Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree8Одобрявам

Избор на моторна резачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #1

    Избор на моторна резачка

    Здравейте,след подмяна на покрива на къщата ми остана огромна купчина греди,някои от които с диаметър 20 см. За да мога да ги изгоря в печката трябва да ги нарежа,за целта ще купувам моторен трион.Решил съм да взема най-евтиния,защото след нарязване на дървения материал ще стои прибран(да го има за всеки случай).Вариантите са 2:
    1. Този няма марка,в момента е намален от 129 на 99 лв в Бриколаж

    Моторен трион / резачка за дърва TCS392-5200 - цена

    На видеото се вижда че успява да нареже 1 дърво

    2. Този е RAIDER . Никаква но все пак някаква марка Намален от 169 на 119 лв.

    RAIDER мот. трион RD-GCS13 400mm 1800 W | Моторни триони | Градински &
    По ми вдъхва доверие,но е с по слаби показатели:по къса шина,по-малки кубици,по-малка мощност,по-голяма цена

    Тук не става въпрос за 20-те лв а за това кой е по-добрия избор.
    Повече от 120 лв няма да дам.По магазините има и други на 120 лв ( Green tools,Feros tools,Akita и т.н.) Ето още един :

    AKITA БЕНЗИНОВ ВЕРИЖЕН ТРИОН 2200W | Моторни триони
    Какво ще ме посъветвате,кой да взема?
    Всички са с 2г. гаранция.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Вземи си електрически, по-добър избор е за това, което ще правиш.С посочените от теб ще имаш само ядове.
    svetlio1 и andreygg харесват това.

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #3

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Всичките са от зрънчо .Дано да има някой колега със съвет.

    - - - - - - - - - -

    Еди е прав. Eлектричките по добре

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Аз имам едно ел. Спарки 1800W от сума ти години и бая кубици е "изяло" ама нямам никаква представа днешната продукция далr я бива.
    Що не викнеш някой да ти ги нареже - едва ли ще ти излезе повече от 40-50лв

    п.п. Ако се заемеш сам внимавай за пирони ако са стари греди .
    bagerista9 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #5

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Ами искаше ми се да имам една такава техника и си мислех,че който и да е бензинов мотор ще е по-добре от електрическия.Ама сега ме карате да се замисля.Ще изчакам още малко мнения и ще мисля докато си пия виното довечера

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #6

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Виж началната страница на брошурата на хоумакс, там има една ел. за 89 лева, имам я от времената, когато името на магазина беше друго. Наглед нищо претенциозно, но върши работа. На мен ми се наложи да скъся веригата с едно звено, но много дърва е нарязала. Когато я купувах, търсех лека и с къса шина, да мога да кастря на височина с нея, щото имам по-голяма, също ел, но е тежка (руска), и почти не я ползвам вече.
    Този пост е редактиран от fbr; 27-11-16 в 17:36.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #7

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Подкрерям Светльо1. Плати си да ти нарежат гредите и си пий винцето спокойно, че стават и сакътлъци доста с тези машини.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Нещо за 20 лв да предложите на човека ? Бензинов трион под 350-400 лв е пари на вятъра.Електрическите за мене не са преносими триони, щото не можеш да отидеш където си искаш и да отрежеш нещо.Все пак се прецаках и от мазохизъм купих на баща ми един от 200 лв - изгоря малко след гаранциятазех му един Щил бензинов за 450 лв и се приключи с драмата ,реже си и не го мислиш само гориво да има и чат пат се сменя веригата.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-11-16 в 22:16.
    andreygg и SPSt харесват това.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #9

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    щото не можеш да отидеш където си искаш и да отрежеш нещо ..
    За такова начинание не трябва да се стиска. Ще си изкара парите за нула време, при тази цена на дървата. За предпочитане обезшумена.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #10

    Отговор: Избор на моторна резачка

    А какво ще кажете за този:

    https://www.mr-bricolage.bg/catalog/...er-899411.html

    В момента е намален на 199 лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #11

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Нещо за 20 лв да предложите на човека ? Бензинов трион под 350-400 лв е пари на вятъра.Електрическите за мене не са преносими триони, щото не можеш да отидеш където си искаш и да отрежеш нещо.Все пак се прецаках и от мазохизъм купих на баща ми един от 200 лв - изгоря малко след гаранциятазех му един Щил бензинов за 450 лв и се приключи с драмата ,реже си и не го мислиш само гориво да има и чат пат се сменя веригата.
    Човека ти е отговорил на въпроса от темата с пример, ти продължаваш да питаш. Парите все пак са си твои де.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Ако искаш свястна машина, която ще си ползваш дълго време и да не я псуваш при всяко палене, приготви си 360 лева и си вземи един ЩИЛ от лекия клас, в момента има промоции.Другото е котка в чувал и много псувни и ядове.Ако е само за дървениите, които са ти останали от строежа, вземи си една бичкия или една електричка.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #13

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Имам бензинов и вече не го ползвам, защото си взех този Електрически верижен трион Stiga SEV 2416Q, 2400 W, 40 cм - eMAG.bg Хубава машинка и не отстъпва с нищо на бензиновия/любителски клас/.Вече не мисля дали бензина не ми е одъртял и да купувам нов.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #14

    Отговор: Избор на моторна резачка

    Благодаря на всички за мненията.В интерес на истината не ми помогнахте много тъй-като всеки ми казва да купя Щил или Хускварна.Аз съм напълно наясно че е по-добре да караш мерцедес,ауди или лексъс например,както и да купиш скъпа и маркова резачка, обясних че ще нарежа едни греди и после ще стои за зор-заман дето се казва.За какво да влагам толкова пари?Партнера който показах е с 5 г. гаранция,но и там ме спряхте.Късно прочетох мнението на VLADO 66 - вижда ми се добра машинката,но покупката вече е факт. :

    MCCULLOCH Бенз.моторен трион CS 330 | Моторни триони | Гра

    Позволих си малко по-скъп,но го взех на изплащане без оскъпяване.Няма 5 год. гаранция като Партнера,но за сметка на това е made in U.S.A
    Надявам се да ми върши работа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #15

    Отговор: Избор на моторна резачка

    CS 330 е произведена във фирмен завод в Китай.Моят бензинов MCCULLOCH дето писах за него е мексикански, така че все тая.Със здраве да го ползваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 05-03-14, 06:49
  2. Продавам моторна резачка Partner P4-18XT
    От borkosl във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 27-03-13, 21:31
  3. Съвет при избор на моторна коса
    От FreeStyleR777 във форум Домашен майстор
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-13, 16:50
  4. каква ел. резачка
    От Firefox във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 10-12-09, 17:16
  5. Отговори: 0
    Последно: 08-12-09, 16:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе