Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор на електрически верижен трион - помощ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #1

    Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Здравейте,

    моля препоръчайте ми електрически верижен трион.

    Ще го използвам за:
    1. оформяне на плодни дръвчета и храсти, например лешници - максимален диаметър на клоните за срез = 100 мм;
    2. изрязване на стари дървета - максимален диаметър = 150 мм;
    3. рязане на дърва за камина.

    Като интензивност на използване мога да определя тридесетина дръвчета по пет среза на всяко годишно и нарязване на тези отпадъци на подходяща дължина за изгарянето им в камина. Също и еднократно кучето на съседа, което ме лае постоянно и препикава цялата ограда.

    Една приятелка ми предложи да взема саблен /прав/ трион, но не съм сигурна дали ще се справи /в смисъл триона, а не приятелката/.

    Няма ограничение за средствата, но не желая да купувам излишни "екстри".

    Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!


  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    купих на баща ми ел. трион от тая марка .. почти не е ползван ,въпреки това 1 месец след изтичането на гаранцията му изгоря ротора който е 90 лв ,със смяната над 100 ( след разговор с разни майстори се оказа ,че това е масово при тия триони ) ... изхвърлих боклука в коша и му вземах един бензинов Щил .. евтино и хубаво няма

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Купих RTR , не съм доволен.

  6. Banned
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #5

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Благодаря за мненията. Да отбягвам РТР и МакКалъч и да се насоча към Щил. Най-малкият модел ще ми свърши ли работа?

    MSE 170 C-BQ - Лек електрически верижен трион (1,7 kW) с устройство за бързо опъване на веригата (B)

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Ще ти свърши без проблеми.Шината е достатъчно дълга за домашна употреба - 35 см. е.Ако търсиш по-евтин вариант, за домашна употреба са добри и машините на БОШ.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #7

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Истината е, че няма добри такива триони.Няма и как да има.Необходимата мощност за рязане на дърво с шина надминава 3кв освен ако не са тънки клончета.
    Размерите на електромотора не позволяват качествено изпълнение.Образно казано моторчето е колкото два юмрука.
    Недостига желязото, а от там няма сила и магнитното поле.Сещам се и за още няколко подобни причини.при 2кв мощност се иска дебел проводник, поне 1кв, но освен това пък са необходими и брой навивки, а това е пак място.Кое от двете изисквания да се спази място за желязо или за навивки?
    Твърде много компромиси.Затова и горят роторите.Имам едно такова трионче, ползвам го рядко и знам, че по принцип е пътник.Каквото стане с него.Затова го взех и евтин - 75лв.И да изгори - майната му.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от детелина Виж публикацията
    Благодаря за мненията. Да отбягвам РТР и МакКалъч и да се насоча към Щил. Най-малкият модел ще ми свърши ли работа?

    MSE 170 C-BQ - Лек електрически верижен трион (1,7 kW) с устройство за бързо опъване на веригата (B)
    не знам дали електрическия Щил превъзхожда с нещо другите марки .. тая резачка е 500 лв .. за тия пари се взима сносен бензинов модел на Щил който гарантирано ще върши работа

  11. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #9

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Необходимата мощност за рязане на дърво с шина надминава 3кв
    Имам руски електропил от комунистическо време, мисля марката беше Нарва, който е 2,2 КВт, и няма проблем с ротора, сменил съм няколко шини, веригите нямат чет, водещо колело също, но с двигател проблем не е имало, макар че съм рязал черници и орехи с 60 см диаметър.
    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Недостига желязото, а от там няма сила и магнитното поле.Сещам се и за още няколко подобни причини.при 2кв мощност се иска дебел проводник, поне 1кв, но освен това пък са необходими и брой навивки, а това е пак място.Кое от двете изисквания да се спази място за желязо или за навивки?
    Твърде много компромиси.Затова и горят роторите.
    С това съм напълно съгласен, разчита се вентилацията, редки и краткотрайни натоварвания. Та в тоя ред на мисли,моя електропил тежи най малко 5 пъти повече.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    @ badr С това не съм съгласен
    "Истината е, че няма добри такива триони.Няма и как да има.Необходимата мощност за рязане на дърво с шина надминава 3кв"

    От доста години имам ел.Гризли 1800/1850 Вт. Събарял съм много дървета с дебелина над 60 см /круши,бадеми и по тънки череши,круши,сливи...
    Никакъв проблем не съм имал , но веригата винагио е ЗАТОЧЕНА добре.Имам и много дърт ,ама много Сакс Долмар 1300 Вт -много удобен за кастрене на клони с една ръка.
    От септември имам и моторен МакКалъч SC340, за да избегна разпъването на кабелак в далечината.
    Важна е изработката на самата машина. Сегашните ел. масово са изнесено производство в Китай .

    Към автора на темата В НИКАКЪВ случай не купувай с бързо обтягане на веригата /странична врътка. Ще събираш много ядове. Търси класиката с 2 водача за обтягане и челен винт / от предната страна на машината ,където се закрепва шината/ за обтягане. Машината трябва да реже без натиск, започнеш ли да натискаш -веригата е захабена.При захабена верига се товари и ел.двигателя, нагрява се шината ,топи се пластмаса.

    - - - - - - - - - -

    Пак към автора - погледни брошурата на Бриколаж има добри цени както на ел, така и на моторни. Пр. моторен Партнер 1,93 к.с. -189 лв, не е с бързо обтягане, 5г. гаранция
    Ел / но са бързо обтягане / Green TOOLs 1800Вт -90 лв; McCulloh 1800W -149 лв 5 г.гаранция; Май Орегон -2400Вт 149 лв

  13. Banned
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #11

    Отговор: Избор на електрически верижен трион - помощ!

    Здравейте отново. Така като чета, не че разбирам от мощности и ротори, ме съветвате да взема моторен трион.
    Тъй като аз ще го ползвам се насочих към електрически такъв защото ми се струва по-малък и по-лек, както и няма нужда от гориво, пък как ще го паля.... изобщо тъмна магия ми се струват тези моторните. Май ще взема утре някой с максимална гаранция пък каквото стане.

    Благодаря на всички. Приятна вечер!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 20:37
  2. Електрически нагревател МЕК 2002
    От vorchees във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-16, 11:22
  3. Електрически пистолет за боядисване
    От avenger във форум Домашен майстор
    Отговори: 6
    Последно: 30-07-14, 10:26
  4. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  5. Електрически самобръсначки
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-02, 09:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе