Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Винтоверт на 220 волта от мрежата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    батерията (12V) е заминала, но така или иначе винаги се е ползвал в рамките на домакинството

    възможно ли е и вероятно колко вата трябва да може да осигури адаптерът? (не е при мен и не знам други спецификации)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    в твоя случай препоръчвам акумулатор от кола или от аларма ( 12V 7A ) - жички и готово. ( стар изпитан трик , като нямаш ток в батерията на отдалечен обект. )
    няма как да стане с адаптера - точно ти да питаш за това?
    8 елемента по 7лв /бр и имаш нова батерия.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Но по принцим може да стане с адаптер, способен да даде толкова ток, колкото иска да дръпне винтоверта, без да дефектира, или да му изключи защитата.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Тока на адаптера не трябва да надвишава ампеража който може да осигури един NiCd елемент ....примерно от 2500mA/h. По мое виждане 12V na 2,5 - 3A е напълно достатъчен. Ако имаш старо захранване на лаптоп или даже компютър може лесно да си го преправиш. А може да си купиш и някой готов, ама гледай да не е някое кученце дето няма и половината ток да ти даде.... Мога да ти препоръчам импулсно захранване за охранителна камера - 2 ампера (за около 17лв) със всички защити и реални параметри.

    --------------------------------------
    Макар че батериите за кратко време са способи да дадат доста по висок ток (примерно до 10А ) и по този начин осигуряват висока мощност в първия момент, която пада с времето. Това с адаптер няма как да стане, освен с толкова мощен, колкото е способен да поеме винтоверта. (тук е подходящо захранването от компютър). ...да се надяваме обаче че винтоверта има някаква защита, защото в противен случай може да изпуши.

    8 елемента по 7лв /бр и имаш нова батерия.
    ей Техно, много ти скъпи елементите бе .... и са 10 не 8.
    http://elimex.bg/product/18566/akumu...h-sc-lava.html
    Този пост е редактиран от Pat; 31-07-14 в 23:58.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Тока на адаптера не трябва да надвишава ампеража който може да осигури един NiCd елемент ....примерно от 2500mA/h. По мое виждане 12V na 2,5 - 3A е напълно достатъчен. Ако имаш старо захранване на лаптоп или даже компютър може лесно да си го преправиш. А може да си купиш и някой готов, ама гледай да не е някое кученце дето няма и половината ток да ти даде.... Мога да ти препоръчам импулсно захранване за охранителна камера - 2 ампера (за около 17лв) със всички защити и реални параметри.
    срам и позор, че не се сетих за това!
    да се ....

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    При маркови машини и в зависимост от възможностите на мотора и приводния механизъм, машината може да дръпне и над 30 ампера, та внимателно все пак при избора на захранване.Не знам каква е машината ти, но предполагам, че щом е за домашна употреба е между среден и нисък клас, та надали ще дърпа повече от 20 ампера на максимално усилие на съединителя.По принцип най-добре е един по-голям траф и грец, ама за в къщи не знам дали си заслужава.

  8.  
     
  9. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #7

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Компютърно захранване 9+ ампера е най-слабото което върши работа. Ежедневно го ползвам с Бляк§Декер 12 волтов с 2х2200 мкф кондензатори на мястото на акумулатора

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #8

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    срам и позор, че не се сетих за това!
    да се ....
    Не е срам и позор, защото е проблемно.Често сработва защитата.Ползвай ако имаш трансформаторно зарядно за автомобилен акумулатор.Те са по 5-6А и винтовера работи добре.
    Аз ползвам стар акумулатор 45аh , който издържа 2 дни, но ако забравя да го заредя пада и карам директно на изправителя, като съм си направил 12в мрежа за да мога на три места да включвам винтоверта.
    Бях вързал АТХ захранване 15А на 12в, но дали защото товара е само на 12в при развъртането на винтоверта често се сриваше.Сложих трансформаторното и заспа

  11. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #9

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Аз затова съм сложил кондензаторите

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #10

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Много хубава идея.Стартовия импулс да се поема от капацитета.Ще го пробвам с 10000мкф.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    И на мен идеята ми хареса. Кондензаторите имат много ниско вътрешно съпротивление като източник на енергия.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    4
    #12

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Здравей те , Аз също съм начинаещ в тази област и моля за съвет . Имам винтоверт който ще го ползвам за домашни нужди и не виждам смисъл да му купувам батерия понеже пак ще се скапе от нередовно ползване . Искам да си направя захранване за него . Имам трансформатор с първична намотка 220 V и вторична 24 V и 12 V , ще направя схема грец и за филтър ще сложа кондензатор ( въпросът ми е 1 бр. или 2 бр. кондензатори , при положение батерията на винтоверт ми е 14,4 v и 2Аh )


    Схемата която мисля да направя дали би била подходяща ,за захранването на винтовера

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Става! В схемата заменяш С2 с 2200μF/25V

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    4
    #14

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    аз купих 2 бр. кондензатори 2200 mF на 16 V, няма да станат нали

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Винтоверт на 220 волта от мрежата?

    Ниско е пробивното напрежение, могат да пробият. Какви диоди ще ползваш? Добре е да държат на ток поне 10А.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Зарядно за Винтоверт 24 волта.....-Манесман....
    От Gavri във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-14, 18:11
  2. Компресор от 12 към 220 волта. Става нали?
    От valerko във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-13, 19:16
  3. Отговори: 2
    Последно: 29-04-11, 13:42
  4. Kak да свържа 1 UV диод от 6 волта на 12 волта AC ?
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 10-01-10, 21:38
  5. Лунички на 12 и 220 волта
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-09, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе