Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By edi1

Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #1

    Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

    Здравейте,

    Миналата година си направих вътрешна изолация на вградения към спалнята балкон. Преди това бяха плочки.

    На стеничката ги изкъртих и и сложих графитен стиропор. На пода не къртих плочките и сложих фибран 7мм.

    Идеята ми беше да залепя на стената с монтажно лепило ХДФ 3мм, както съм направил на другите стени,но за момента още изчаквам, за да се уверя, че няма влага.

    Наблюдавам цяла зима и под прозореця постоянно има влага. На снимките, които съм направил не е чак, толкова голямо количество, тъй като предполагам сега е по-топло навън.

    IMAG0004.jpgIMAG0005.jpg


    Искам този перваз да го облека с ХДВ заедно със стената, но не знам как да се справя с тази влага и ако го облека дали няма да стане мазало после.

    Бихте ли ми предложили какво може да направя?

    На мен ми хрумна да му лепна стиропор или фибран и отгоре да си сложа ХДФ-а, но не съм сигурен дали ефекта няма да е лош


    Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

    Този перваз си е бая стабилен термомост, трябвало е да го махнеш.Според мен следва отвън за изолираш, за да не ти пренася перваза ниските външни температури и да не кондензира влагата.Ако това не е възможно, може и чрез повишаване на повърхностната температура на перваза с XPS залепен с пяна, но никой не може да гарантира, че няма да кондензира под изолацията.
    mirandi и prismehulnik харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

    Наистина май е трябвало да го махна, но като нямаше кой да ме посъватва ...

    Може би ще опитам със XPS-a, има ли нещо по-специално при лепенето, което трябва да се направи ?
    Ако не се получи, ще трябва да прибегна и до външна изолация, но като за начало ще опитам XPS-a

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

    Лепи с пяна, нищо по-специално няма.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #5

    Отговор: Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

    Имаш два подхода към проблема.
    Това че има конденз се определя от % влажност в помещението и от температурата на студените повърхности в него.

    1. бориш се със студените повърхности. Полагане на изолация
    вариант отвътре на перваза - студената точка се мести от повърхостта към вътрешността на конструкцията. Целта е влагата да не стига до там което значи добре хидроизолирано и влаго/паронепропусклива топлоизолация (ХПС).
    вариант отвън. Нормална топлоизолация ХПС/ЕПС/Вата варианти бол. Тук стената е топла зашото е отвътре и студената точа е някъде в топлоизолацията. А има възможност да се сложи нормална дебелина изолация в см а не цитираните мм. За пример за покриване на изискванията за термоизолация за нови жилища от 2009г. външната изолация на стена контактуваща с въздух и помещение с необходима температура >20* съотвества на 7см ЕПС (стиропор).
    За мен това е доброто решение, обличаш го отвън с 10см стиропор и 5см странично обърнати към дограмата и никакъв конденз няма да се появи повече. Така и така ще слагаш изолация дебелината не е от съществено влияние за цената.

    2. бориш се с влагата - обезвлажнител електрически до изчезване на конденза. И премахване на причината (цветя/пране/готвене) - това решение не помага за топлинните загуби.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

    Здравейте,

    Благодаря много Орлине.

    Вариант 2 като цяло отпада, тъй като нито се държи пране там, нито има причини за влага Тези кърпи, които се подават съм ги проснал на успоредката след фитнес

    За вариант едно, и аз това мисля да направя, но се чудя, тези отворчетата за водата на дограмата, като се направи изолация отвън и се скрият няма ли да е проблем ?
    Също така отвътре мисля както колегата предложи, да изолирам със XPS, обаче ще е 20мм, и се чудя преди това дали водно стъкло ще помогне ако намажа ?
    Изолацията външната мисля на пролет да я правя

    Благодаря отново на всички за предложенията.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #7

    Отговор: Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.

    Цитат Първоначално публикувано от CoverMe Виж публикацията
    но се чудя, тези отворчетата за водата на дограмата, като се направи изолация отвън и се скрият няма ли да е проблем ?
    Също така отвътре мисля както колегата предложи, да изолирам със XPS, обаче ще е 20мм, и се чудя преди това дали водно стъкло ще помогне ако намажа ?
    Проблем ще е. тези отвори са за оттичане на конденза и трябва да стоят отворени. Демек каквото изолираш трябва да е макс. до отворите. За 20мм ХПС отвътре това според мен ще е повече играчка отколкото полза но не би вредило в никакъв случаи, а и до някъде ще помогне на конденза защот ХПС-то е с ниска пропускливост на влага и донякъде ще задържа влагата да не отива към студената стена отдолу. Само фугите м/у плочите ще изпускат повече. При 2см няма вариант плочите да са с перо и нут така че прилепяш плътно и ако може слагаш на фугата някаква лента да не влиза много въздух.
    За водното стъкло нямам опит и не мога да преценя ползи и вреди.

    По отношение на акумулирането на влага в помещението. Това което съм чел е, че човек в спокойно състояние отделя до 2л. на денонощие. При физически упражнения това предполагам се увеличава доста.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 10-01-11, 13:14
  2. Автоклиматик - влага
    От Zygot във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 18-06-09, 23:15
  3. Отговори: 5
    Последно: 07-04-08, 15:53
  4. абсорбатор на влага Ceresit „Stop влага”
    От pavelkv във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-07, 16:38
  5. Как да намаля размера на AGP прозореца
    От nikolin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-10-06, 10:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе