Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Моя бъдещ 3D паркет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #1

    Моя бъдещ 3D паркет



    http://video.data.bg/preview/123470

    Това ще ми е бъдещия паркет на балкона. Трябва да бъде от 3 вида материал, но в момента ми донесоха само единия и другите два цвята са байцвани просто за добиване на представа.
    Ако някой е правил подобно нещо може да сподели някоя препоръка или тънкост.
    А дали ви допада?

    Сори, че е качено на друго място, ама там не сваля от големината на снимката.
    Този пост е редактиран от plochkatabg; 08-02-14 в 12:52.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Не съм виждал такъв паркет! Обаче като гледам снимките не виждам как се сглобяват отделните парчета едно към друго. Това ми е много странно при положение ще се върви върху него. Дебелината изглежда стабилна...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #3

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Лепилце на всяка допирна точна, няма нут и федер, няма как и да има при толкова малки размери, иначе е дебело 20 мм. Парчетата са ромб 30X30 мм.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    А фугите какво ще ги правите?!? Нещо не ми вдъхва доверие... Иначе за гледане става! А който ще го нарежда - жалка му майка!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #5

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Фуга няма да има, или ако има, то тя ще е като на обикновен паркет, там фугата какво се прави-фугира се , за реденето , ми аз, няма кой друг да се фане на подобно изпълнение.
    Кое не ти вдъхва доверие?

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Не ми вдъхва доверие, че ще се върви по пода - нали е под?!? Лепилото няма да държи вечно особено когато няма друга сглобка за да задържи парчетата... Понеже са много ситни малко по малко ще бягат насам-натам и ще се образуват фуги а с времето те ще се увеличават заради температурните разлики и вибрациите и тежестта от това което ходи по пода... ще се нацепи като петите на стара баба и ще се разнебити всичко... Е може и да греша ама така мисля!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #7

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Кое лепило се разваля във времето, явно не си работил с лепило за дърво, няма лошо да се съмняваш, но грешиш дълбоко.Мога да ти дам и примери, но не ми се влиза в дебати за якостта на доброто лепило, там където е лепено с хубаво и качествено лепило е по здраво в повечето случаи от самото дърво и ако трябва да се чупи нарочно винаги се чупи до залепеното, като част от едната половина остава на другата, това за разлепването. Колкото по малко е едно парче толкова по малко му влияят тем. разлики, които при качествен и здрав материал нямат почти никакво значение, при нормален паркет фугата ще е подложена на десетократно по голямо натоварване, защото има 10 пъти по малко фуга от паркета който ще правя. На 3 линейни метра аз ще имам 100 фуги, колко ще е това тем. разширение за тези метри 1-2-3-мм., което разделено на 100 е пренебрежимо малко, което показва, че големия паркет ще е доста по зле, а и да не забравяме, че няма да бъде на централна гара и хората преминаващи от там. Споменаваш увеличаване на фугата във времето, това е невъзможно каквото е разширяването първата година толкова ще се разширява и на 30-тата.
    И не на последно място, от къде ще дойде това разширение, все пак не лепя плочки за бетона, а лепя на плаващ под като талашит и подобни на него материали, който под няма нищо общо с разширяването и свиването на бетона .

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Допада ми, впечатлен съм (това е отговор на въпроса в първия пост).
    От друга страна, имам малко резерви относно практичността и износването (спрямо разните евтини изкуствени здрави съвременни материали)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #9

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Паркет в хола на 40 г. бук, един от най кофтите материали за паркет, не е мръднал въпреки, че се наводни тотално преди около 25 години от спукан радиатор, имаше гърбици по 50 см.тогава изхвърлихме най кривото, сега съм го махнал за да направя замазка, но като му дойде времето пак ще го наредя него, защото го имам и не ми се хвърля. Бъди сигурен, че малкия паркет ще бъде от поне 3 пъти по здрав материал, кога ще се износи?
    Благодаря ти за отзива, подобни определения ме изпълват с кеф, че труда ми и красотата, която трябва да се получи ще бъдат оценени по един или друг начин!

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    3Д ефекта е страхотен, много ми хареса!
    Каква е цената за 1кв.м. с всичко без труда?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #11

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Зависи от какво се прави и как ще си набавиш материал.
    При мен ще е от Ясен, Орех и Череша.

    Примерно, ако трябва да купиш Орех 1 кубик 1500-1800 лв. за да изкараш летви с дебелина 20мм. ти трябва талпа(дъска) 30мм. т.е 1/33 от кубика, 1650/33= 50лв, но ще трябва да вземеш малко повече, защото ще има и фира, та около 70 лв. на квадратен метър. Тази сметка е много относителна, зависи кой как ще си намери материала и колко ще е дебел като талпа, колко фира ще има и т.н..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    За красиво - красиво изглежда! Дано стане както го смяташ и издръжливо.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #13

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Когато стане ще има много снимки и видео, но ще е последното от ремонта на хола ми, а дотогава има доста работа за съжаление!
    Има и друго което да покажа, стена направена от тухли от стиропор.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #14

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Терасата ти ще стане като игралното поле от една игра от далечното минало J Bird
    Download J-Bird | Abandonia

  18. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #15

    Отговор: Моя бъдещ 3D паркет

    Точно за Qbix се сетих и аз, което си е същото като J-Bird. А паркета ще е интересен да се види как изглежда, когато бъде завършен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Редене или лепена на дъбов паркет
    От glarus във форум Домашен майстор
    Отговори: 14
    Последно: 26-06-19, 17:39
  2. Отговори: 4
    Последно: 24-06-13, 22:03
  3. Паркет?
    От imarh във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 21-04-09, 14:21
  4. лакиране на паркет
    От tali във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 07-08-08, 14:06
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 02:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе