Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1

    Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Понеже не ми разбрахте въпроса пускам пак.

    Въпросът е:
    Не ми вакуумираха климатика (20ZMX-S). Искам климатика ми да е вакуумиран. Може ли да стане? Трябва ли да се допълва после? Или е по-добре да остане така?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Добре е да се знае коя фирма слага климатик за 2к без да го вакуумира ?
    Този пост е редактиран от avenger; 28-11-16 в 20:29.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    добре е да се знае коя фирма слага климатик за 2к без да го вакумира ?
    Дреме им, все ще си изкара гаранцията. Това е масово практиката.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Както и помедяването на компресорите. Пък после, калпави били...

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #5

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Все пак, някой няма ли да отговори на човека по същество. И на останалите ни е интересно, има ли полза от такова "закъсняло" вакумиране!?

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Ако си отговорите на въпроса: Защо се прави вакуумиране, ще си отговорите и на въпроса: Има ли смисъл от "закъсняло" вакуумиране.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Закъснялото вакуумиране не сменя маслото на компресора. Така че смисъл няма.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Има решение, но е скъпо и отнема време. Доста по-скъпо от мислене преди избор на фирма за монтаж.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #9

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Finito!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #10

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Процедурата може и да струва колкото струва зареждане на спукан климатик който е работил на студено без фреон ,не го плашете толкова.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #11

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Климатика е работил половин час за проба като го монтираха лятото.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #12

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Закъснялото вакуумиране не сменя маслото на компресора. Така че смисъл няма.
    И аз така си мисля, но нека все пак му кажат специалистите на човека, а не всеки да се прави на остроумен. Човека ако знаеше и ако можеше да си отговри на въпроса, нямаше да пита n-ти път във форума!!!

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #13

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    DDM87, подобна манипулация е напълно безсмислена във Вашата ситуация. Отговориха Ви, защо е така, не мисля да повтарям. Затова са виновни тези които са Ви монтирали машината.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #14

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Добре е да се знае коя фирма слага климатик за 2к без да го вакуумира ?
    Няма да кажа, защото не съм на 100% сигурен че не е. Само на 95. Разсеях се за момент и момчето го беше навързал вече. Става въпрос за 10сетина минути. Като се сетих, питах го, вакуумира ли го. Той вика да. Поглеждам не беше пипал удължителя с тока. Аз му викам много си бърз дори не те видях. Той почна да ми обясява как се вакуумирали с различна продължителност. Трябваше да го питам защо не го вакуумира. Иначе беше слънчево и жега, средата на август. Аз съм си виновен.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #15

    Отговор: Може ли да се вакуумира климатик , без загуба на фреон, след като вече е монтиран в миналото? 2

    Ползвай си го със здраве. Като се скапе някой слънчев ден, ще си вземеш нов. От читава фирма....
    Мисля, че темата се изчерпа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 22-11-16, 22:50
  2. Отговори: 15
    Последно: 11-08-14, 22:13
  3. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 19:33
  4. FTYN25GX - проблем със загуба на фреон
    От BornToDrink във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 11-02-12, 20:00
  5. Признаци за загуба на фреон
    От pier_67 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 02-05-08, 15:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе