Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Домашна алармена система - въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #1

    Домашна алармена система - въпроси

    Понеже днес обраха комшиите под нас, сега ще го играя малко "след дъжд качулка", но все пак - бихте ли ме насочил към някоя домашна система, с отделна клавиатура и отделна сирена. Зони повече от една-две не са ми нужни. Една /един датчик на входната врата/ и още един обемен датчик евентуално в коридора.Сирената смятам да я скрия някъде из апартамента,че да не могат бързо да я напръскат с пяна ;D

    Също така IP камери /скрити и не/

    Търси се нещо не много скъпо.

    Предварително Благодаря колеги.

    П.П. СОТ не искам и не смятам да слагам

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #2

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Аз лично вместо алармена инсталация бих инвестирал във входна врата и особено скъп патрон за нея. Ако ти спрат тока и оставаш без аларма. Най-много и нея да задигнат. Как са влезли в съседите ти? Входна врата, тераса?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #3

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Ет.6 едната брава codkey ама по особена..не от тия масовите дето бяха някога. Дървена солидна врата. Codkey-a са го рабили/отклчили. Другата брава - патрон,счучен наполовина,но не е стърчал. То по него се е осетила...щот тия като са го счучили,влезнали са си,затворили са си вратата да бачкат на спокойствие и после като са се изнесли отново са затворили вратат и са сложили счупената половина на.мястото и. Прибрала се жената - тръгва да отключва и счупената половина изпада.

    Относно спирането на тока на алармата...то затова са и с акумулатори колега

    Sent from my SM-G388F using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Вземи си аларма с gsm-модул да ти праща съобщения на телефона и сложи по един скрит датчик на вратите или под килима, без сирени и пищялки.
    Това ще е най-гадният вариант за крадците - няма да подозират, че вътре има аларма.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Преди 2-3 год. инсталирах една израелска аларма за около 350лв.(по спомен) - клавиатура, тел.дайлър, 1 обемен датчик в коридора и един магнитен на входната врата, мейнборда + една сирена вътре и една кутия (българска) с около 110 децибела сирена отвън. Има 2 акумулатора - един вътре за алармата и един отвън за кутията със сирената. Според мен във всяка фирма за аларми могат да ти направят оферта с монтажа според желанията ти. Имам и видеонаблюдение тук там - камерите са hikvision от алиекспрес...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #6

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Вземи си аларма с gsm-модул да ти праща съобщения на телефона и сложи по един скрит датчик на вратите или под килима, без сирени и пищялки.
    Това ще е най-гадният вариант за крадците - няма да подозират, че вътре има аларма.
    И тоя вариант го мислех, ама като съм на другия край на София ще си овършеят спокойно и ще се изнесат докато се появя.

    Сирената като писне - комшиите срещу мен винаги има някой в тях през деня..тия от горе също. Идеята е като скрия сирената навътре в апартамента да се откажат и възират.... най-малкото докато намерят сирената някой от комшиите ще е набрал 112 вече...

    П. П. Сега погледнах hikivision в али--то... То най-евтината IP камера им е 42 евра + 13 евра доставка.... 55евро - 110лв. Аз тук намерих за по 80-90лв...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #7

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Аз имам някаква българска, забравих каква марка с акумулатор, дачтчици и тем подобни. За мен сирената има роля да сплашва и е повече от задължителна. Не знам как ще крадат при положение че сиренета вдига врява и трудно биха могли да я нетрулизират за по малко от 10 секунди - достатъчно време да събуди комшиите около мен.
    Иначе като най добро средство за защита от грабежи си остава входната врата.
    Имай предвид, че окабеляването е голямо и ако не е скрито е грозно. Имаш нужда от активна защита, а тези камери са по скоро пасивна - файда никва' от тях.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Седя си на маса и се черпим късно вечерта, даже рано сутринта към 1 полунощ и ми звъни телефона. А аз на почивка на плажа далеч от нас. Изненадан вадя телефона и още по изумен гледам повикване от домашния тел... а дее - изтрезнях за секунди. Та вдигам - аларма се чува и затварям - набра ме 3 пъти алармата... Слава богу проблема не бе в крадец а нещо със спирането на тока и акумулатора. Но ме стресна яко. Друг случай спя си и към 3 часа се събуждам от як вой на аларма и навсякъде тъмно около мен. Няколко секунди съм в пълна дезориентация. Оказа се, че тока спрял и акумулатора на алармата свършил ама сирената от вън останала без връзка и решила че е саботаж и се разпискала... Пищя още 10-тина мин, а аз в тъмното нищо не можех да сторя за да я спра. И така в 3 часа вечерта целия вход на блока кънтя и никой не излезе дори да разбере какво става- така, че да разчиташ на комшии , не знам дали ще помогнат!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #9

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Сирена,клавиатура и т.н. съм им придвидил вече мястото...хем скришно,хем няма да се опъват много кабели, а и най-важното - няма да са видими. Относно сирената точно това ми е идеята,като писне и не им е пред очите да се изнесат бързо...

    Sent from my SM-G388F using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Да не те разколебавам, но тия сирени са пълна пародия и няма да те спасят. Такава пищяща сирена крадците я неутрализират за 20-30 секунди максимум. Като я чуят къде пищи, ще я халосат с чука и до там. Комшиите ти даже няма да се усетят.

    Ако получиш известие за неоторизирано влизане веднага звъниш на полиция, съседи, домоуправител...
    Цитат Първоначално публикувано от nqmapa Виж публикацията
    И тоя вариант го мислех, ама като съм на другия край на София ще си овършеят спокойно и ще се изнесат докато се появя.

    Сирената като писне - комшиите срещу мен винаги има някой в тях през деня..тия от горе също. Идеята е като скрия сирената навътре в апартамента да се откажат и възират.... най-малкото докато намерят сирената някой от комшиите ще е набрал 112 вече...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #11

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Абе то добре ще я чуят...ама докато стигнат до нея... доста забутано и труднодостъпно място съм и измислил...

    Sent from my SM-G388F using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #12

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    С тоя метален кафез в който се намира сирената, бая ще трябва да почукат с чука. Краците може да са нагли, но не са тъпи. Малко са тези които ще крадат при сирени и прочие. Гледат дървена врата и влизат. Няма СОТ в апартаменти с дървени врати.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #13

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Че то не е нужно СОТ, за да има сирена [emoji16]

    А и под дървена врата визирам масив, а не талашитените стандартни при панелките

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #14

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Казвам че шанса да те оберат ако имаш дървена врата е по голям, защото едно от изискванията за СОТ е блиндирана врата. И масив да е, навярно е с прост заключващ механизъм, дето като мигнат два пъти и го отварят.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #15

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Ми не беше с прост механизъм

    Sent from my SM-G388F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със домашна алармена система.
    От barona75 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 05-06-13, 10:43
  2. Wireless алармена система
    От active_6 във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-11, 09:39
  3. Схема за свързване на алармена система DSC
    От zdravkich във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-09, 11:09
  4. От къде да си купя алармена система?
    От tihonii във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 02-12-09, 01:33
  5. Алармена система за автомобил
    От BerkStock във форум Автомобили
    Отговори: 29
    Последно: 22-12-06, 18:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе