Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By frick
  • 2 Post By ATM

Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #1

    Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Здравейте,
    знам, че тази тема е разисквана много пъти, не съм сигурен обаче дали е обсъждан въпрос като моя.
    В момента правим външна изолация на цялата дясна страна на входа, 10 сантиметра EPS.В една от стаите, която има 2 външни стени и в момента се ползва за склад също се топлоизолира. Стаята ще бъда спалня, но след 2 години най-малко, в момента не я отоплявам. Няма как да знам след 2 години какъв климатик ще избера, за да сложа предварително стойки и да пробия отвор за тръбен път или дори да сложа тръбния път. Няма и как да пропусна да направя изолация на външните стени на тази стая. Майсторите ми казаха, че мрежата, с която шпакловат била много здрава и трябва да се пробива от вън навътре, иначе ще има големи разрушения по фасадата.

    Въпросът ми е как да процедирам, стаята още не е изолирана, има ли вариант за поставяне на климатик след като има изолация от 10 сантиметра? Знам, че ще се натовари конзолно при такова захващане, но стаята е 9 квадрата и най-вероятно машината ще е 22-ка или 9-ка зависи какво ще взема.
    Какви са вашите предложения?
    Този пост е редактиран от avenger; 26-05-16 в 08:38.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #2

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Сложи си плътен фибран , там където ще ляга стойката на климатика. Може да пробиеш и дупка и да заложиш тръба ф75 , която да напълниш с пяна .

  4. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #3

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Вместо пяна сложи по едно парче фибран изрезан плътно по вътрешния размер на тръбата. Върху парчетата лека шпахловка. Тръбата може да е и фи 50 щом климатика ще е 9. Тръбата с наклон навън и 35-40см. от тавана.
    Miro1972 одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #4

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Я най-добре си гледай живота и си носи новите дрехи за момента !! Не се занимавай с глупости най-добре,че може да получиш я някой инсулт,я инфаркт,я нЕкой диабет с тия притиснения дето си се затерзал......То мрежата,то мазилката то стУдУпора....Както е тръгнало след две год...с тия кратуни дето са на власт само до климатик ще ти е..

    - - - - - - - - - -

    А това,което са ти казали с убедително вдигнати вежди "майсторите" за мрежата и мазилката е 100% долнопробна лъжа !! Стерупора ти е мах.8-10кг/куб.м. мрежата 65-75гр/м. и мазилката е 1-2 ръце долнопробно лепило С-1(кал) и после драпана "НО" от торбЪ(бърка се на момента с водица)

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    ATM, пробивате отвор като се съобразявате къде ще стои вътрешното тяло. Поставят се стойки от неръждаема стомана с дебелина 2 mm и рамо с дължина поне 55 см. Разстоянието което може да се заложи примерно - 50 см.. Ако в последствие то не е точно спрямо модела на машината, се поставят шини. Ако желаете да не се виждат тръби, викате читава фирма и Ви пуска тръбен път, като се залагат необходимите материали. Даже и да вземете модел при който не са необходими част от материалите, не е нещо което пречи.

  7. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #6

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Благодаря за бързите отговори! Това с предварителното поставяне на стойките и пробиване на отвор за евентуалния тръбен път ми е горе долу ясно. Да разбирам ли, че няма вариант за поставяне на външното тяло върху изолацията. Знам, че не е добре да е така но искам да разбера мнението ви и за този вариант. Мога да реша да топля стаята с конвектор на Адакс примерно, или да сложа тялото на покрива на блока понеже съм последен етаж ( удобно е само дето тръбния път ще е към 5 метра и ще виси като черво). Варианти много, като наистина най-добрият е тялото да е на стената близко до вътрешното...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Има няколко начина за поставяне на стойките върху изолацията. Кой от тях ще се избере, ще зависи от машината.

  10. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #8

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Това намерих аз по темата, дано да се сметне като спам:

    Закрепване на предмети върху стени с топлоизолация

  11. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #9

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Е да ще викам но след 2 години не сега, сега просто слагат изолацията и се зачудих как ще слагам тия стойки, много конзолно натоварване идва, и затова писах. Разбира се, че ще извикам фирма няма да съм първия с такова закрепване има химически анкери държат 10 тона.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Изобщо не сте наясно с натоварванията, които се получават на стойките и които се предават на изолацията. Линкът по-горе и химическият анкер нямат общо с евентуалните проблеми, които биха мотли да възникнат. Или прочетете още веднъж пост #5 и спазете изискванията, или попитайте тук пак след 2 години, за да не забравите. В най-общия случай, при мека / неправилно положена изолация се пробива по един отвор в долната част на конзолите, нарязва се резба и се завива шпилка с контрагайка.

  13. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #11

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Аз съм машинен инженер, искаш да сметна шпилката на срязване при такова натоварване ли? Работя с CosmosWorks и SolidWorks мога да ти дам резултати за шпилка М10 и М12, аз имах друго питане... Но както и да е. Чисто технологично ако погледнем мога да заваря на стойките 4 тръби с дължина 100мм които да преминат през изолацията и вече през тях да сложа шпилка, дюбел или каквото и да е. При слагане първо на стойките а след това изолацията се прекъсва термомоста и се губи ефекта на изолацията. Като цяло има 1000 начина да сложиш нещо което тежи 30-35кг на 2 стойки който се натоварват конзолно... Има неща захванати по много по невъзможен начин но са сигурно и вършат работа. Мисля, че съм доста наясно с натоварванията учих 4 години съпромат, темата отиде към заяждане ако няма какво повече да се напише я затворете, след 2 години ще пиша пак или ще покажа направо резултата!
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Много сложно сте го намислили, но и така става. Шпилките, за които споменах, ще бъдат натоварени само на натиск и е напълно достатъчно да бъдат дори M8. За 35- килограмово тяло и добре положена изолация, може да минете дори и без тях. Или само с една, откъм страната на компресора. Това е най-простия, ефективен и прегледен начин.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 26-05-16 в 16:34.

  16. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #13

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Да, и този начин става! Както казах варианти много, просто потърсих мнение от хора които са се сблъсквали и с 2та варианта. Няма фирма която да не е монтирала след изолация и преди/повреме такава. На покрива най ми харесва , конденза ще си върви в отводняването на покрива, няма да ми бучи на главата като прави дефрост или като надува торбината, отделно има нещо като парапет около 1.5м (няма да е директно сложен на хидроизолацията на покрива) но трябва да правя маслен трап и да ми вървят като черва тръбита, освен ако не пробия тавана което е доста малоумно... предлагано ми е от майстор!

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #14

    Отговор: Монтаж на външно тяло върху топлоизолация

    Оп, за размразяването не бъди много сигурен.

    пп. Ако искаш естетически издържан монтаж, ще си сложиш пвц канал, ако си мераклия можеш да го боядисаш в цвета на мазилката. По този начин, монтажа на покрива би било едно разумно решение на сегашния ти проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на нагревател на външно тяло - как ?
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-16, 00:20
  2. Монтаж на външно тяло върху външна изолация
    От DarkSide във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 30-11-15, 23:24
  3. Монтаж на външно тяло в мазе ?
    От zzz във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-11, 21:33
  4. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 14:24
  5. Вертикален монтаж на външно тяло?
    От alex12 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 14-04-08, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе