услуга. От поне 9-10 години цената на монтажа е тази, далеч съм от мисълта, че 150 лв за стандартен монтаж са много или достатъчно. Предпочитам да дам някой лев отгоре, но да получа качество.
    Да, не съм казала дословно какво искам. Но когато наемате някой да свърши нещо, за което не сте квалифициран, очаквате да получите качествена услуга съгласно изискванията на производителя. Винаги има и втори вариант, но аз считам, че алтернативните варианти би следвало да се обсъждат с клиента, а не да се действа ПО ПРЕЦЕНКА на техника, но ЗА СМЕТКА на клиента.
    Вие ако си закарате колата на ремонт и платите пакет от части и услуги и после установите, че някои от частите не са подменени, щото така решил майстора, но за сметка на това Вие сте виновен, че не сте му казали да ги смени, няма ли да се ядосате и то много да се ядосате?
    Този пост е редактиран от ivka03; 03-02-16 в 08:34.
    blue1, sad sack, AC_From_Hell и 2 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    34
    #25

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Колко струва определя фирмата, дали искаш да платиш определяш ти!

    ХИЛЯДИ ПЪТИ съм писал, че момтажниците НЕ СА ХАМАЛИ, още по-малко пък са длъжни да разглобяват талашитени шкафове, монтирани с плюнка, които най-вероятно ще се разпаднат в ръцете им. Преместване на мебели и всякакви други желания на клиента вероятно някои хора изпълняват, а други не. Във всички случаи обаче, изпълняването на желания струва пари.
    Аман от клиенти, които очакват да им избършеш задника, щото видиш ли 170 лева за монтаж били предостатъчно...
    Ако след един месец някой боклук от старите тръби запуши чисто новия климатик на клиентката за 2000 лева, кой ще го плаща? Ти ли?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ти даваш ли си ясна сметка какво остава от тези 170лв? Те всъщност за фирмите са няма 142 лева, защото някои хора плащаме данъци. Хайде сега от тези 142 лева извади материали, горива, закупуване и амортизация на автомобили, инструмент и работно облекло, след това заплати, осигуровки, данък печалба, корпоративен данък и куп други разходи и чак тогава говори кое е предостатъчно.
    Мене като клиент въобще не ме интересува колко били разходите на някаква фирма... да се оправят както могат, пазарна икономика.
    Вече всичко се продава, за около 300 може да се купят инструменти, тръби и висококачествени материали за монтаж. За какво да давам близо 200 лева на някакъви льольовци, който да ми осерат с некадърен монтаж с евтини материали чисто новия климатик за 2000 лева?
    После инструментите остават за мен като бонус и следващия монтаж ми е без пари.
    Аз съм виждал и монтажници, на които всичко им е било подготвено, секции преместени, за тях остава само да завият 4 гайки и да свържат два кабела, но даже и това не могат да направят както трябва, защото са некадърници.
    Фирма за монтажи бих извикал само ако външното трябва да се слага някъде на високо по фасадите на сградите. В друг случай не искам да си имам работа с такива.
    Този пост е редактиран от troubleprovider; 03-02-16 в 09:58.
    blue1, SPSt, preparatos и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    26
    #26

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Цитат Първоначално публикувано от troubleprovider Виж публикацията

    Фирма за монтажи бих извикал само ако външното трябва да се слага някъде на високо. В друг случай не искам да си имам работа с такива.
    Е, аз също бих постъпила по този начин, но за съжаление нямам такива познания. Мен тате на друго ме е учил /беше дърводелец и ме научи всички дървении вкъщи да си ги правим с мъжа ми/ . Но от климатици не разбирам, за съжаление, иначе не бихме се поколебали да си свършим и това сами.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Е*ано дупе цяр няма ,за това се чете предварително при тебе са най добрите техници ама като не ги знаеш кои са ..
    DUNDURMA одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #28

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    то за тва сме на това дередже,щот всеки си мисли че всичко може.аз не съм монтажник,ма май нужната техника и инструменти струват доста над 300 лева.
    bobovo, VeleV.Klima и podredko харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    26
    #29

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Е*ано дупе цяр няма ,за това се чете предварително при тебе са най добрите техници ама като не ги знаеш кои са ..
    Е, то като стане белята, пътища много.
    Аз затова я пуснах темата, поне който се интересува, да намери някакво инфо от първо лице за въпросната фирма, защото аз не намерих.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    то за тва сме на това дередже,щот всеки си мисли че всичко може.аз не съм монтажник,ма май нужната техника и инструменти струват доста над 300 лева.
    То всеки с мнението си - за два дни прочетох какво ли не по моя случай - от това, че съм виновна, че не знам какво да искам, до това, че съм виновна, че знам какво искам.
    Тъй че угодия няма - ако се довериш на "професионалисти" и после им дириш сметка за недобре свършена работа - изкарват те, че си всезнайко и се вреш там, където не ти е работа.
    Ако си го направиш сам пък, голям майстор си бил
    Истината е някъде по средата - ако всеки си знаеше задълженията и се държеше като професионалист в собствената си област, държавата ни нямаше да е тоя хал. Ама опитът учи на друго - трябва да знаеш всичко в детайли как се прави и да си кажи-речи "професор по всичко", за да не си прецакан накрая. Ние се присмиваме на западноевропейците, че за една крушка майстори викат, ама в добре развитите икономики така се прави. Пък българинът от всичко разбира, защото зорът на това го е научил, иначе е все пре*бан.
    kalcheff1 и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #30

    Отговор: Бъдете внимателни при монтаж на климатик от фирма ДЕ-ДЕ ЕООД

    Цитат Първоначално публикувано от troubleprovider Виж публикацията
    Ако след един месец някой боклук от старите тръби запуши чисто новия климатик на клиентката за 2000 лева, кой ще го плаща? Ти ли?

    Мене като клиент въобще не ме интересува колко били разходите на някаква фирма... да се оправят както могат, пазарна икономика.
    Вече всичко се продава, за около 300 може да се купят инструменти, тръби и висококачествени материали за монтаж. За какво да давам близо 200 лева на някакъви льольовци, който да ми осерат с некадърен монтаж с евтини материали чисто новия климатик за 2000 лева?
    После инструментите остават за мен като бонус и следващия монтаж ми е без пари.
    Аз съм виждал и монтажници, на които всичко им е било подготвено, секции преместени, за тях остава само да завият 4 гайки и да свържат два кабела, но даже и това не могат да направят както трябва, защото са некадърници.
    Фирма за монтажи бих извикал само ако външното трябва да се слага някъде на високо по фасадите на сградите. В друг случай не искам да си имам работа с такива.
    На първо място бих искал да спомена за втори път, че постът ми беше насочен към нещо съвсем друго и няма нищо общо с тръби и въпросната клиентка. Четете преди да започнете да заливате форума с безсмислената си помия.

    На второ място бих искал да кажа, че когато монтирам климатик аз нося отговорности, гаранция и тн. И да, ако нещо "се запуши" и това налага смяна - ще сменя климатика. Може да ти се струва странно, но така работим фирмите, които не се помещаваме в на дядо си гаража и пасат комби 89-та. Обаче, за да работиш по този начин си иска своето - иска кадърни хора на дебели заплати, иска фонд сервиз, иска още маса неща, които струват пари.

    На трето място - аз не се влияя от пазарната икономика толкова, колкото от собствените си разбирания за ценообразуване. Затова потретвам, че цената определям АЗ, а ТИ определяш дали да я платиш.

    На четвърто място, да ти обясня малко за монтажниците. За 300 лева ще си купиш един дедов... Най-много някакви скапани валцовки, които да станат за 2 монтажа и една вакуумпомпа и твоите "висококачествени материали". Само дето не си наясно, че най-висококачествените материали не се продават по магазините, защото ги няма тия клиенти, които ще ги платят, ама ти си баровец, ще си ги внесеш... Не си даваш сметка, че като ги говориш тези глупости си смешен. Ти наясно ли си, че всяка медна тръба, която постъпи в моя склад се изпитва за 24 часа със сух азот при налягане над максималното работно? Това струва пари, човешки ресурс и тн и тн. Ама какво да се обяснявам за такива като теб, точно льольовци, които си мислят, че всичко, което хвърчи се яде...

    Викай когото искаш да ти монтира климатика, аз обаче пари бих дал да ти гледам сеира. Само като гледам какви си ги наговорил и си го представям...
    Alexi, avenger, bobovo и 7 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?
    От naydenov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 156
    Последно: 05-11-13, 22:31
  2. фирма за покупка и монтаж на климатик в Хасково
    От MoreT във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-12, 20:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-01-11, 07:51
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Отговори: 9
    Последно: 17-03-08, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе