Резултати от 1 до 14 от общо 14

Шум в автоколоните

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. agk
    agk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    95
    #1

    Шум в автоколоните

    Здравейте!
    Имам следния проблем-Монтирах си в колата авторадио с отделен усилвател. Всичко работи нормално, НО когато двигателя работи и се подаде газ се чува едно виене от високоговорителите. Какво е това? Как се оправя? Мисля, че преди време четох нещо подобно и това се отстраняваше с допълнителни кондензатори на 12V на входа на радиото. Може и да бъркам!
    Дайте , моля ви съвет!
    Благодаря!
    Този пост е редактиран от avenger; 03-08-15 в 23:51.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #2

    Отговор: Шум в автоколонитеколоните

    Нещо подобно ти трябва

    АВТОМОБИЛЕН ОБЕЗШУМИТЕЛ - HitElectronics.com

    Провери масата към усилвателя дали е добре свързана.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Шум в автоколонитеколоните

    Връзката между радиото и усилвателя е добре да се направи с екранирани кабели и екрана да е свързан с масата на колата. Сложи допълнителен кондензатор 2000uF/25V на клемите на захранването на усилвателя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #4

    Отговор: Шум в автоколонитеколоните

    Няма такова нещо!
    1. кабела за сигнала трябва задължително да е екраниран, сигурен съм, че не е там проблема!
    2. сигналния кабел трябва да минава отделно от захранващия, желателно е да го пуснеш под други праг.
    3. Масата на усилватела, трябва да е захваната на стабилно място, посредством достатъчно дебел проводник и задължително мястото да е зачестено от боя, грунд и тн!
    Сега опии какви са плеъра усилвателя, каква е колата, колко квадрата са захранващите кабели и масата?

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Шум в автоколонитеколоните

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Няма такова нещо!
    .........
    Сега опии какви са плеъра усилвателя, каква е колата, колко квадрата са захранващите кабели и масата?
    Я малко по-подробно - какво точно нещо няма? И какво значение имат марката на плеъра и усилвателя и за кои захранващи кабели става дума?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #6

    Отговор: Шум в автоколонитеколоните

    Марката има значение, ако плейъра е пайнер, 99,9% е изгорил предпазителя на масата на чинчовете, поради неправилна инсталация или монтаж на системата.
    Няма такова нещо, демек да се слагат кондензатори преди усилвателя.
    Дали ще сложиш или не, няма да има ефект,тъй като той вътре има точно преди инвертора. Дори повечето имат LC филтър с бобина и кондензатор. Иначе сам ос кондензатор почти нищо няма да стане. Но както казах проблема му е другаде. Питах за колата,за да му кажа къде да си хване сигурна маса, а за кабелите колко мм2 са за да преценя дали са добре според консумацията на усилвателя, който и така не каза какъв е. Всичко да каже!
    Този пост е редактиран от avenger; 03-08-15 в 23:53.

  8.  
     
  9. agk
    agk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    95
    #7

    Отговор: Шум в автоколонитеколоните

    Така здравейте колеги отново!

    колата е алфа 147 фейслифт, радиото е PIONEER 8600BT кабелите за усилвателя са: сигнални кабели прекарани през различно място от тези за захранването 2.5 мм2, захранващиьят кабел е 8 квадрата с бушон, а масата е 6 квадрата и усилвателя е blaupunkt 2 канален, на който единият чинч е без маса т.е отчупи се металната букса в която влиза.
    масата е вързана на болто, който свързва двете задни седалки и ги държи заедно. Ако трябва ще я преместя на болта за колана?

    Поздрави,

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Шум в автоколонитеколоните

    Мисля, че точно в този развален чин е проблема. Няма връзка с масата и в канала се генерират смущенията. За да провериш, откачи този кабел и виж дали ще изчезне шума. Ако не, вероятно и вътре масата е прекъсната.
    Иначе много ми е интересно какви са тези "предпазителя на масата на чинчовете". Има ли ги някъде по схемата?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #9

    Отговор: Шум в автоколоните

    Закон е масата на усилватела да е не по-тънка от +!
    Закачи един кабел на масата на чинчовете влизащи в плеъра, свързан с масата на самия плеър.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Шум в автоколоните

    "предпазителя на масата на чинчовете"
    Я ми обясни какво е това чудо на техниката? За какво служи?
    Нещо хич ме няма в тая област...

  13. agk
    agk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    95
    #11

    Отговор: Шум в автоколоните

    Здравейте,
    ще сменя кабела на масата с по-дебел ако трябва или поне същият ще сложа, също така понеже радиото не се прибираше до край от 2 3 дни сложиш едни преходници ЪГЛОВ чинч за да спестя място и да си донабутам радиото, където му е мястото. Обаче минах през една приятна малка дупка по софийските пътища и изведнъж започна да излиза много по-силен и дразнещ звук и от двата канала. Възможно ли е да е от тези ъглови чинчове и като съм скочил в дупката да са се разместили и въпрос относно тези чинчове (ъгловите) понеже малко хлабава ми се виждаше връзката да ги стисна ли малко да ги притисна за по-добър контакт?

    Благодаря и успешен ден

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #12

    Отговор: Шум в автоколоните

    Казах какво да направиш - пусни маса от чинчовете влизащи в плеъра до самия корпус на плеъра.
    Изгорил си вероятно СМД предпазителя на масата за чинвочете в плеъра, поради лош или не правилен монтаж на системата.

  16. agk
    agk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    95
    #13

    Отговор: Шум в автоколоните

    а как да го направя това по точно?

    благодаря

  17. Junior Member Аватара на emoivanov
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    46
    #14

    Отговор: Шум в автоколоните

    Според мен от вибрациите може да ти се размества самата букса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе